دوشنبه 1396/11/2 - 56 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
امام حسن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/15
خطبه های نماز جمعه شهر امام حسن در تاریخ1396/10/15 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید غلامحسین موسوی امام جمعه موقت
بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه های نماز جمعه شهر امام حسن در تاریخ 15/10/1396 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید غلامحسین موسوی امام جمعه موقت

خطبه اول :
حضرت امیرالمومنین (ع) خطاب به حسنین و تمامی اولادش و هرکسی که این نوشته را میخواند نوشت :
اوصیکما و جمیع ولدی واهلی و من بلغه کتابی بتقوی الله و نظم امرکم.
راه رسیدن به تقوا ، عمل به سفارشات نورانی  خدا در کتاب قانون قرآن  و فرمایشات ائمه اطهار است.
قرآن مصحف هدایت و برنامه حیات انسانی است که اصول و فنون صحیح زندگی کردن را به بشر آموزش میدهد و به فرموده خدا قرآن بیان کننده همه چیز است و رسول خدا و جانشینان برحق حضرت مفسرین این کتاب آسمانی هستند.
 در این آیات و موارد زیبایی که قرآن کریم برای صحیح زیستن برای ما به ارمغان آورده یکی از آنها مسئله مهم دشمن شناسی است و خداوند انواع دشمنان  ما و شیوه های را که برای دشمنی با ما بکار میگیرند را معرفی کرده.
1-    شیطان
2-    مشرکان
3-    منافقان
4-    کفار
5-    برخی از همسران و فرزندان که ممکن است با انسان دشمنی کنند

شیوه های دشمنی :
1-    ایجاد شک و تردید
2-    ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مومنان
3-    جنگ روانی : شایعه پراکنی میکنند که آقا مردم دین نمیخواهند  ؛ این نظام را نمیخواهند ؛ مردم تغییر رویکرد و رویه دادند
4-    تضعیف باورهای دینی
که البته خداوند راه مبارزه با این دشمنان را بیان فرموده اند :
1-    تجیهیز به قدرت ایمان
2-    ممنوعیت دوستی با بیگانگان
3-    افزایش قدرت نظامی
4-    جهاد و مبارزهخطبه دوم :

رسول خدا فرمودند : هرکس تقوا روزی اش شود خیر دنیا و اخرت روزی او شده است.
انچه جا دارد در این خطبه به ان بپردازیم  تبیین مطالبی پیرامون مسائل اخیری است که در تهران و برخی نقاط  دیگر کشور رخ داد.
1-     ابتدای این حرکت اعتراضات گروه هایی از مردم تهران و برخی شهرهای دیگر بود که بخاطر مشکلات مالی و اقتصادی  خواستند صدایشان را به مسئولین برسانند که این هم یک امر کاملا طبیعی و رایج است چون مسئولین باید صدای معترضان را بشنوند  برای حل مشکل آنها تلاش کنند و مردم را امیدوار کنند.
یعنی اصل مشکلات و مطالبات به حق مردم  نباید نادیده گرفته بشود و گلایه های منطقی مردم را باید گفت  و شنید و از طرق قانونی باید پیگیری کرد و مسئولین وظیفه دارند پیگیر باشند.
2-    انچه را که همه مردم باید بدانند این است که وسیله اعتراض و طرح مطالبات  آشوب و اغتشاش نیست چون اگر در جامعه اغتشاش شود اولین قزبانی اشوب ها همان کسانی هستند که انتظار و مطالباتشان  بحق بوده و وقتی فضای جامعه به سمت اغتشاش کشیده شد دیگز صدای ان کسی که مطالبه به حق داشته شنیده نمیشود و افراد دیگری که مقاصدی غیر از دغدغه مردم دارند جو را در دست میگیرند و موج سواری میکنند.
3-    در برخی از شهر ها آشوب ها و اغتشاشاتی به راه افتاد که ماهیتی کاملا متفاوت از اعتراضات به خاطر مشکلات مالی و اقتصادی داشت و اغتشاشگران هدفشان اعلام نارضایتی از وضعیت سخت اقتصادی و معضلات معیشتی نبود بلکه هدف ایجاد نا امنی و هرج و مرج در امن ترین کشور منطقه یعنی ایران عزیز بود.
4-     طبق شواهدی که وجود دارد در پشت صحنه این اغتشاشات آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، رژیم صهیونیستنی  و رژیم وهابی آل سعود است.
5-    محمد بن سلمان چندوقت پیش ایران را تهدید کرد که من جنگ را به خیابان های ایران میکشانم.
رئیس جمهور امریکا از این اغتشاشات چنان به وجد امد که ظرف 24ساعت سه مرتبه در توئیت خود اشوبگران حمایت کرد و انها را به ادامه مبارزه با نظام ایران تشویق کرد.
دلیل بازیگری کشورهای مذکور در اغتشاشات اخیر این هست که انها سیلی خورده اند و به دنبال انتقام بوده اند. امام بحمدالله این فتنه نیز با حماسه دیگری که مردم در 13دی از خود نشان دادند و راهپیمایی هایی که در نقاط ایران عزیز صورت گرفت و میگیرد خنثی شد و مردم ثابت کردند  اگرچه مشکلات و گرفتاری کم ندارند مخصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی امام حامی اسلام ، انقلاب و ولایت هستند و اجازه نخواهند داد خون مطهر شهدا پایمال شود.
جا دارد اینجا از کلیه نیرو های صبور و مقاوم انتظامی که در کنترل اوضاع تلاش کردند تقدیر کنیم  این عزیزان اگرچه در این چنروز رنج ها و صدماتی دیدند منتهی اوضاع را مدیریت کردند تشکر میکنیم.
حوادث اخیر ثابت کرد که اگر هشدارهای دلسوزان نظام خصوصاً امام خامنه ای شنیده میشد و مورد توجه قرارا میگرفت چه بسا چنین اتفاقاتی رخ نمیداد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه