يکشنبه 1396/1/6 - 47 : 13
مشخصات امام جمعه
محمد علی خسروی
محمد علی خسروی
سورشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
پایان سال 95 و البته پایان چهارساله دولت تدبیر و امید

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه خطبه ها

حقد و کینه یکی از رذائل اخلاقی است که دارای آثار منفی فراوانی است در روایت مولای متقیان علی ع می خوانیم: الحقد سبب الفتن. کینه منشأ فتنه ها است. یا می فرماید کینه باعث عذاب نفس می شود وغم و غصه ها را چند برابر می کند.

بنابراین کینه هم برای شخص ضررهای فراوانی دارد و هم برای جامعه

بر اساس روایات و آیات قرآن کریم عوامل متعددی در بروز کینه اثر گذار هستند که از عمده ترین آنها؛ ضعف نفس، سوءظن و وسواس فکری، تنگ نظری وخودخواهی است.

در ایام سال نو باید با شناخت خود و دیگران با بغض ها و کینه ها مبارزه کنیم و نفس خود را تطهیر کنیم و به جای شجره خبیثه کینه و خشونت بذر دوستی و محبت بکاریم.

خطبه دوم

1.بیستم اسفند روز راهیان نور

ابتکار راهیان نور نشان داد اگر اندکی هنر به خرج دهیم می توانیم از ثروت های عظیم فرهنگی همانند دفاع مقدس بهترین بهره ها را ببریم.

2. روز وفات ام البنین 13 جمادی

در عظمت شأن حضرت ام البنین س همین اندازه کافی است که بدانیم اگر فرزندان و تربیت یافتگان ا و در کربلا نبودند، کربلا به گونه ای دیگر رقم می خورد. فرزندان ام البنین س به ویژه حضرت قمر بنی هاشم ع بر غنای حماسی، منطقی و عاطفی کربلا افزودند.

3. فرمان امام ره بر تاسیس بنیاد شهید 1358

همه مسئولین بنیاد شهید باید بدانند دنیا و آخرت آنها مدیون شهداء و خانواده های شهداء هستند. مبادا خدای نخواسته دل خانواده های شهداء و ایثارگران را آزرده کنند. اینکه در مواردی گزارش داده می شود که با برخی از خانواده های شهداء یا ایثارگران نامهربانی می شود،، برای هیچ کس قابل تحمل نیست.

فرمایشات مهم اخیر مقام معظم رهبری

فرمایشات رهبری نشان داد که رهبری از مسئولین اجرائی رضایت ندارند و مسئولین باید ضعف های خود را جبران کنند تا مردم پیشرفت را در زندگی خود لمس کنند. آنچه که دغدغه جدی رهبری است حل مشکلات قشر محروم جامعه، اجرائی شدن اقتصاد مقاومتی، مبارزه با اشرافی گری، مبارزه با وادادگی در مقابل دشمن، مبارزه با نفوذ بیگانگان و اجانب در مسائل فرهنگی و سیاسی است.

پایان سال 95 و البته پایان چهارساله دولت تدبیر و امید

دولت و شخص رئیس محترم جمهور باید بدانند که زنگ انشاء و زنگ تفریح دولت تمام شد و امروز روز حساب است. وباید به این سئولات پاسخ داده شود:

1.دولت باید در مورد سرنوشت خسارت آفرین برجام برای مردم توضیح دهد و بیان کند که نتیجه تقدیم سخاوتمندانه دستاوردهای هسته ای به دشمن چه شد؟ و باید توضیح داده شود با کدام عقل و منطق در این قرارداد خسارت آفرین، آمریکا هم طرف دعوا است و هم داور و قاضی ماجرا؟

2. دولت باید پاسخ دهد که با حقوق های نجومی و مدیران خائن به بیت المال چه کرده است؟

3. دولت باید در مورد مسکن مهر توضیح دهد که چرا در ایام انتخابات به شدت از آن حمایت می کرد و بعد از انتخابات آن را مزخرف خواند؟ و توضیح دهد آیا مسکن اجتماعی مورد ادعای آقایان وجود خارجی دارد یا نه؟

4. دولت باید درباره سیاست تنش زدائی توضیح دهد که چه ثمراتی برای کشور داشته است آیا تحریم ورد ایرانیان به آمریکا،تهدیدهای مکررو... نتیجه سیاست تنش زدائی است؟

در یک جمله دولت محترم و رئیس جمهور باید امروز با داشته هایشان بیایند و از آنها دفاع کنند و دیگر سیاست فرا فکنانه ی چی بردند، خزانه خالی است و... دیگر برای مردم رنگ باخته است. و دولت امروز در موضع مدافع است نه مهاجم

آیا رئیس جمهور محترم همان گونه که شعار اساسی نظام ( عدم اعتماد به آمریکا ) را برای انتخابات 92 هزینه کرد و نتیجه آن خسارت محض برجام شد، این بار هم می خواهد یکی دیگر از سیاست های کلی نظام را هزینه کند؟

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه