دوشنبه 1396/4/5 - 49 : 16
مشخصات امام جمعه
محمد علی خسروی
محمد علی خسروی
سورشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
آنچه امروز کمر دشمن را خم کرده است اندیشه نو، پرقدرت و نفوذ ناپذیر رهبری است

بسم الله الرحمن الرحیم

بهترین و کاملترین وسیله قرب الهی، قرآن کریم است. علی ع فرمود: هیچ کس بعد از (ارتباط با قران) فقیر نیست و هیچ کس قبل از (ارتباط با قرآن) بی نیاز نیست. یعنی هر کس با قرآن باشد همه چیز دارد و هر کس بدون قرآن باشد هیچ چیز ندارد.

اما دشمنان جن و انس در صدد هستند تا با برخی از روش های شیطانی قرآن را بی اثر یا کم اثر کنند. یرخی از روش های شیطانی عبارتند از:

1.برخورد گزینشی و سلیقه ای (نومن ببعض و نکفر ببعض)

دشمن می خواهد با برجسته سازی برخی از آیات قرآن کریم و کنار گذاشتن برخی دیگر از آن، قرآن را از محتوا خالی کند. برجسته سازی آیات رحمت و تأکید بر اسلام رحمانی وکنار گذاشتن آیات مبارزه با کفار و منافقین یکی از مصادیق بارز برخورد گزینشی و منافقانه با قرآن کریم است.

2. تمسک به آیات متشابه و دست کشیدن از محکمات قرآن کریم( واما الذین فی قلوبهم زیغ فیتبعون ما تشابه منه)

این شیوه یکی از قدیمی ترین شیوه های منافقین برای ایجاد فتنه و اختلاف و نهایت برای سست کردن مومنیین است.

3. تحریف لفظی و معنوی (فیحرفون الکلم عن مواضعه) تحریف و عوض کردن لفظ یا معنا هم یکی از شیوه هایی است که عمدتاً یهود برای انحراف افکار عمومی به کار می گرفتند.

بنابراین ما وقتی می توانیم از حقیقت قرآن بهره بگیریم که از این آسیب ها در امان باشیم.

خطبه دوم

1.تشکر از مردم به خاطر حضور در مراسم قرآنی محفل نور با حضور قاریانو حافظان بین المللی

این استقبال با شکوه و هزار نفری نشان داد مردم سورشجان دلداده قرآن کریم  و اهل بیت هستند و آنها را با هیچ چیز دیگری معاوضه نمی کنند.

2. روز جهانی قدس

روز قدس روز محو غده سرطانی اسرائیل غاصب است. امروز شرایط رژیم صهیونیستی به مراتب بدتر از گذشته است و این رژیم در محاصره مقاومت است.

محو اسرائیل قطعی است اما دیر یا زود آن بستگی به انسجام گروهای فلسطینی و جبهه مقاومت دارد.

رنج و محنت های طولانی ملت فلسطین هزینه سازشکاریِ تشکیلات خودگردان و برخی از سران بی لیاقت گذشته فلسطین است اما امروز گروهای جهادی فلسطین ثابت کرده اند که می توانند این ننگ را از دامن فلسطین پاک کنند.

3. تقدیر از اقدام به هنگام و غرور آفرین سپاه پاسداران

سپاه پاسدان انقلاب اسلامی که یکی از پدیده ای قرن حاضر است ثابت کرده است که خلف صالح انقلاب اسلامی است و اراده او همیشه بر اراده دشمنان انقلاب فائق می آید.

هرگاه برخی از مسئولین یا جریان ها به خاطر وادادگی یا سازشکاری با دشمن زخمی بر پیکره نظام وارد کرده اند، سپاه پاسداران به سرعت آن را التیام داده و بر صورت دشمن سیلی زده است.

4. تحریم های مادر و نقض عهدهای مکرر برجام

واگرائی مسئولین دولتی در مقابل تحریم ها وتقض عهد های مکرر آمریکا نشان می دهد که ساختار ضعیف برجام توان مقابله با این تحریم ها را ندارد لذا مسئولین دولتی باید از افسانه خیالی برجام دست بردارند و برای جبران خسارت های غیر قابل جبران تدابیر دیگری بیاندیشند. برجام نتیجه ساده لوحی سیاسی و خوش بینی افراطی به آمریکائیها است. روز توافق برجام باید به عنوان سند خیانت آمریکا و سند ساده لوحی جریان محافظه کار غرب گرا در تاریخ ثبت شود.

ساده لوحی سیاسی و سازشکاری عملی سرنوشتی همانند تشکیلات خودگردان دارد که این سبک مدیرت برای کشور بسیار پر هزینه و تحقیر آمیز است.

5. هفت تیر و شهادت بهشتی و یاران

شهادت شخصیتی مثل بهشتی که دارای اندیشه ناب انقلابی و مدیریت اجرائی قوی بود در آن زمان برای کشور خسارت سنگینی بود. بهشتی میتوانسن کار آمدی انقلاب اسلامی را در اداره کشور ثابت کند.

دشمن می خواست با حذف شخصیت های مانند بهشتی، مطهری، چمران و... (که دارای اندیشه انقلابی و تحول خواهی بودند) و سپردن امور به دست محافظه کاران سازشکار، پروژه فرسوده کردن انقلاب از درون را رقم بزند و البته تا حدودی هم موفق شد و فرصت طلبان محافظه کار به بدنه مدیریتی کشور ورود پیدا کردند

اما اندیشه ناب مقام معظم رهبری در طول این سال ها توانست جریان مومن، انقلابی، تحول خواه و کارآمد را زنده نگه بدارد و روح و ذهن نخبگان و توده های مردم را تسخیر کند. هر چند فرصت طلبان که هر روز در قالب یک جناح سیاسی ظاهر می شوند به قدرت رسیدند و صندلی ها را تصرف کردند اما هرگز نتوانستند دل و ذهن مردم را فتح کنند و این یکی از شاهکارهای مدیریتی رهبر مظم انقلاب است.   

لذا آنچه امروز کمر دشمن را خم کرده است اندیشه نو، پرقدرت و نفوذ ناپذیر رهبری است و گرنه محافظه کاران سازشکار نه تنها برای دشمن تهدید نیستند بلکه بالاترین سرمایه اند.

 

 

 

 

ارتباط با امام جمعه