پنج شنبه 1396/6/2 - 47 : 5
مشخصات امام جمعه
محمد علی خسروی
محمد علی خسروی
سورشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/13
رئیس جمهور محترم نباید شأن کابینه را در حد یک ستاد انتخاباتی تنزّل دهد بلکه باید در چینش کابینه سه معیار تعهد، تخصص و کارآمدی را ملاک قرار دهد نه میزان فعالیت تبلیغاتی در ایام انتخابات.

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از معارف مهمی که سایر معارف برای بیان آن عرضه شده است بحث « توحید» است که مورد توجه ویژه حضرت امام رضا ع بوده است. آن حضرت به گونه های مختلف و در مناسبت های متعدد بحث توحید را برای شیعیان مطرح می کردند. نمونه های مانند بیان حدیث سلسه الذهب، تأکید بر مسأله دعا، تأکید فراوان بر بحث توکل، رضا و... به خوبی نشان می دهد که آن حضرت اهتمام ویژه ای به بحث توحید داشتند.

توحید مسأله ای اعتقادی است که کلید حل همه معضلات اخلاقی، سیاسی و ... است. توحید گمشده دنیای امروز است. اگر توحید برای مردم جا بیفتد دیگر تعلقات نفسانی و خودخواهی نخواهند داشت، اگر مسأله توحید حل شود مردم دیگر در مقابل ظلم و جور سر تعظیم فرود نخواهند آورد، اگر توحید حل بشود ما دیگر شاهد این همه اختلافات نخواهیم بود.

خطبه دوم(مناسبت ها)

1.برگشت عزتمندانه مدافعین حرم و تقدیر از این عزیزان بعد از نماز

مدافعان حرم خاطرات دوران پر افتخار دفاع مقدس را احیاء کردند و بوی عطر جهاد و شهادت را در جامعه منتشر کردند.

2.روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

حقوق بشر اسلامی و قرآنی مبتنی بر عقل و فطرت است که شأن انسان را در خدائی شدن و خلیفه الهی بودن می داند نه تشبّه به چهارپایان. اما حقوق بشر غربی شأن انسان را تنزل می هد و او را هم نشین سگ و گربه می کند.

3. سالروز شهادت امیر سرلشکر خلبان بابائی

او مجاهدی ملکوتی بود که قبل از اینکه آئیین پرواز بر فراز زمین را بیاموزد آیین پرواز در ملکوت را آموخته بود لذا در نهایت به ملکوت آسمانها پرواز کرد.

4. سالروز بمباران شیمائی هیروشیمای ژاپن

این بمباران ها و کشتارها و جنایت ها از سوی دولت آمریکا موردی واتفاقی نیست بلکه هویت و شخصیت دولت آمریکا است. جنایت، فریب، نقض عهد جزو رفتارهای ثابت دولتمردان آمریکا است ولی مع الاسف برخی از سیاست مداران نمی فهمند.

5. 17 مرداد روز خبرنگار

خبرنگاران یکی از اقشار تأثیر گذار و کم توقع در جامعه هستند ولی غالباً مورد بی مهری مسئولین قرار می گیرند. مسئولین باید انتقادات خبرنگاران و خبرگزاریها را برای خود یک فرصت بدانند و از آن آشفته نشوند.

البته خبرنگاران و خبرگزاریها هم باید حق خبر را ادا کنند و در دام تحریف و سانسور گرفتار نشوند.

6. تشکیل کابینه دوازدهم و نکته ها

الف) لزوم تجدید نظر در سیاست خارجی و اعتماد سازی یک طرفه

نتایج مذاکره با آمریکا در مسئله برجام نشان داد مذاکره و اعتماد به آمریکا همانند مذاکره و اعتماد تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم غاصب صهیونیستی است و با هر بار مذاکره فرصتی از دست می رود و تهدیدی ایجاد می شود.

ب) پرهیز از سیاست زدگی و لزوم توجه به تخصص و کار آمدی در تشکیل کابینه

رئیس جمهور محترم نباید شأن کابینه را در حد یک ستاد انتخاباتی تنزّل دهد بلکه باید در چینش کابینه سه معیار تعهد، تخصص و کارآمدی را ملاک قرار دهد نه میزان فعالیت تبلیغاتی در ایام انتخابات.

ج) دولتمردان باید ظرفیت سیاسی خودشان را بالا ببرند و از انتقادات بر آشفته نشوند بلکه آن را برای خود یک فرصت بدانند.

د) کم توجهی به فرمایشات و توصیه های رهبری فلاکت دنیا و آخرت

اگر دولت توصیه های رهبری را جدّی نگیرد در باتلاق سوء تدبیر غرق خواهد شد و دنیا و آخرت خودش را بر باد فنا داده است.

 

ارتباط با امام جمعه