شنبه 1395/11/2 - 6 : 23
مشخصات امام جمعه
محمد علی خسروی
محمد علی خسروی
سورشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
برجام امروز نماد اعتماد به دشمن است که حاصل جمع دستاورد آن منفی می شود

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه خطبه های 1 بهمن

یکی از مهمترین و کارآمدترین روشهای کسب تقوای الهی، تبلیغ دین و ارزشهای دینی و انسانی است که وظیفه اصلی پیغمبران و رسولان الهی است. لذا قرآن کریم می فرماید: «و ما علی الرسول الاّ البلاغ» یا « ان علیک الاّ البلاغ»

تبلیغ یعنی هم خوب حرف زدن و هم حرف خوب زدن که از سوز دل و از ژرفای بصیرت باشد که در این صورت حتماً اثر گذار وحیات بخش خواهد بود.

اهمیت تبلیغ در این است که باعث بیدار شدن وجدان جامعه و تحرک آن می شود و از یأس وخمودگی و اختلال جامعه جلوگیری می کند.

اما سکوت و بی تفاوتی نسبت به ارزش ها باعث بحران هویت و هضم شدن در فرهنگ بیگانگان می شود.

سکوت باعث می شود شاخص ها در جامعه گم شود و جای شایستگان و ناشایستگان با همدیگر عوض شود و در یک کلمه سکوت باعث بحران هویت در جامعه می شود.

خطبه دوم

1.لزوم برنامه ریزی برای دهه فجر از طرف روحانیون، مساجد و حرکات خود جوش مردمی

همان گونه که اصل انقلاب توسط مردم، روحانیت و فعالان فرهنگی انجام شد، جشن ها و مجالس بزرگداشت انقلاب هم باید مردمی و خودجوش باشد که نقش روحانیت و مساجد در این عرصه باید از دیگران برجسته تر باشد.

2. حادثه آتش سوزی در تهران و عرض تسلیت به خانواده های داغدار و تقدیر از آتش نشان ها

2. دستاورد منفی برجام نماد اعتماد به دشمن

برجام امروز نماد اعتماد به دشمن است که حاصل جمع دستاورد آن منفی می شود هر چند در دراز مدت به عنوان یک تجربه برای ملت مایه عبرت است.  برجام نشان داد اعتماد به بیگانگان یعنی نخبه کُشی و تبدیل کردن فرصت های کشور به تهدید برای اقتصاد و امنیت کشور.

مع الاسف کسانی که به عنوان قهرمان دیپلماسی و مذاکره معرفی شدند نه از فنون دیپلماسی برخوردار بودند و نه پاسدار عزت ملی بودند بلکه اشخاصی بودند که صرفاً زبان خارجه بلد بودند و روابط عمومی خوبی داشتند لذا فریب خورده و شکست خورده برگشتند و هسته ای را به تهدیدی برای کشور تبدیل کردند.

هرچه دقت می کنی دستاوردی مشاهده نمی کنی (حکایت تیمارستانیها و سوراخ)

امروز هم همانند قبایل بدوی که دور ماشین جمع می شدند و از آن تبرک می جستند، اطراف یک هواپیمائی که همه چیزش محرمانه است جمع شدند و از آن تبرّک می جویند.

واقعیت این است که با مدیریت تبلیغاتی و انتخاباتی نمی شود کشور را اداره کرد این سبک مدیریت کشور برای مدیریت یک ستاد انتخاباتی مناسب است نه برای مدیریت کشور بزرگی مانند ایران که برنامه های جهانی بزرگی در پیش دارد و استکبار جهانی و ایادی آن با او مبارزه می کنند بلکه باید با مدیریت جهادی وانقلابی کشور را از این بحرانها عبور داد.

3. لزوم توجه به جهان اسلام

انگلیس خبیث و آمریکای جنایتکار منطقه را به آشوب کشیده اند و منافقانه برای مصائب آن اشک تمساح می ریزند نخبگان و سیاستمداران باید با غیرت انقلابی و بصیرت الهی با این توطئه ها مبارزه کنند تا به نفع منافع نظام سلطه مصادره نشوند.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه