يکشنبه 1396/2/10 - 43 : 5
مشخصات امام جمعه
محمد علی خسروی
محمد علی خسروی
سورشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
آنچه که باعث کار آمدی می شود، عمل به شعارهای انقلاب است نه شخص یا اشخاص دیگر.
بسم الله الرحمن الرحیم
خلاصه خطبه ها
بعثت رسول معظم اسلام مبارکترین واقعه برای بشریت بوده است. در واقع می توان گفت نقطه آغازین بلوغ بشر بوده است که روز آزادی انسان از شیطان، جهل و طاغوت بوده است.
فوائد و اهداف بعثت
1.آزادی انسان از طاغوت و پیوستن به ولایت الهی
« لقد بعثنا فی کل امه رسولاً ان اعبدوالله و اجتنبوا الطاغوت»
2. اجرای عدالت
« لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط»
3. تکامل عقل و ذهن انسان
قال علی ع:« فبعث الله فیهم رسله و واتر الیهم انبیاءه لیستادوهم میثاق فطرته و یثیروا لهم دفائن العقول»
4. تعلیم و تربیت که در واقع مهمترین هدف انبیاء است
« هوالذی بعث فی الامیین رسولاً منهم یتلوا علیهم آیاته و هو یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین».
خطبه دوم 
1.روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سپاه پاسداران نباید دچار رکود و توقف شود بلکه هر روز باید بر گستره کمی و کیفی آن آفزوده شود تا فرهنگ جهادی در همه جا اجرائی شود.
2. شهادت امام موسی کاظم ع
نسل امام موسی کاظم پربرکت ترین نسل بشر بوده است به گونه ای که امروز در هر کجا از توحید و هدایت خبری هست نام مبارک امام موسی کاظم ع می درخشد به ویژه ایران اسلامی محفوظ به فرزندان پرخیر و برکت آن امام عزیز است وفرزندان امام کاظم ع ستون خیمه ایران اسلامی هستند .
تجلیل از امام کاظم ع تجلیل از علم، تقوا، توحید و همه خوبیها است.
3. عید مبعث
نکاتی در خطبه اول بیان شد
4. وفات حضرت ابوطالب
ابوطالب شجره طیبه ای بود که میوه و ثمره ای همانند علی ع به جامعه بشری عرضه کرد.
5. تصمیم شورای نگهبان
تصمیم شورای محترم نگهبان در مورد تایید و رد صلاحیت ها ی این دوره انتخابات ریاست جمهوری مسئولانه، هوشمندانه و در راستای مصالح عالیه نظام و مردم بود.
6. علل رد صلاحیت رئیس جمهور سابق
الف) متاسفانه رئیس جمهور سابق کاملاً در محاصره حلقه و جریان انحرافی بود که دارای عقائد انحرافی در باب اسلام شناسی وولایت فقیه بودند.
ب) علت موفقیت رئیس جمهور سابق به ویژه در دوره اول پایبندی به شعارهای انقلابی و استفاده  از نیروهای انقلابی و کار آمد بود که امروز رئیس جمهور سابق نه حامی گفتمان انقلابی است و نه اشخاص کار آمد و انقلابی اطراف او هستند بلکه اطرافیان او جریان انحرافی هستند با تمام اشکالاتشان.
بنابراین امروز هم هر نامزدی به شعارهای انقلاب عمل کند و از نیروهای پاک دست و انقلابی استفاده کند موفق خواهد بود. پس آنچه که باعث کار آمدی می شود، عمل به شعارهای انقلاب است نه شخص یا اشخاص دیگر. اتفاقاً رئیس جمهور سابق از زمانی که عمل به شعارهای نظام و انقلاب را کنار گذاشت و به سوی غربی شدن رفت هم محبوبیت و هم کار آمدی خودش را از دست داد.
ج) سبک سیاسی رئیس جمهور سابق، تنش آفرین و موجب اختلاف در جامعه می شد.
در هر صورت به تعبیر امام راحل (ره) ملاک حال فعلی افراد است کما اینکه رئیس جمهور اسبق هم به دلیل حمایت از فتنه گران امروز در انزوا به سر می برد.
7. لزوم ارزیابی دولت فعلی توسط مردم
الف) مردم نباید در ارزیابی دولت فعلی به آمارها ی کاغذی مسئولان اکتفاء بکنند بلکه باید ببینند در عرصه عمل چه چیزی اتفاق افتاده است. مثلاً در شهر سورشجان آیا استخر سورشجان که یک پروژه بسیار کوچک است تکمیل شد؟ یا هنوز در مرحله پی ریزی است؟ 
متاسفانه بیشتر گزارش های دولت فعلی جنبه تبلیغاتی و صوری دارد.
ب) دستکاری کردن آمار و ثبت اختراعات و فعالیتهای دیگران به اسم خود یکی از زشت ترین کارهای سیاسی است که منجر به رسوائی سیاسی و مدیریتی خواهد شد.
ج) مردم در این انتخابات باید رئیس جمهوری را انتخاب کنند که حامی مستضعفین و فقراء باشد و با باندهای فساد و رانت مبارزه کند.
 
اخبار
ارتباط با امام جمعه