شنبه 1396/7/29 - 35 : 4
مشخصات امام جمعه
مهدی خدابنده
مهدی خدابنده
شهر كيان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
جمهورى اسلامى ايران هیچ نیازی به حفظ برجام ندارد

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الباقر (ع)ان  الله (عز وجل)یقی بالقوی عن العبد ما عزب عنه عقله

قال علی بن الحسین (علیه السلام):

لیس العجب ممن نجفی کیف نجی، و انما العجب ممن هلک کیف هلک مع سعه رحمته الله**بحار الانوار، ج 78، ص 153
امام سجاد (علیه السلام):
 شگفتی از نجات اشخاص از بلایا و هلاکت نیست و لیکن جز این نیست که تعجب و شگفتی از هلاکت و بدبختی کسی است که با فراخ رحمت الهی چگونه به هلاکت و بدبختی می رسد.

از نظر فرهنگ اسلامی دو راه پیش روی انسان است

1-سعادت نامحدود

2- شقاوت ابدی

خدا می خواهد انسان را سعادت را از مراتب نازله آن به سوی بی نهایت طی کند . مراقب باشد در راه انحرافی کفر سقوط نکند.

خدا همه چیز را برای ما مهیا کرده است مهم هدف گذاری ماست . بیایید در مسیر رضایت خدا قدم برداریم.....

 

خطبه دوم:

امام جمعه شهر کیان گفتند:اصل مبارزه در صحنه اقتصادى است و ما تا مادامى كه در صحنه اقتصادى، معادلات را تغيير ندهيم وكار جدى در حوزه اقتصاد انجام ندهیم. راه درست در مقابله با ترامپى كه ظاهرش ديوانه است را نخواهیم داشت.

همسویی واتحاد رييس جمهور و وزير خارجه ومردم با رهبر معظم انقلاب در برابر ياوه‏گويى‏هاى رييس جمهور آمريكا از قدرت و صلابت لازم برخوردار بوده و مى‏تواند حامل پيام محكمى دال بر يكپارچگى ملت و دولت در برابر دشمنان باشد.

اظهارات اخير ترامپ كه سرتاسر فحاشى و بى‏احترامى و زياده‏طلبى و افزون‏خواهى و باج‏خواهى در مقابل ايران بود، دليل روشنى بر اين كلام گهربار رهبر عظيم‏الشأن انقلاب است كه چرا نبايد به آمريكا اعتماد كرد. دنیا شاهداست که يك بار ديگر حقانيت بيانات رهبر انقلاب در خصوص بدعهدى آمريكا به واقعيت پيوست.

آيا بهتر نيست تا دولت ايران با پرهيز از هرنوع خطاى محاسباتى در قبال دولت‏هاى اروپايى و مواضع فريبنده‏اى كه دارند كمى دقت نظر و تأمل داشته باشد تا مبادا از روى غفلت و البته خوش‏بينى مجدد كه اثر آن‏را امروز به‏روشنى مى‏بينيم و هزينه‏هاى آن‏را نيز مى‏پردازيم، در دام خطرناك و پيچيده‏اى كه اروپا با ايفاى نقش «تطميع‏گرى» در كنار آمريكا پهن كرده است، گرفتار نشويم.

جمهورى اسلامى ايران هیچ نیازی به حفظ برجام ندارد برجامی که فقط اهرم فشاری است برای امریکا یی که به هیچ کدام از تعهداتش عمل نکرده است.

خطیب جمعه شهرکیان گفتند: براى سپاه همين مدال افتخار و مهر تاييد عملكردش بس كه فردى همچون ترامپ عكس‏العمل نشان داده و بالاخره حريف واقعى خود را شناسايى و تا جايى كمر بسته است كه يكى از تجربه‏هاى موفق قدرت دفاعى و مردمى كشورهاى اسلامى و بلكه ملتهاى مظلوم دنيا يعنى سپاه و بسيج را تحت فشارهاى گوناگون قرار بدهد.

آری اين سپاه بود كه پرده‏ها را كنار زد و چهره واقعى حاميان داعش و تكفير در منطقه را از زير پوشش ائتلاف دروغين عليه داعش آمريكايى به دنيا نشان داد.

واقعیت آن است که ترامپ در مقطعى كه مسؤولان و آحاد ملت بزرگ ما نياز به وحدت و يكپارچگى بيشتر داشتند، خدمت بزرگى به ما كرد.ودر سکوی دشمنی با ایران اسلامی ایستاد.

حجه الاسلام خدابنده قیام زیدابن علی ابن الحسین (ع)را درس بیدارگری برای تمام انسانها دانست  که یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروز دنیا است.

ایشان قانون كاپيتولاسيون را یک نقض حقوق بشر دانستند که امام راحل تمام قد در مقابل آن ایستاد.ومدافعین دروغین حقوق بشر آن را به عنوان قانون بر ملتها تحمیل می کنند.

ارتباط با امام جمعه