دوشنبه 1396/11/2 - 53 : 23
مشخصات امام جمعه
سید محمد احمدی
سید محمد احمدی
فرخشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
ولی فقیه در جامعه اسلامی مایه هدایت جامعه به سمت خوبی‌ها شده و ولی فقیه همانند لنگری است که در مقابل انحرافات مجلس و دولت، راه صحیح را گوشزد کرده و مانع انحراف می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن فاطمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فرخشهر به خصوصیات روز دحوالارض پرداخت و اظهار کرد: با توجه به آیات و روایات مختلف در روز دحوالارض زمین از ناحیه کعبه کنونی شروع به گسترش پیدا کرد و مناطق قابل سکونت آن پدید آمدند، در این روز خواندن دعای توصیه شده در مفاتیح، قابل توجه است.
وی با اشاره به ایام شهادت امام جواد(ع) و کرامات آن حضرت گفت: در احادیث آمده است که هر کس قصد جمع کردن توشه برای آخرتش را دارد و به آباد کردن دنیای دیگر فکر می‌کند، باید در این راستا از ائمه معصوم کمک بگیرد و استفاده کند، یکی از ویژگی‌های امام جواد(ع) در هنگام توسل مومنان به آن حضرت، افزایش رزق است.
مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد در آغاز خطبه دوم، روز بزرگداشت علامه مجلسی(ره) را یادآور شد و اضافه کرد: حلال و حرام و بسیاری از مسائل پیرامون آن که در اسلام اشاره شده است، به جهت دوری از هر گونه فساد و بی‌اخلاقی در جامعه و افزایش آرامش است، بنابراین مومنان باید به احکام موجود در رساله‌ها به منظور جلوگیری از انحراف در جامعه، جامه عمل بپوشانند.
فاطمی همچنین با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در رابطه با جایگاه ولایت فقیه در حکومت اسلامی خاطر نشان کرد: پایداری و ماندگاری دین اسلام در گرو رفتن به سمت اجتهاد و فقه و استفاده کردن از مجتهدان است، که در راس قرار گرفتن ولی فقیه در جامعه اسلامی مایه هدایت جامعه به سمت خوبی‌ها شده و ولی فقیه همانند لنگری است که در مقابل انحرافات مجلس و دولت، راه صحیح را گوشزد کرده و مانع انحراف می‌شود.
وی، قوم علوی در سوریه را به عنوان نمونه انحراف تشیع عنوان کرد و اظهار داشت: قوم علوی در چندین سال قبل، مسلمانان شیعه بودند که با توجه نکردن به خطوط قرمز و خارج ساختن دستورات و احکام اسلام از زندگی‌شان، بدبختی و هلاکت خودشان را رقم زدند.  
امام جمعه موقت فرخشهر در ادامه به ضربه خوردن دکتر مصدق از اعتماد غلط وی به آمریکا اشاره کرد و افزود: صرف نظر از اینکه دکتر مصدق مقام سیاسی بالایی در کشور داشت، ولی اعتمادش به آمریکا برای ایستادگی در مقابل انگلیس موجب ضرر دیدن و متزلزل شدنش شد و دکتر مصدق این فکر را با خودش می‌کرد که اگر دست کمک به سمت آمریکا دراز کند باعث افزایش عزت و قدرتش می‌شود.
ارتباط با امام جمعه