شنبه 1395/11/2 - 5 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدباقر بخشایش پور
سیدمحمدباقر بخشایش پور
فلارد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خطبه های نماز جمعه مورخه 95/11/1بخش فلارد

 بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه های نماز جمعه  مورخه 95/11/1بخش فلارد

خطبه اول

خطبه دوم

اوصیکم بتقوالله .... : اولین مطلب ازعرایضم در رابطه با روزجهانی گمرک هست،مسئله گمرک یکی از بخش های طرح تحول اقتصادی است  وما میزان عملکرد مسئولان نظام در عرصه عمل به اقتصادمقاومتی را از صادرات و واردات درگمرک را می توانیم بسنجیم ،دومطلب دراینجا قابل بحث است، یکی تعهد مدیران اجرایی به مردم به الگوی مصرف اسلامی است،ویکی هم نوع  نگاه اقتصادمقاومتی است.  یکی از محور های الگوی مصرف درزندگی فردی واجتماعی تعادل بین درآمد و مصرف است ،نکته ای را ابتدا به محضر شما تذکر بدهم وآن اینکه  این نظام  قبل از اینکه به مردم تعلق  داشته باشد  به اسلام تعلق دارد ، بخاطر اینکه  قائمه ی استواری نظام خون شهدا است ! نظام به خاطر  ایثار گری وپایداری  شهداء  استوار است  این شهدا برای اسلام  جان دادند ، فلذا  این نظام  قبل از اینکه به مردم تعلق داشته باشد به اسلام متعلق است .کسانیکه حوزه ای بالا تا پایین ،  از کوچک تابزرگ  مدیریتی  را دراین  می پذیرند ، باید  توجه داشته باشند  که دراجرای  مدیریت ، اصول  سبک الگوی مصرف  اسلامی  باید رعایت بشود ،و درمدیریت  الگوی مصرف  از نظر اقتصاد اجتماعی تعادل بین  تولید  ومصرف  است  باید بین تولید وواردات  تعادل ایجاد کند.

 مولفه  هشتم اقتصاد مقاومتی  که توسط رهبر معظم انقلاب درفروردین 92درمجمع مسئولین جهت پرهیز  از هزینه  های  زائد ابلاغ شد؛اگر  دولتی  بخواهد  با این مولفه  ها کشور را  به لحاظ  اقتصادی  مدیریت  کند ، باید  بین واردات  وتولید  یک  تعادل  ایجاد کند  ولی  ما تاکنون  از زمان ابلاغ  مولفه های اقتصاد مقاومتی  نه اینکه  این تعادل  را ندیدیم ، بلکه  وارداتی  همچون  پوشاک، اتومبیل های کذایی ،  وسایل تزئینی ، لوازم آرایشی درکنار  سایر  هزینه ها  این واردات  بعضا 5الی 7برابر  شده اند ، واین  نوع  از الگوی  مصرف  برای هرکشوری  که این گونه  واردات  داشته باشند فاجعه است ، از مقام معظم رهبری بالاتر از امام  وپیغمبر  بالاتر  این خداست که  دارد حرف می زند ، (( واِذا اَرَدنا اَن تَهلِکَ قَریَهً  اَمَرنا مُترَفیها ،فَفَسَقُوا فیها فَحَقَّ عَلَیها القَولَ فَدَمَّرنا ها تَدمیرا ))  هروقت کشورای را بخواهیم بهم بزنیم ، اجتماعی  بخواهیم  ساقط کنیم ، به مترفین اینها امر کنیم  که فسق  کنید وآنوقت آنها را درهم می کوبیم  وحجت برآنها  تمام بشود ، این آیه به تجاوز  از مرز  الگوی مصرف  اسلامی  اشاره دارد ، دراین آیه سه کلمه ( مترف ،امرنا ، ففسقوا)داریم،  مترف به معنای  توسعه  یعنی  کسی که  درمصرف  زیاده روی کند ، فسق هم  به معنای  خروج از هست ، فسق همه جا به معنای  گناه نیست ، معصیت را هم  می گویند  فسق ، چون از قانون وحدوداللهی خارج شده است ، درقراءت  عامه امرنا  می خوانند  اما درقرائت اهلبیت  اَمَّرنا مفسرین گفتند  مگر ممکن است خدا به افراد  زیاده طلب  امر کند  که زیاده روی کنند ؟ روایتی همران بن اعین از امام باقر (ع) در تفسیر این آیه نقل می کند که ( اَمَرنا رو مشدده ، اَمَّرنا بخوان ) افراد زیاده رو در مصرف و هزینه ساز زیاد می شوند .

حرف اولم رئیس دستگاه صنعت است که با زیاده روی در واردات که بی تدبیری و ضعف مدیریت است ، مخالفت صریح با قرآن و باعث هلاکت جامعه می شود . مخاطب دوم مردم اند ؟ چقدر زیاده روی در خرید پوشاک در خانواده وجود دارد ؟ چقدر زیاده روی هزینه در خرید وسایل منزل سالانه اتفاق می افتد ؟ چقدر زیاده روی در تغییر تلفن همراه بعضی ها دارند ؟ چقدر زیاده روی خرید و تغییر فرش مبلمان اتفاق می افتد ، و امروز بسیاری از ما به مرض مصرف گرایی خارج از اعتدال ، مبتلاییم ؟! بسیاری مبتلای به مرض چشم هم چشمی و به رخ همدیگر کشاندن در جامعه وجود دارد ، همه مسئولان با نگاه مدیریتی وارداتی و هم مردمِ (مترف اند ) . به تعبیر قرآن، و ما برای همه این ناهنجاری ها در پیشگاه الهی مسئولیم . انشالله دولتمردان با تغییر فرهنگ وارداتی کردن بازار ، و مردم با عمل به الگوی مصرف اسلامی،کشور و جامعه را همطراز الگوی قرآن قرار دهیم . امام جمعه فلارد در ادامه به نقش داستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشور در عرصه اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت : ناجا و دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی کشور باید وارد عرصه اقتصاد مقاومتی بشوند و با ورودشان در این عرصه ، جلوی هر آفتی در اقتصاد مقاومتی از جمله قاچاق واردات نامشروع را بگیرند، نمیشود روزانه این همه کالای قاچاق خارجی تمام بازار را پر کند ، ولی دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی ما کنار بایستند و ما دم از اقتصاد مقاومتی بزنیم . علی کل حال جامعه ای که اقتصاد مقاومتی نداشته باشد ، محکوم به شکست است.

سالروز حما سه افتخار آفرین و ماندگار مردم آمل در سال 60  اشاره کردند و ضمن گرامیداشت این روز افزودند : یکی از مناطقی که کانون نا آرامی ها و تجاوز منافقین بوده ، شهر آمل بود . منافقین از اواخر سال 58 جنگل های آمل را محل امنی برای اقدامات خرابکارنه و مسلحانه انتخاب کردند که کشور را از راه های مواصلاتی تهران شمال ناامن کنند ، افراد فریب خورده را جذب کمونیست ها و مارکسیست ها کرده بودند و در یک جمع کمتر از صد نفری در صبح 6 بهمن به مراکز حساس نظامی و تصمیم گیری از سپاه و کمیته انقلاب و ژاندارمری و فرمانداری حمله بردند و تصرف کردند . وی افزود : البته این اقدام شبانه یک روی سکه بود و روی دیگر سکه انسجام مردم شهر در کنار سپاه و کمیته انقلاب بود که با شهامت شهرا را با تقدیم چهل شهید پس گرفتند ، که 34 کشته و چندین زخمی و 30 نفر دستگیری از کمونیست ها ، اسلام را در برابر کفر پیروز کرد . برادران و خواهران خداوند در آیه 125 سوره مبارکه آل عمران می فرماید: اگر شما مقاومت کنید و تقوا هم داشته باشید ، اگر دشمن شما را غافلگیر کند خداوند شما را با 5 هزار فرشته علامت دار کمک می کند ، این مسئله مربوط به بعد از جنگ احد است که یک جمعیت 313 نفری بر یک جمعیت 1700 نفری مجهز پیروز شد، وبسوی دشمن می رود  وتسلیم اومی شود  که این از فرار بد تر است     ، برادران وخواهران :خطری که درعرصه وذاکرات  وبرجام  نظام وانقلاب ما  را تهدید  می کرد، فرار نبود  بلکه  تسلیم دشمن شدن بود ، مسئولان  ما به عمق  کینه  وفتنه  دشمنان پی برنند، امروز  که رئیس جمهور  منتخب امریکاه  برمسند قدرت  می نشیند  به زعم  خودش  نهال براندازی  این نظام  را  می کارد  امام بداند  این شجره خبیثه با اتکال به خداوند وتبر مقاومت  ووحدت درآینده نه چندان دور قطعه قطعه خواهد شد ( تکبیر نماز گزاران ) مطلب  پایانی بیمارستان افتتاح شد ، ما از تلاش  مسئولین متشکریم . اما بیمارستان بدون دکتر البته با اون چارت تعریف شده  به جهت  حضور پزشک  به صورت تمام وقت ، درافتتاح قول قطعی  که آذر ماه  پزشکان متخصص  مستقر  می شوند  دی هم رفت  ونشد،  امید واریم مسئولین دراین زمینه  چاره اندیشی کنند ومردم را ازاین مشکلات نجات دهند

 دعا وقرائت سوره

امور هیئت های نماز جمعغه فلارد

ارتباط با امام جمعه