شنبه 1396/9/25 - 1 : 5
مشخصات امام جمعه
سید شهاب الدین طباطبائی
سید شهاب الدین طباطبائی
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
مهاجرت 149 نخبه ریاضی کشور مصیبتی عظیم است

حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کوهرنگ با اشاره به خبر منتشر شده در رسانه ملی کشور ایران مبنی بر مهاجرت 149 نخبه ریاضی به کشورهای خارجه گفت: این خبر پر اهمیت ترین خبر این روز ها محسوب می شود و این زنگ هشداری برای مسؤولان، مدیران، نمایندگان مجلس و همه کسانی است که در این زمینه نقش دارند.

وی افزود: از تعداد 150 نخبه ریاضی دانشگاه صنعتی شریف تهران 149 نخبه مهاجرت کرده اند و امروز تنها یک نفر در ایران باقی مانده است و جا دارد برای آنها عزای عمومی اعلام شود در این میان عدم توجه مسئولان امر به ویژه وزیر آموزش عالی کشور و نهادهای حمایت گر از نخبه های علمی کشور به این سرمایه های کشور بر روی دل انسان داغ می گذارد .

خطیب نماز جمعه کوهرنگ عنوان کرد: اگر امروز با یک تصادف جمعی از دانش آموزان نخبه کشور از میان می روند و مردم با انتشار این خبر و بی توجهی و کم کاری مسئولان به مسائل مربوط به آن مسئولان را به تکاپو می اندازند ولی در این بین کسی برای مهاجرت 149 نخبه ریاضی کشور صدایش در نمی آید و همه سکوت می کنند و باید اظهار تاسف کرد.

طباطبایی تصریح کرد: این یک مصیبت بسیار بزرگ است که معلمان و خانواده و همه آنهایی که در نظام آموزشی کشور فعالیت می کنند دانش آموزان و نخبگانی را تربیت و به بالندگی برسانند اما زمان باردهی این عزیزان کشورهای بیگانه به بهانه ها و شرایط خاص خود آنها را به کشور های خود بکشانند و در جهت خدمت به کشور خود از ایده ها و مغز متفکر آنها استفاده کنند و این یکی از بارزترین خسارت های بی توجهی مسئولان به اتفاقات جامعه و نخبگان ایران است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی های خویش بر تکریم و توجه به نخبگان و بومی‌گری و حفظ استعداد ها در داخل کشور تاکید و تذکر دادند گفت: این خبر مهاجرت نخبگان از رسانه ملی پخش شده و آمار قطعی و واقعی است و این قابل تأمل است و باید مسئولان توجه به این مسائل را در رأس امور خود قرار دهند.

امام جمعه کوهرنگ با اشاره به جشن عاطفه ها و پیش بینی دو صندوق در شهرستان کوهرنگ برای کمک به دانش آموزان مسلمان میانمار گفت: این مسلمان امروز ناجوانمردانه و به تلخ ترین شکل ممکن در پیش چشم امت جهان توسط بودایی ها قتل عام می شوند و این مسائل نشان دهنده دروغ بودن و پوچ بودن همه ادعاهای سازمان ملل است .

طباطبایی افزود: زمانی که عربستان کثیف خود را ام القرا می نامد و به قتل و عام مسلمانان یمنی و سوری می پردازند بودایی ها نیز به خود اجازه دست درازی به جامعه مسلمانان را می دهد .

وی ضمن تبریک به مهندس عظیمی مدیرکل محترم  صداوسیمای استان  و مجموعه توانمندشان بدلیل کسب عناوین برترجشنواره تولیدات استانی در سنندج از همراهی و پوشش خبری مسائل کوهرنگ به ویزه در برقراری ارتباط زنده با برنامه حالا خورشید از شبکه سه سیما  در خصوص ظرفیت های فرهنگی گردشگری و اقتصادی شهرستان کوهرنگ تقدیر و تشکر کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه