پنج شنبه 1396/5/26 - 14 : 2
مشخصات امام جمعه
سید شهاب الدین طباطبائی
سید شهاب الدین طباطبائی
كوهرنگ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
مسئولان دیپلماسی باید از ظرفیت خود برای مقابله با نسل کشی استفاده کنند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهاب‌الدین طباطبایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کوهرنگ با اشاره به  پیروزی های جبهه مقاومت در عراق و سوریه اظهار کرد: اگر چه این فتوحات عمیقاً باعث مسرت و خوشحالی است اما این موضوع نباید باعث فراموشی فریاد دادخواهی مردم ستم دیده میانمار شود.

طباطبايي افزود: بر هر مسلماني به ويژه مسئولان دستگاه ديپلماسي ايران واجب است که از همه توان و ظرفيت شان براي جلوگيري از اين فاجعه تلخ و نسل کشي مسلمانان استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به سکوت مجامع بین المللی در قضیه کشتار مردم میانمار افزود: مسؤولان دیپلماسی باید از ظرفیت خود برای مقابله با این نسل کشی استفاده کنند و همان طور که برای کشتار مردم در حادثه تروریستی فرانسه پیام تسلیت صادر کردند باید در قبال این موضوع هم موضع گیری داشته باشند.

طباطبایی  ضمن تسلیت به خانواده آتنای هفت ساله، دختری که قربانی جنایت وقیحانه چند روز پیش شد، گفت: جای تأسف است که بعضی بی تقواهای فرصت طلب از مرگ مظلومانه این دختر هم به عنوان دستاویزی برای تبلیغ اهداف نادرست و قبح زدایی خائنانه از سند 2030 استفاده می کنند.

طباطبائی با اشاره به سالروز تأسیس تأمین اجتماعی و نهاد بهزیستی، آن ها را باعث افتخار نظام دانست و اظهار داشت: این دو مجموعه تا حد زیادی در تحقق اهداف نظام به وظایف خود عمل کرده و تسکین دهنده آلام مردم در اتفاقات ناگوار بوده اند.

وی با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان از همه جناح ها خواست به رأی و نظر شورای نگهبان احترام بگذارند و افزود: این نهاد چشم بینا و بازوی توانمند نظام است که در حوادث سیاسی یار و یاور انقلاب بوده و اعتماد مردم به شورا سرمایه بی نظیری است که در همه صحنه ها برای این مجموعه مفید واقع خواهد شد.

خطیب نماز جمعه کوهرنگ در پایان با اشاره به اینکه کابینه دولت یازدهم تشکیل دهنده پیرترین دولت جمهوری اسلامی است تصریح کرد: با وجود ناکارآمدی که بعضی معاونان و وزرای دولت داشتند، برای حضور در کابینه دولت دوازدهم شرط و شروط  هم می گذارند در صورتی که برخی از این ها حتی پاسخگویی به خبرنگاران و اصحاب رسانه را هم بلد نیستند و به جای توضیح درباره عملکردشان به آن ها توهین می کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه