پنج شنبه 1396/4/8 - 36 : 6
مشخصات امام جمعه
حسن انصاری
حسن انصاری
لردگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
حجت الاسلام انصاري امام جمعه لردگان؛ مردم ولايت مدار شهرستان لردگان با حضور خود در راهپيمايي روزقدس، تقدير و تشکر خود را از سپاه به عمل آوردند

حجت الاسلام انصاري امام جمعه لردگان؛

مردم ولايت مدار شهرستان لردگان با حضور خود در راهپيمايي روزقدس، تقدير و تشکر خود را از سپاه به عمل آوردند

امام جمعه لردگان گفت: سپاه به عنوان راهنما و برنامه ريز جهت ايجاد امنيت است؛ و امنيت کشور ما را تامين مي کند و قدرت آن به قدري رسيده است که داعش را در مرز و سرزمين خود سرکوب مي کند.

به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ حجت الاسلام و المسلمين حسن انصاري امام جمعه لردگان در نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته گفت: در جهاد با دشمن و در مبارزه با دشمنان آنچه بر همه چيز مقدم است مبارزه با هواي نفس است؛ عبادات ما در ماه رمضان بهترين راه براي مبارزه با هواي نفس است؛
وي گفت: جهاد شامل: جهاد صغير، جهاد کبير و جهاد اکبر مي باشد؛ که جهاد اکبر مبارزه با هواي نفس و جلوگيري از آن است.
ايشان در ادامه گفت: خداوند در جهاد با دشمن که عمدتاً جنگ هاي صدر اسلام و جنگ هاي دفاعي مي باشد، بحث جهاد دفاعي را مطرح کردند و مدعاي اين سخن از آنجايي است که ما هيچ موقع شروع کننده جنگ نبوده و نيستيم مثل جنگ 8 سال دفاع مقدس و جواب به حملات تروريستي گروه تکفيري داعش؛
وي افزود: سپاه به عنوان راهنما و برنامه ريز جهت ايجاد امنيت است؛ و امنيت کشور ما را تامين مي کند و قدرت آن به قدري رسيده است که داعش را در مرز و سرزمين خود سرکوب مي کند.
انصاري در خصوص حضور پرشور مردم ولايت مدار شهرستان لردگان در راهپيمايي روز قدس افزود: مردم ولايت مدار شهرستان لردگان با حضور خود در راهپيمايي روز قدس و خوشحالي بعد از حمله سپاه به داعش تقدير و تشکر خود را از سپاه به عمل آورديد و در اين راه جهاد دفاعي را نشان داديد.
ايشان در ادامه با تاکيد بر مظلوميت ملت فلسطين گفت: کسي که نداي مظلومي را بشنود و به کمک نرود مسلمان نيست و تنها ادعاي مسلماني را دارد و اين کمک به مظلومين مصداق و نمونه بارز جهاد دفاعي است.
انصاري گفت: افتخار ما اين است که شيعه حضرت علي(ع) مي باشيم و در فرداي آخرت به اين شيعه بودن خود افتخار و مباهات مي کنيم.
خطيب جمعه لردگان: مصداق ديگر جهاد را، جهاد مالي دانست و اگر مسلماني درمانده و فقير باشد بايد به او کمک کنيم و اين کمک مصداق کامل جهاد مالي است.
ايشان در ادامه ضمن تشکر از مردم ولايت مدار شهرستان لردگان گفت: شما مردم شهرستان لردگان به خاطر عشق به ولايت و رهبري در اين گرماي طاقت فرسا در راهپيمايي شرکت کرديد که جاي تقدير دارد.
وي در خطبه دوم گفت: روز قدس به فرموده رهبر معظم انقلاب روز اسلام و فرياد مسلمانان عليه ظلم و ستم است.
انصاري تاکيد داشت: دشمن مي خواهد توطئه کند که قدس فراموش شود اما قدس هرگز فراموش نمي شود و خداوند به ما توفيق بدهد که در همه حالات به ياري مظلومان بشتابيم.
 

ايشان در پايان گفتند: نماز عيد فطر امسال نيز ساعت 7 صبح در چهارراه شهرداري برگزار مي شود و سعي کنيد با آمادگي کامل شرکت نماييد؛ ايشان از مردم خواستند که زکات فطريه خود را به طور کامل و با خلوص نيت به کميته امداد بدهند.
 

انتهاي پيام/630 ل

 

ارتباط با امام جمعه