يکشنبه 1395/11/3 - 12 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد امینی
سیدمحمد امینی
نقنه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
مبنی رعایت تقوی ، بهره مندی از خرد است.
حجت الاسلام والمسلمین امینی در خطبه اول فرمودند مبنی رعایت تقوی الهی بهره مندی از خرد است. اینکه بعضی به جای پرستش خدای واحد از روی وجدانیات خودشان خدایی دست ساز در دل خود می تراشند و به جای خدای متعال ان را عبادت می کنند به تعبیر قرآن جابجایی خطرناکی است . منشا خیلی از بی تقوایی ها عدم شناخت نسبت به وجود ذات اقدس اله است.
درد آور است این که افرادی در ظاهر متدین اند اما چون شناخت درستی از دین خدا ندارند رفتار خلاف دین از آنها سر می زند و این باعق دلسردی خانواده و اطرافیان آنها از خدا و دین خدا می شود.
خطیب جمعه شهر نقنه در خطبه دوم با اشاره به نزدیک بودن نهم دی فرمودند تجلیل از حضور مردم شریف ایران در نهم دی ماه سال 88 این روز را برگ زرینی در تاریخ بصیرت دینی مردم ایران دانستند و بیان داشتند علی رغم تمام آسیب های فتنه 88 برکاتی نیز برای انقلاب داشت. از جمله آن اینکه افرادی که کینه و عداوتشان را نسبت به نظام اسلامی مخفی می داشتند سریره باطن خود را بیرون ریخته و عیان کردند. ایشان در قسمتی دیکر از کلام از واقفینی که بناهایی را برای مسائل فرهنگی شهر وقف نموده اند تقدیر داشتند . امام جمعه شهر نقنه در خاتمه ضمن تقدیر از شیوه ی بانکداری ريال مصاحبه اخیر مسئول شورای فقهی نظارت بر امور بانکی را که گفتند این شورا جایگاه تشریفاتی دارد ، را مایه ی شرمساری ما بعد از 4 دهه دایه ی حکومت اسلامی در این مملکت دانستند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه