سه شنبه 1396/1/8 - 52 : 6
مشخصات امام جمعه
سید حسن جلالی هفشجانی
سید حسن جلالی هفشجانی
هفشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
در جنگ و اقتصاد مقاومتی ما نیاز به مدیران جهادی داریم، مدیرانی که شبانه روز برای اعتلای کشور و خدمت به مردم تلاش می کنند، نه مدیرانی که به دنبال پست و مقام دنیوی و حقوق های نجومی هستند

«باسمه تعالی»

« عمل به اقتصادی مقاومتی ضامن سربلندی مملکت»

خطبه اول:

حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمدx

دعوت خود و همگان به تقوای الهی و تبعیت از فرامین خداوند و پرهیز از گناه.

رسول اکرمx در ادامه وصایای خویش به جناب ابوذر غفاری می فرماید؛

ای اباذر قسم به کسی که جانم در دست اوست اگر دنیا به اندازه بال مگسی نزد خداوند ارزش داشت، به کافر به اندازه شربت آب گوارایی نمی داد. این بیان ، بیان عظیمی است و بیانگر آنست که دنیا فاقد ارزش است و ارزش آن تنها به آنست که وسیله ای برای آخرت باشد.

اگر می بینیم که کفار در دنیا از همه امکانات بهره مند هستند دلیل بر سعادتمندی ایشان نیست. برخورداری ایشان از دارایی های متعدد نباید موجب یأس و ناامیدی انسان های مؤمن باشد.

اگر کسی در این دنیا بی مهابا به جمع آوری ثروت بپردازد ، نمی تواند به آسایش خود در آخرت نیز امیدوار  باشد.

اگر نگرانی از جهت طغیانگری مؤمنان نبود، خداوندآنان را در همین دنیا از مال دنیا بی نیاز می نمود، ما متأسفانه می بینیم که در برخی کشورهای مسلمان افرادی نظیر سران سعودی که زعامت مسلمانان را برعهده دارند به همراه همه خدم و هشم خود در حال عیش و خوشگذرانی هستند. مرگ برای چنین افرادی ابتدای عذاب و بدبختی است.

إن شاء الله که خداوند به همه ما توفیق عبادت و بندگی خالصانه و تقوا را عنایت بفرماید به برکت صلوات بر محمد و آل محمدx.

*قرائت سوره عصر.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خطبه دوم:

حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمدx

دعوت خود و همه نمازگزاران به تقوای الهی و تبعیت از فرامین خداوند و پرهیز از گناه و طلب توفیق از خداوند بر انجام این مهم.

تبریک حلول سال جدید به همه نمازگزاران و ابراز امیدواری در جهت داشتن سالی مملو از خیرو برکت و موفقیت به واسطه توفیق الهی و همت مردم.

مقام معظم رهبری به واسطه نیازها و ضرورت های زمان نقشه راه را برای مسئولان و مردم در قالب شعار سال مطرح می فرمایند .

 ایشان در سال های اخیر با نام های اقتصادی مسئولین را رهنمود فرمودند؛ در سال گذشته با نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و امسال نیز با نام اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال.

دشمن در سال های اخیر به حربه های متعددی دست زد تا بتواند نظام را به زانو در آورد و در سال های اخیر نیز با حربه اقتصاد به میدان آمده است.

طبیعتاً اقتصاد مقاومتی به معنای گرسنگی و بدبختی کشیدن نیست، بلکه به معنای آنست که ما باید بر روی پای خود ایستاده و دست نیاز به طرف دیگران دراز نکنیم(به عبارت دیگر چاه باید از خودش آب داشته باشد.)

به عنوان نمونه در خود شهر هفشجان صنعت سنگ تراشی، گردشگری، زراعت، جوشکاری، صنایع دستی و فلزی همه از نمونه ها و پایه های اقتصاد مقاومتی در سطح استان می باشند و می توانند به تحقق این شعار کمک نمایند.

بسیاری از توانمندی های مردم شهر هفشجان خود می تواند کمک بزرگی در جهت اقتصاد مقاومتی باشد، به گونه ای که می تواند کشور را از دست نیاز بردن به سوی بیگانگان ، بی نیاز ساخته و نجات دهد.

طبیعتاً عدم تلاش و کوشش در حوزه اقتصاد و تنبلی و بیکاری همه موجب دوری از مبانی انقلاب است، مسائل معنوی و اقتصادی در کنار هم در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و این یک هدف عمده و مهم از سوی امام راحل بوده است و باید در این نکته تأمل نمود تا از حیث تولید در داخل کشور زمینه های اشتغال را خود در مملکتمان فراهم نماییم. و نیز می بایست تا از محصولات و تولیدات داخلی حمایت گردد تا به رشد و توسعه دست یابند، به عنوان نمونه یک زن ژاپنی که به تازگی مسلمان شده است، همه وسایل زندگی خود را از لوازم ایرانی استفاده نموده است.

عمل به اقتصادی مقاومتی ضامن سربلندی مملکت خواهد شد.

در جنگ و اقتصاد مقاومتی ما نیاز به مدیران جهادی داریم، مدیرانی که شبانه روز برای اعتلای کشور و خدمت به مردم تلاش می کنند، نه مدیرانی که به دنبال پست و مقام دنیوی و حقوق های نجومی هستند و این نکته   می بایست در انتخاب نمایندگان توسط مردم به خوبی و دقت رعایت شود.

در فرازی از یک دعا می خوانیم ؛اَللهُم لاتُسلِط عَلینا مَن لا یَرحمنا؛(خداوندا کسانی که به ما رحم نمی کنند را بر ما مسلط مساز) ما می باست تا در انتخاب مسئولین خود، خودمان دقت عمل به خرج دهیم.

إن شاأالله خداوند توفیق انجام وظیفه و بصیرت دینی را به ما عنایت بفرماید.

*پیش رو بودن میلاد امام محمد باقرj و تبریک این ایام به محضر آقا امام زمانf و همه مردم و طلب توفیق در راستای ادای تکلیف و متابعت از ایشان و اشاره به برگزاری مراسمات در این ایام.

*تبریک حلول ماه رجب و اشاره به اولین شب جمعه ماه رجب به نام؛«لیله الرغائب» و اعمال آن(من جمله روزه و نماز 12 رکعتی بین نماز مغرب و عشاء) و برآورده شدن آرزوها به واسطه اعمالی که در این روز وجود دارد.

*توصیه به صله رحم در ایام نوروز، پرهیز از اسراف و زیاده روی و سعی در باز نمودن گره مردم و بر طرف نمودن کدورت ها.

* دعا جهت بر آورده شدن حاجات.

*قرائت سوره توحید.

ارتباط با امام جمعه