يکشنبه 1395/11/3 - 15 : 7
مشخصات امام جمعه
سید حسن جلالی هفشجانی
سید حسن جلالی هفشجانی
هفشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
تسلیت وفات مجاهد انقلابی و یار دیرین امام و مقام معظم رهبری، سران عرب از صدام عبرت و از ایران درس بگیرند

باسمه تعالی

خطبه اول:

حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمدصلی الله علیه و اله

توصیه به تقوای الهی و اتباع از فرامین حضرت حق تعالی و مسئلت داشتن توفیق برای همگان در این راه.

ادامه تبیین سفارشات و توصیه های حضرت رسول اکرمصلی الله علیه و اله به جناب ابوذرغفاریe.

ایشان در خطاب خود فرمودند: ای اباذر هر درجه بالاتر بهشت نسبت به پایین تر از آن به اندازه بلندی آسمان برتری دارد، گاه بنده ای در بهشت سر به آسمان بر می دارد و نوری درخشان را مشاهده می کند،و در حالت فغان از خداوند درباره آن نور سوأل می کند و خداوند در پاسخ می فرماید: آن نور، نور برادر توست. او سوأل می پرسد که چگونه میان ما چنین تفاوتی وجود دارد، حال آنکه عملکرد ما یکسان بود؟

در پاسخ از جانب خداوند خطاب می رسد: آری کارهای شما گرچه یکسان بود، اما نیت و اخلاص برادر تو بیشتر بود.

 در استنباط از این کلام شیوا می توان چنین گفت که این امکان و فرصت محدود و مغتنم برای همگان وجود دارد تا در هر برهه،مسئولیت و منصبی که از آن برخوردار هستند، تلاش نموده تا در راه خداوند به صورت خالصانه گام بردارند و همین خلوص موجب ارتقاء درجه انسان ها در سرای آخرت خواهد شد.

درود و صلوات بر محمد و آل محمدx-قرائت سوره عصر

خطبه دوم:

حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمد x

توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معاصی و تبعیت از دستورات خداوند تبارک و تعالی و مسئلت داشتن توفیق در این زمینه از درگاه حضرت حق تعالی.

تسلیت وفات مجاهد انقلابی و یار دیرین امام و مقام معظم رهبری، حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی و آرزوی علو درجات برای ایشان و مسئلت داشتن صبر و اجر برای بازماندگان ایشان.

اشاره به این نکته که آنچه از تعابیر مقام معظم رهبری در پیام تسلیت ایشان مشهود است،مودت و علاقه ایشان به یکدیگر است، گرچه خناسانی درصدد بودند تا ایشان را از دریای خروشان انقلاب جدا نمایند اما این نقشه با تدبیر  و رهبری مقام معظم رهبری و درایت خود آقای هاشمی رفع و دفع گردید.

اختلاف در نظرها و ایده ها میان مسئولان امریست طبیعی و بدیهی، که در سایه ولایت مداری ایشان منجر به رشد و تعالی جامعه خواهد شد.

جریان جلسه ای که روز سه شنبه در وین و در خصوص نقض عهد آمریکا در خصوص برجام صورت پذیرفت، نشانگر موضع مسئولان در خصوص به پای میز مذاکره خواندن طرف مقابل و دفاع از حق ملت بزرگ ایران و عدم اطمینان به آمریکای جنایت کار بود.

جمعه 24 دی ماه مصادف با انتصاب حضرت آیة الله العظمی سید علی خامنه ای(مد ظله العالی) به امامت جمعه تهران از سوی امام راحل و خوش درخشیدن ایشان در تمامی مسئولیت های  محوله.

دوشنبه مصادف است با شهادت حجة الاسلام و المسلمین نواب صفوی، طهماسبی، واحدی، ذوالقدر از جمعیت فدایین اسلام در سال 1334، و نیز شهادت حجة الاسلام و المسلمین سید مهدی حکیمw بدست عمال مزدور رژیم بعث عراق در سال 1366.

رهبر معظم انقلاب در خصوص سخنان نافذ شهید نواب صفوی و علاقه خود به وی، فرمودند: اساس سخن نواب این بود که اسلام باید زنده شود و حکومت کند و سردمداران آن دوران مسلمان نبوده و دروغگویند.

چهارشنبه 29 دی ماه روز غزه و نیز هوای پاک نام گزاری شده است.

امامv فرمودند: سران عرب از صدام عبرت و از ایران درس بگیرند،مصیبت عظیم آنست که مشتی تروریست صهیونیست بر مسلمانان بتازند، مسمانانی که دارای آنهمه امکانات معنوی و مادی در منطقه هستند به طوری که می توانند با تشری آمریکا را به عقب برانند چه رسد به اسرائیل. مصیبت بزرگ آن است که این جنایت های اسرائیل در مقابل دیدگان دولت های مدعی اسلام انجام می گیرد.

این نکته قابل تردید نیست که آمریکا در صورت عدم تأمین منافع خود حتی نوکران سرسپرده خویش را نابود می سازد، اما آل سعود و کشورهای مرتجع منطقه از جریان های تارخی در گذشته درس عبرت نخواهند گرفت.

درود بر محمد و آل محمدصلی الله علیه و اله

دعاجهت برآورده شدن حوائج و در رأس آن دعابرای فرج آقا امام زمانسلام الله علیه

قرائت سوره توحید.

 

 

ارتباط با امام جمعه