شنبه 1396/9/25 - 59 : 4
مشخصات امام جمعه
سید حسن جلالی هفشجانی
سید حسن جلالی هفشجانی
هفشجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
انگليس خبيث؛ جاده صاف‏كن آمريكا و منبع نكبت ملتهاى منطقه‏ است،مسؤولان باید نسبت به دسیسه‌های انگلیس هوشیارانه عمل کنند، سفر وزیرخارجه انگلیس به ایران برای حل مشکلات اقتصادی و کمک به کشور نیست، بلکه تنها هدف سفر این شخص آزادسازی دو جاسوس خیانتکار به اسلام و کشور است.

باسمه تعالی

انگليس خبيث؛ جاده صاف‏كن آمريكا و منبع نكبت ملتهاى منطقه‏ است

مسؤولان باید نسبت به دسیسه‌های انگلیس هوشیارانه عمل کنند، سفر وزیرخارجه انگلیس به ایران برای حل مشکلات اقتصادی و کمک به کشور نیست، بلکه تنها هدف سفر این شخص آزادسازی دو جاسوس خیانتکار به اسلام و کشور است.

خطبه اول:

حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمد صلی الله علیه وآله

دعوت خود و همگان به تقوای الهی و تبعیت از فرامین خداوند، پرهیز از گناه و طلب توفیق از حضرت حق بر انجام این مهم.

در ادامه مباحث هفته های گذشته های و سخنان نورانی رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلوات الله به جناب ابوذر غفاری، به این فراز نورانی می‌رسیم که پیامبر خطاب به ابوذر می فرماید: يا ابا ذر مَا مِنْ رَجُلٍ یَجْعَلُ جَبْهَتَهُ فِی بُقْعَةٍ مِنْ بِقَاعِ الْأَرْضِ، إِلَّا شَهِدَتْ لَهُ بِهَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ مَا مِنْ مَنْزِلٍ یَنْزِلُهُ قَوْمٌ، إِلَّا وَ أَصْبَحَ ذَلِکَ الْمَنْزِلُ یُصَلِّی عَلَیْهِمْ أَوْ یَلْعَنُهُمْ‏

يا ابا ذر: (خداوند می فرماید) هيچ بنده‏اى براى سجده من پيشانى بر يكى از نقطه‏هاى زمين نمى‏نهد مگر آنكه آن زمين روز قيامت به سجده او شهادت ميدهد و هيچ زمينى نيست كه مردمى شب در آن فرود آيند مگر آنكه صبحگاه آن زمين بر آنها درود يا لعنت فرستد.

به همین خاطر است که در مکانهای مختلف زمین نماز اقامه کنید تا مکانهای مختلف در روز قیامت به نفع شما شهادت بدهند.

امیدوارم خدا ما را ازکسانی قرار دهد که مکانهای مختلفی در آخرت به نفعمان شهادت دهند.

درود بر محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین.

قرائت سوره عصر.

 

خطبه دوم:

*حمد و ثنای الهی و درود بر محمد و آل محمد

*دعوت خود و همه نمازگزاران به تقوای الهی و تبعیت از فرامین خداوند و پرهیز از گناه و طلب توفیق از حضرت حق تعالی بر انجام این امور.

با اشاره به سخنان سخیف رییس جمهور امریکا بیان داشتند:ضرب المثلی است که می گوید عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

موضوع تصميم ترامپ در به رسميت شناختن قدس شريف به‏عنوان پايتخت رژيم صهيونيستى، خدمت ناخواسته‏اى بود كه نتيجه اوليه آن ايجاد انسجام و وحدت جهان اسلام و نزديك شدن ملتها حول محور فلسطين و عليه آمريكا و رژيم صهيونيستى مى‏باشد. این اظهارات به لطف خداوند متعال موجب ایجاد وحدت بیشتر در بین کشورهای اسلامی منطقه شد و این سخنان به‌نوعی نشان‌دهنده عجز و ناتوانی آمریکا و متحدانش در منطقه است و

این حرف باعث شد که ان شاءالله مرگ رژیم غاصب صهیونیستی این غده سرطانی زودتر اتفاق افتد.

آمریکا در تلاش بود تا روابط کشورهای عربی را با رژیم جعلی صهیونیستی عادی جلوه دهد، اما این سخنان موجب شد تا کشورهای مسلمان منطقه پیش از گذشته باهم متحد شوند و به تعبیر برخی از سیاسیون این اقدام نابودی رژیم جعلی اسرائیل را نزدیک‌تر می‌کند.

ایشان با اشاره به پیام شجاعانه سردار قاسم سلیمانی به نیروهای جبهه مقاومت، خاطرنشان کرد: این پیام لبیک به فرمان پیامبراکرم(صلی الله علیه واله) در دفاع از مظلومان سراسر جهان است و امت مسلمان باید  در لبیک به ندای مظلومان عالم به کمک آن‌ها بشتابند و کمک به مظلومان و رهایی آن‌ها از ظلم یک تکلیف الهی است.

 

وی با بیان اینکه مسؤولان باید نسبت به دسیسه‌های انگلیس هوشیارانه عمل کنند، گفت: سفر وزیرخارجه انگلیس به ایران برای حل مشکلات اقتصادی در کشور نیست، بلکه تنها هدف سفر این شخص آزادسازی دو جاسوس خیانتکار به اسلام و کشور است و ساده‌لوحانه است که ما بخواهیم با آن‌ها دست دوستی بدهیم.

 

وی اضافه کرد: انگلیس یکی از کشورهایی است که در مسئله برجام و پس از آن، مفاد این قرارداد را نقض کرد و همچنین انگلیس خیانت‌های متعددی از جمله جداکردن افغانستان از ایران، تحمیل قرارداد رویتر، انحصار توتون و تنباکو، تأسیس قمارخانه، ایجاد فرقه‌های بهائیت برای تضعیف اسلام و جداکردن بخشی از بلوچستان از ایران را در طول 200 سال گذشته بر علیه کشور ما انجام داده است.

 

خطیب نمازجمعه هفشجان در ادامه با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو در هفته آینده، افزود: 26 آذرماه به‌نام روز حمل و نقل و رانندگان نامگذاری شده است که مسؤولان باید فکری به‌حال ساخت یک پارکینگ در شهر هفشجان برای این قشر زحمتکش بکنند، زیرا مردم در سطح شهر نیازمند آسایش هستند و نبود پارکینگ موجب ایجاد برخی مشکلات برای رانندگان و مردم سطح شهر شده است.

 

جلالی بیان کرد: 27 آذرماه ماه سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است که امام راحل در این رابطه فرمودند طلاب و دانشجویان دو قطب حساس و مغز متفکر جامعه هستند و می‌توانند مرکز توفیقات کشور باشند و نباید اجازه دهند که اختلاف و نزاع آن‌ها را به شکست بکشاند، زیرا تقابل حوزه و دانشگاه موجب هلاکت نظام اسلام است.

 

وی در پایان گفت: شب یلدا طولانی‌ترین شب سال است که گذشتگان رسومات پسندیده‌ای در این شب داشتند که ما باید از آن‌ها الگو بگیریم و همچنین مردم در این شب از پرخوری پرهیز کنند، زیرا عامل بسیاری از بیماری‌ها زیاده‌روی در خوردن است.

دعا برای برآورده شدن حاجات.

صلوات و درود بر محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین.

قرائت سوره توحید.

ارتباط با امام جمعه