اعلام برنامه حمایت از سپاه از سوی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
تصویر خبر

محضر ذی شرافت ائمه محترم جمعه  ( دامت افاضاتهم )      

         

سلام علیکم و رحمه الله

 با احترام، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام نورانی و اعیاد مبارک ماه معظم شعبان،  بر خود فرض می دانم پیرو اولین نامه ی تقدیمی در سال جدید، از غیرت، همت، مدیریت مدبرانه و دلسوزانه‌ی شما بزرگواران در جریان حوادث ناگوار و تبعات تلخ ناشی از سیل اخیر، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

 چه ائمه جمعه محترمی که در مناطق سیل زده خوش درخشیدند و در کنار مردم شریف و هموطنان خسارت دیده، زیباترین صحنه های ممکن را در عرصه‌ی خدمت بی‌تکلف روحانیت معظم رقم زدند و حتی از عملیات میدانی برای امداد و نجات مضایقه نکردند و امیدآفرین و انسجام بخش ظاهر شدند، و چه ائمه محترم جمعه‌ای که در سایر استانها، با نفوذ کلام و اشراف معنوی و به میدان آوردن اعتبار و آبروی خود، نقش مؤثری در هماهنگی نهادها، دستگاهها، گروه های جهادی و تبلیغی و بسیج آحاد مؤمنین برای جمع آوری کمک و پشتیبانی و کمک رسانی ایفا نمودند، خاطرات نقش آفرینی شبکه امامت و پایگاه های نماز جمعه در جریان دفاع مقدس را زنده کردند و البته مشیت الهی بر این قرار گرفته است که این آزمون سخت، در مناطقی از کشور ادامه داشته باشد و صد البته ترمیم جراحات وارده، به زمان، اعتبارات و امکانات دستگاهی و ادامه‌ی کمک‌های مردمی در سایه‌ی تلاش مضاعف شما عزیزان نیاز دارد، باشد که به زودی از مواهب و برکات نزول باران رحمت و پایان سالهای طولانی خشکسالی بهره مند شویم.

 چنانکه مستحضرید، پس از شکست هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و ناکامی در جنگ ترکیبی بر علیه ملت بزرگ ایران، احمق‌های درجه یک، حماقتی درجه یک مرتکب شده و از جایگاه تروریست ترین دولت در جهان معاصر، برای صهیونیست های کودک کش، دمی تکان داده و سپاه سرافراز اسلام و پاسداران انقلابی، این فرزندان خدوم ملت را، با نقض قوانین بین المللی، تروریست خوانده است. 

 شیطان بزرگ، غافل است از اینکه رهبر حکیم و عالیقدر(مدظله العالی) بشارت داده اند که در سال 98، از دل مشکلات و فشارها، فرصت های کم نظیر خلق خواهد شد و در این مصداق، دولت منفور آمریکا با این اقدام مذبوحانه، زمینه ی محبوبیت بیشتر این نیروی نابودکننده ی تروریست های پلید را در داخل کشور و در میان ملت های آزاده فراهم خواهد آورد.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان نماد و نه نهاد، روح و روحیه ای معطوف به مقاومت نرم و سخت و سازندگی و خدمات اجتماعی داشته و دارد که با هیچ قدرتی قابل تحریم نیست. لذا هر چند نتیجه نهایی و محتوم اقدام اخیر استکبار، تضعیف بیش از پیش جایگاه و اعتبار جهانی و منطق های حامیان واقعی تروریسم خواهد بود، اعلام همبستگی با سپاه و اقدامات الهام بخش در جهت تقویت انسجام و حمایت از فرزندان شهادت طلب ملت ضروری به نظر میرسد که در این راستا شما بزرگواران همچون همیشه بهترین ایده ها و اقدامات را مدنظر قرار خواهید داد و در عین حال موارد زیر هم میتواند مورد توجه قرار گیرد :

1) دعوت و حضور انقلابی در راهپیمایی روز جمعه، به ترتیبی که از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تدبیر و اعلام میگردد. 

2) استفاده ائمه محترم جمعه از لباس مقدس پاسداری، اقدام خودجوش برخی از عزیزان بوده که جلوه‌ی زیبا و اثربخشی داشته و نصب آرم سپاه بر سینه و استفاده از چفیه، یا ترکیبی از این موارد، میتواند انتخاب های دیگری در همین راستا باشد. 

3) فضای بصری جایگاه و تریبون نماز جمعه برای استفاده از آرم سپاه و یادآوری جملات امامین انقلاب اسلامی در خصوص جایگاه و خدمات سپاه، می تواند مورد توجه ستادهای نماز جمعه قرار گیرد.

4) تبیین و تحلیل ابعاد توطئه جدید دولت تروریست آمریکا و تصمیم ها قاطع نظام جمهوری اسلامی در پاسخ متقابل در خطبه های نماز جمعه، جریان ساز خواهد بود.

5) دعوت، تقدیر و تجلیل از فرماندهان، رده های منتخب و پیشکسوتان سپاه هر منطقه، در نماز جمعه همین هفته، خصوصاً اگر با حضور و همراهی وحدت بخش سایر مسئولین دولتی و مجلسی همراه باشد، تأثیر مطلوبی خواهد د اشت.

6) حضور دلگرم کننده ائمه جمعه در مراکز سپاه نیز می تواند ازجمله اقداماتی باشد که مطلوبیت دارد.

 به امید نابودی استکبار و صهیونیسم جهانی، عزت، سلامتی و توفیق روزافزونتان را از درگاه پروردگار متعال خواستارم و دعاگوی وجود شریفتان هستم.

                 محمد جواد حاج علی اکبری

               رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه


چهارشنبه 1398/9/20 - 34 : 9

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار