با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
انتصاب نماینده ولی فقیه و امام جمعه جدید ایلام
تصویر خبر
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: دشمن از صفوف به هم پیوسته نماز های جمعه و جماعت در هراس است پس باید هرچه بیشتر این پایگاه را تقویت کنیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری روز جمعه در جمع نماگزاران جمعه شهر ایلام اظهار کرد: این پایگاه دژ مستحکم و غیرقابل نفوذ توانسته خدمات شایان توجهی را در طول ۴۰ سال گذشته به انقلاب اسلامی داشته باشد.

وی تاکید کرد: آیین عبادی ، سیاسی نمازجمعه پایگاهی مستحکم، قابل اعتماد و اتکا در کشور است و در زمان جنگ مأوایی برای شکل گیری بسیج و ظهور و بروز جوانانی بود که مشتاقانه از مرز و کیان انقلاب در برابر زیاده خواهان و دژخیمان دفاع می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری افزود: دشمن می خواهد در این صفوف به هم پیوسته مردم نفوذ و آن را در دیدگان آنان بی اثر جلوه دهد.

وی اضافه کرد: بصیرت افزایی مردم از کانون مساجد و نمازهای جمعه شکل گرفته و نماز جمعه یکی از شاخص ها و برکات مهم دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی است و محلی برای نمایش اقتدار و اتحاد مردم و ‌مسئولان است.

وی در خصوص مردم استان ایلام یادآور شد: مردم ایلام از گذشته های دور تاکنون حامی و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و در ایام جنگ تحمیلی با ترک نکردن استان خود خالق حماسه ای بی نظیر شدند و اکنون نیز خادم و پذیرای زائران اربعین و عتبات عالیات هستند.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی نیز در آیین معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مصلی این شهر گفت: مردم استان ایلام چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در دوران انقلاب به خوبی از نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند و امروزه با تقدیم سه هزار شهید و 12 هزار جانباز پای انقلاب ایستاده اند.

وی اظهار کرد: اکنون چهل سال از انقلاب می‌گذرد و امام راحل با پشتیبانی این مردم مؤمن رژیم پوسیده شاهنشاهی را از این کشور بیرون کرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: آنچه امروز بسیار مهم است اینکه نسل های سوم و چهارم انقلاب از آن دوران خبر ندارند که چه بودیم و چه کردیم اینکه در آن زمان مؤمنین در ذلت و کافران در عزت بودند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تأکید کرد: روحانیون و کسانی که تریبون در اختیار دارند به خصوص نویسندگان و رسانه‌ها باید این حلقه گمشده را برای نسل جوان تشریح کنند که امروز بزرگترین نعمت خداوند به مردم نعمت نظام جمهوری اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه امروز روز عزت جمهوری اسلامی و ملت ایران است، بیان کرد: امروزه حتی برخی کشورهای توسعه یافته و اروپایی که ادعای عزت دارند حتی به امریکا وابسته هستند اما ایران اسلامی تنها کشور در جهان است که کسی نمی تواند در آن دخالت کند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: دشمن در این مدت که از طول انقلاب می گذرد هیچ‌گاه از دسیسه و توطئه و فتنه دست برنداشته و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی هم دریغ نمی‌کند اما آنان باید بدانند که آروزی ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی را به گور می‌برند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های دشمن برای دسترسی به خواسته خود تبلیغات است که از روش‌های مختلفی هم از فضای مجازی و هم از ماهواره استفاده می‌کنند.

وی ابراز کرد: دشمنان با تبلیغات مسموم و بمباران فکری و با حمله به مقدسات نظام و ترویج القائات شبهه برانگیز سعی در انحراف فکری جوانان و نوجوانان دارند لذا نسل جدید و خانواده های آنها باید آگاه باشند که تبلیغات دشمنان سم و زهری خطرناک است که جوانان را با شبهه های دینی گمراه سازند و آنها را از گرایش‌های مذهبی و دینی دور سازند.

در این مراسم حکم نمایندگی ولی فقیه حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار از سوی مقام معظم رهبری توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی قرائت و به وی اهدا شد.

 

متن حکم مقام معظم رهبری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ الله نور کریمی تبار دامت‌افاضاته

در پی استعفای جناب حجت‌الاسلام آقای لطفی دامت توفیقاته از امامت جمعه‌ ایلام، با قدردانی و تشکر از خدمات چندین ساله‌ ایشان، جنابعالی را که از میان مردم مؤمن و وفادار آن استان برخاسته و مدتها به خدمت در آن سامان اشتغال داشته و بحمدالله از صلاحیت لازم برخوردار می‌باشید، به امامت جمعه و نمایندگی خود منصوب می‌کنم.

مردم عزیز آن استان مرزی، دوران‌های دشواری را در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن گذرانیده و با همه‌ مشکلات، وفاداری خود به نظام اسلامی را حقاً به اثبات رسانیده‌اند.

اکنون جنابعالی در میان این مردم بزرگوار و فداکار به قبول وظیفه‌ سنگینی مفتخر گشته‌اید انتظار می‌رود با همه‌ توان در خدمتگزاری به آنان کوشیده و با تقویت مجموعه‌های دلسوز و انقلابی به مجاهدات فکری و عملی در زمینه‌های گوناگون مدد رسانید.

ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و سلوک مردمی با همگان و بهره‌گیری از نخبگان و دانشگاهیان را توصیه می‌کنم و مزید توفیقات الهی را برای جنابعالی مسألت می‌نمایم.

 

                                                                                                         سیّدعلی خامنه‌ای

                                                                                                         ۱۷ مهرماه ۱۳۹۷


پنج شنبه 1398/1/1 - 3 : 12

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار