با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد؛
انتصاب نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر همدان
تصویر خبر
عطر جوانی نماز جمعه در گام دوم انقلاب

انتصاب نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر همدان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی را به‌عنوان نماینده‌ ولی‌فقیه و امام جمعه‌ شهر همدان منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب حجت‌الاسلام آقای حبیب‌الله شعبانی موثقی دامت‌افاضاته

اکنون با پایان یافتن مسئولیت جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ محمّد طه‌محمّدی دامت‌توفیقاته و با تشکر فراوان از فعالیتهای علمی و اجتماعی ایشان در دوران آن مسئولیت خطیر، جنابعالی را به امامت جمعه‌ی همدان و نمایندگی خود در آن استان منصوب میکنم. همدان در شمار پیشروان حرکت انقلابی و مفتخر به تقدیم چهره‌های برجسته‌ی جهاد و شهادت و نیز شخصیتهای عالیقدر علم و عرفان است. انتظار میرود با همه‌ی توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش نمائید. با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی و فعالان عرصه‌های اجتماعی همکاری و از جوانان مؤمن و انقلابی پشتیبانی کنید. سلوک مردمی با همه‌ی قشرها بویژه جوانان و تکریم خانواده‌های شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید و از فضل و تقوا و بصیرت که بحمدالله از آن برخوردارید محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید.

توفیق جنابعالی را از خداوند متعال مسألت میکنم.

 

                                       والسلام علیکم و رحمة الله

                                           سیّدعلی خامنه‌ای    

                                          ۲۲ اسفند ۱۳۹۷   

 

معرفی سوابق نماینده جدید ولی فقیه و امام جمعه همدان:

حجت الاسلام دکتر حبیب اله شعبانی در سال ۱۳۵۶ در شهرستان بهار همدان متولد شد، وی پس از طی دروس کلاسیک وارد حوزه علمیه همدان می شود و بعد از طی مقدمات به شهر مقدس قم هجرت و در دروس پر رونق حضرات آیات، آیت الله شبیری زنجانی، آیت الله وحید خراسانی و آیت الله جوادی آملی حضور پیدا می کند.

وی دارای مدرک سطح ۳ (کارشناسی‌ارشد) حقوق و همچنین مدرک سطح ۴ (دکتری) فقه و اصول است.

تدریس فقه و اصول، فلسفه، کلام و تفسیر در حوزه های علمیه قم و تهران و موسسه عالی علوم انسانی از فعالیت های اصلی وی بوده و همچنین مدیریت موسسه کلامی احیا، عضو هیات امنا مدرسه چهارده معصوم(ع) قم و همکاری با معاونت فرهنگی حرم حصرت عبدالعظیم حسنی را در کارنامه اجرائی خود دارد.

تالیف مقالات متعدد در زمینه فقه سیاسی و اقتصادی و حقوق از جمله فعالیت های وی بوده است.

 


دوشنبه 1398/2/30 - 55 : 15

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار