بازدید رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت
تصویر خبر

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه صبح روز شنبه 22 شهریور ماه با حضور در مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت ضمن بازدید از مراحل طراحی، ساخت و کنترل پروژه ماهواره ظفر 2، با پژوهشگران این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

 رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با تقدیر از مدیریت جهادی پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت افزود: ساخت ماهواره ظفر در محیط پرافتخار دانشگاه علم و صنعت، نمونه ای از مدیریت جهادی مورد نظر رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی است که توانسته دانش، دین و هنر را گردهم آورده و جوانانی که نمونه های عالی ساخته شده در مکتب انقلاب و خمینی کبیر هستند و نشان تداوم راه پرنور شهیدان می باشند را در محیط دید جهانیان قرار دهد. 

در ادامه این بازید دست اندرکاران این پروژه توضیحاتی در مورد مراحل پیچیده و بسیار حساس ساخت ماهواره ارائه کرده و افزدند: تمام مراحل ساخت ماهواره ظفر توسط دانشمندان جوان ایرانی و با تکیه بر دانش فنی و پیشرفته روز و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی انجام گرفته است.

مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت تجربه موفق پرتاب ماواره نوید در سال 1390 و همچنین ساخت برخی پروژه های دیگر را در کارنامه خود دارد.


سه شنبه 1399/7/1 - 1 : 18

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار