تدوین بسته جامع سیاست های ارتقای کیفیت، در دستور کار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
تصویر خبر

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) | 15 تصویر

حجه الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در دومین هفته پس از استقرار در دفتر شورا، با حضور در اجلاس منطقه ای ائمه محترم جمعه که با موضوع " تحکیم مبانی خانواده" ، به میزبانی اصفهان در حال برگزاری است، به مدت 4 ساعت به استماع دغدغه ها، نظرها و پیشنهادهای 110 امام جمعه از استان های اصفهان‌، چهارمحال و بختیاری و یزد پرداخت. 

حاج علی اکبری در این اجلاس، با اشاره به اینکه جمع ما منسوب به ناحیه مقدسه است و سرمایه ما یاد حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه است، تأکید کرد که با عنایت به سیاست های کلی خانواده که از سوی رهبر فرزانه انقلاب ابلاغ شده است، برگزاری اجلاس های منطقه ای ائمه جمعه با موضوع خانواده در نقاط مختلف کشور ادامه خواهد یافت. 

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مسئله تحکیم بنیان خانواده را، مسئله درجه اول کشور دانست و گفت : جنگ بر سر تضعیف بنیان خانواده است و اگر خانواده از دست برود، همه چیز ما از دست رفته خواهد بود. 

وی در ادامه افزود : ائمه جمعه در مورد تحکیم بنیان خانواده رسالت مهمی بر دوش دارند که با هم اندیشی و هم فکری، ابعاد آن روشن تر خواهد شد.

حاج علی اکبری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که ماموریت ما در شورای سیاستگذاری، تکمیل مسیر گذشته و ارتقای کیفیت و شکوفایی بیش از پیش نمازهای جمعه، حسب امر رهبر فرزانه انقلاب است و در همین راستا، بر اساس مصوبه اولین جلسه شورای سیاستگذاری در دوره جدید، روند توسعه کمی پایگاه های نماز جمعه متوقف می شود و بر تقویت نمازهای جمعه موجود، اهتمام خواهد شد. 

رییس شورا ادامه داد : سرمایه ما در نهاد نماز جمعه برای کیفیت بخشی، درون جوش و مبتنی بر فضل پروردگار متعال، عنایات رهبر عالیقدر و ابتکار و انگیزه ائمه محترم جمعه است. 

حاج علی اکبری خطاب به ائمه جمعه کشور گفت: "  توقع دارم برای دستیابی به اهداف پیش رو همفکری کنید و در اتخاذ مبانی برنامه ها در دوره جدید مشارکت فعال داشته باشید." 

وی افزود: " در این تشکیلات نورانی احساس نوکری دارم، به مدیریت جمعی اعتقاد دارم و از همین رو، در تدوین بسته جامع سياست‌هاي ارتقای کیفیت، به موازات طرح و تصویب در شورای سیاستگذاری،  نظرات ائمه جمعه را هم دریافت خواهیم نمود. "

گفتنی است که در این جلسه، علاوه بر نمایندگان محترم ولی فقیه در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، تعدادی از ائمه‌ محترم جمعه شهرهای مختلف این سه استان، به طرح دیدگاه های خود در خصوص اقتضائات ارتقای کیفیت خدمات شورای سیاستگذاری و شکوفایی پایگاه های نماز جمعه پرداختند.


پنج شنبه 1398/1/1 - 3 : 12

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار