دیدار ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با آیت الله مصباح یزدی
تصویر خبر

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه حضرت آیت الله مصباح یزدی در این دیدار ضمن تبریک شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی  و انتصاب حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری به ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و آرزوی توفیق در انجام مسئولیت به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جوانگرایی و استفاده از تجربیات گذشتگان اشاره کردند.

ایشان ضمن اشاره به تاثیرات و نتایج پیروی انقلاب اسلامی ایران در عالم افزودند: در عالم طبیعت نباید انتظار داشته باشیم که یک پدیده ای که ایجاد می شود از همان روز اول کامل باشد. مهمترین پدیده ای که در شرایط اجتماعی در کل تاریخ بشریت اتفاق افتاده است بعثت رسول اکرم (ص) و تاسیس امت اسلامی بوده است این بعثت در مقابل طائفه خودش در زادگاه خودش برای مردم خودش اتفاق افتاد ولی با چه بی مهری ها و سختی ها مواجه شد  اگرانتظار داشته باشیم یک پدیده ای که در عالم به وجود آمد این پدیده کامل باشد این خلاف سنت الهی است این پدیده باید به تدریج کامل شود.

 ایشان در ادامه افزودند: پیروزی انقلاب اسلامی باعث این شد که این هدیه الهی جوانه بزند و با اخلاصی که امام رحمة الله علیه داشت با تحمل سختیها شرایط سخت (تبعید و اسارت) طی شد ولی امام خم به ابرو نیاورد.

 خداوند متعال این لطف خودش را با جانشینی امام خامنه ای تکمیل کرد و با لطف خداوند متعال مانند امام رحمة الله علیه ایشان هم رهبری این امت را ادامه دادند و در عرض این چهل سال این انقلاب را به نحوی رشد دادند که امروز در تارک بشریت می درخشد.

اگر در بعضی از نهادها کمبود هایی بوده این دلیل بر تقصیر نیست شرایط مساعد نبوده است باید با این نگاه به این جریانات نگاه کنیم که این شرایط را خدا فراهم کرده تا ما قدمی بلندتر را برداریم ما باید سعی کنیم یک قدمی بالاتر را برداریم تا به آن قله نزدیکتر شویم.

ایشان افزودند:  ازجمله ضعف های طبیعی که در تشکیل جامعه اسلامی مردمی وجود دارد این است که بعضی ها به این پدیده ها صرفاً یک حرکت اجتماعی که ابعاد سیاسی و اقتصادی دارد نگاه می‌کنند که ما یک رژیمی را ساقط کردیم و یک رژیم جدیدی را آوردیم این جانشین آن است و کار اصلی رژیم قبلی چه بود؟ تامین امنیت کشور، اقتصاد مردم، رفاه زندگی و اینها هم  وارثان آن نظام هستند و بقیه چیزها حاشیه است بعضی ها هم چنین نگاه سطحی دارند و نمی فهمند و بیش از این نمی کشند.

یک نگاه در مقابلش است که می گوید همه اینها ابزار است و هدف برای اینها نیست به قول امام خمینی(ره) عدالت اجتماعی هدف نیست وسیله است عدالت مقدم است برای رشد انسانی و الهی

در مقام مقایسه با رفتار های گذشته باید ببینیم کجا کم گذاشتیم؟ کسانی که بخواهند یک جامعه خداپسند بسازند و زمینه فراهم می شود تا آخرین قله اش توسط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف کشف شود و برسد به دست مردم باید ببینند که باید در هر مرحله ای چگونه طراحی و برنامه ریزی کرد تا کارها را بهتر از سابق پیش ببرند تا یک قدم به آن قله نزدیک شویم باید خودمان را برای رسیدن به آن قله بسازیم

در ادامه ایشان با بیان نکاتی در مورد هدف اصلی زندگی خاطر نشان کردند :   از اول باید قله را شناخت و این شناخت را در خودمان تقویت کنیم و ثانیاً انگیزه رسیدن به آن شناخت را که خلاصه اش یعلمهم و یزکیهم است . قدم اساسی این است و وسایل دیگر همه ابزار است.

اگر مربیان ما در این قضیه خودشان ضعف داشته باشند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پس قدم اول بررسی در این نقطه است که چه مسئولیتی با این گروه است و اینها همان شرایط اصلی را چقدر دارند؟

کسی که می‌آید خودش باید باورش این باشد،  تزکیه شده باشد، شرایط اش را بشناسد سختی هایش را بشناسد و تحمل کند و خون دل هم بخورد همانطور که همه انبیا کردند.

حالا باید چگونه خود را آماده کرد؟ باید برنامه ریزی کرد برای آموزش برای تربیت، فهم و بحث باید برنامه عبادی داشته باشیم با بصیرت و با صبر، خدا هم به ما یک وعده قطعی داده است ان تنصرالله ینصرکم شما یک قدم بیایید من ده قدم می آیم  اگر راه صحیح را انتخاب کردید من می آیم پیش شما و توانتان را ۱۰ برابر میکنم این وعده ای است که خدا به ما داده و این ضمانت خداست برای ما،  اینجاست که حضرت آقا می فرمایند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند چرا که پشتش به آن وعده الهی گرم است اگرما هم  این راه را طی کردیم ما هم می توانیم مستحضر شویم به آن وعده الهی و با همه مشکلات، هم بسازیم.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به بیان نکاتی در مورد نقش و جایگاه ائمه جمعه و اهداف این نهاد مقدس در راستای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی  در دهه پنجم انقلاب اسلامی پرداختند. 


دوشنبه 1398/2/30 - 58 : 14

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار