بازدید ائمه جمعه استان مازندران از:
سازمان انرژی اتمی تهران و نمایشگاه صنعت دفاعی وزارت دفاع
تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛ بیش از سی تن از ائمه جمعه شهرهای مختلف استان مازندران روز سه شنبه 4 آذرماه از برخی فعالیت های سازمان انرژی اتمی ایران بازدید نمودند. این بازدید در راستای همکاری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با سازمان انرژی اتمی ایران با هدف ارتقاء دانش و آگاهی ائمه جمعه کشور در زمینه فعالیت های هسته ای ج.ا. ایران انجام شد. در ابتدای این دیدار دکتر بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان با حضور در سالن شهید شهریاری طی سخنانی به تبیین فعالیت های هسته ای کشور، برجام، مذاکرات هسته ای ج.ا. ایران با 1+5 و وضعیت کنونی برجام پرداخت. 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت غنی سازی گفت:  اتفاقی که بخواهد کشور را نگران کند، وجود ندارد. ممکن است بگویید 9300 سانتریفیوژ کار می¬کردند؛ آنچنان فرقی نکرده است. الان 6000 سانتریفیوژ دارد کار می کند. اتفاق بزرگی در سانتریفیوژ نیفتاده است. در تحقیق و توسعه و راکتور اراک هم همینگونه است. 

دکتر کمالوندی گفت: بر اساس تجربیات 37 و 38 ساله معتقد هستیم فرصت بسیار خوبی جمهوری اسلامی دارد و این فرصت الزاماتی می¬خواهد که بتوانیم از آن بهره برداری کنیم. اگر کشورمان از این مقطع به نحو احسن بهره برداری کند بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مثل یک پیچ تاریخی است که اگر آن را رد کنیم به اتوبانی مسطح می¬رسیم که اگر نگوییم 100 ها سال و حداقل 10 ها سال زمینه مناسب فراهم می شود به شرطی که درست این پیچ را رد شویم. 

دکتر کمالوندی ادامه داد: خواسته من از شما عزیزان این است شما که صاحبان این انقلاب هستید و می توانید انسجام قدرت را در کشور ایجاد کنید، بگونه¬ ای وحدت بخش بتوانیم همه با هم باشیم. و آن وحدتی که ورد زبان حضرت امام (ره ) بود باشد ما از این فرصت به بهترین وجه استفاده کنیم. شکافی در جامعه ما است که به نظر من شکافی مصنوعی است. و از آن سو دارند به آن می دمند. دوست دارند جامعه را به افراد انقلابی و غیرانقلابی تقسیم کرده و آنها را به جان هم بیندازند.

وی افزود: به برکت وجود رهبری معظم انقلاب که انصافاً کارشناس¬ترین فرد در همه زمینه ها هستند.بنده با 8-37 سال سابقه کار سیاسی نظیرش را ندیده ام که رهبری با کلماتی که هر کدام مصداق قول سدید است، این گونه مفاهیم عظیم سیاسی و اقتصادی را مطرح و ارزیابی نماید، اگر همه با هم باشیم تحت زعامت رهبری معظم ان شالله این پیچ را عبور می¬کنیم. 

ائمه جمعه استان مازندران در ادامه جلسه به طرح سولات و ابهامات مورد نظر خود در ابعاد مختلف موضوع هسته ای کشور پرداختند و نقطه نظرات ویژه ای را که در این زمینه تشریح نمودند. در بخشی از سوالات و طرح مسائل با تاکید بر اینکه نقطه اوج ملت و کشور دانش هسته ای است، تصریح کردند: عموم روحانیت بزرگوار در سراسر کشور نه به مدیران و نه به دولت نگاه خصمانه ای ندارند و نگاه نقادانه آنها نشانگر دغدغه ای است که برای وحدت دارند. همچنین عنوان شد؛ نقطه رضایتمندی ترامپ نابودی جمهوری اسلامی است و به کمتر از این راضی نمی شود. ائمه جمعه استان مازندران ضمن تقدیر و تجلیل از زحمات و خدمات سازمان انرژی اتمی ایران، تاکید نمودند که اگر مسئولین موفقیت و عدم موفقیت را صادقانه به مردم بگویند، مردم پذیرا می شوند، در صورتیکه آنگونه مبالغه در تبلیغ برای برجام طبعاً پیامدهائی را داشته است

همچنین در نماز جماعت سازمان حجت الاسلام و المسلمین هاشمی، امام جماعت سازمان بیاناتی در خصوص این بازدید و اهمیت تلاش های غرورآفرین متخصصین سازمان انرژی اتمی ایراد کرد. 

در ادامه بازدید، ائمه جمعه استان مازندران با حضور در نمایشگاه صنعت دفاعی وزارت دفاع، در جریان توانمندی ها، دستاوردها و محصولات راهبردی صنعت دفاعی قرار گرفتند.

در این بازدید امیر عبدی مدیر کل روابط عمومی وزارت دفاع؛ گزارشی از توانمندی های صنعت دفاعی در حوزه های موشکی، زرهی، دریایی، تسلیحاتی، هوایی، الکترونیک، هوافضا، تحقیق و پژوهش و ...ارائه داد.

وی همچنین به تبیین هر چه بیشتر جایگاه صنعت دفاعی پرداخت و افزود: وزارت دفاع توانسته است با وجود تحریم های همه جانبه در حوزه های دفاعی و نظامی به دستاوردهای گرانقدری دست یابد و این وزارتخانه برای تقویت قدرت بازدارندگی و ارتقاء توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. 

در پایان این نشست ائمه جمعه استان مازندران با حضور در نمایشگاه دائمی دستاوردهای وزارت دفاع، از نزدیک در جریان توانمندی ها و دستاوردهای این وزارتخانه قرار گرفتند.


پنج شنبه 1398/3/30 - 52 : 21

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار