12 تیر ماه:
سالگرد جنایت آمریکا در خلیج فارس و شهادت 290 نفر مسافر بی گناه
تصویر خبر
قسمتي از پيام بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ،‌ حضرت امام خميني (رحمة الله علیه) به مناسبت جنايت بزرگ آمريكاي جهانخوار

خلاصه ای از محتوای مربوط به شهدای 12 تیر

مردم آزاده جهان هميشه از ابرقدرت‌ها، خصوصاً آمريكاي جنايتكار صدمه ديده‌اند و تا عزم خود را براي رويارويي با كفر و شرك جهاني و آمريكاي سلطه‌گر جزم ننمايند، هر روز شاهد جنايتي تازه خواهند بود.

مردم شريف ايران بايد توجه كنند جنگ امروز ما با عراق و اسرائيل نيست، جنگ ما جنگ با مصر، اردن و مراكش نيست. جنگ ما، جنگ با ابرقدرت‌هاي شرق و غرب نيست. جنگ ما، جنگ مكتب ماست، عليه تمامي نابرابري‌هاي دنياي سرمايه ‌داري و كمونيزم. جنگ ما، جنگ پابرهنگي عليه خوشگذراني‌هاي مرفهين و حاكمان  بي‌درد كشـورهاي اسلامي است .

اين جنـگ سلاح نمي‌شناسد. اين جنگ محصور در مرز و بوم نيست. اين جنگ، خانه و كاشانه، تلخي، كمبود، فقر و گرسنگي نمي‌داند. اين جنگ، جنگ اعتقاد است. جنگ ارزش‌هاي اعتقادي، انقلاب عليه دنياي كثيف زور و پول و خوشگذراني است. جنگ ما جنگ قداست است.‌ عزت و شرف و استقامت عليه نامردمي‌هاست. رزمندگان ما در دنياي پاك اعتقاد و در جهان ايمان تنفس مي‌كنند و مسلمين جهان هم كه مي‌دانند جنگ بين استكبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه‌هاي خود را بر همه كاخ‌نشينان وارد مي‌كنند.

 انفجار هواپيماي مسافربري زنگ خطري است براي تمامي مسافرت‌ هاي هـوايي، بايد با تمام وجود تلاش كنيم تا چنين صحنه هاي دردناكي پيش نيايد. اينجانب به تمام بستگان اين فاجعه تسليت عرض نموده و خود را در غم و اندوه از دست دادن عزيزانشان شريك مي‌دانم. 

قسمتي از پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي، ‌حضرت امام خامنه‌اي (مد ظله العالي) در مورد جنايت آمريكاي متجاوز

حادثة عظيم و فاجعه‌آميز حمله به هواپيماي مسافربري و كشتار مظلومانه صدها مرد و زن و كودك مسافر، نشان دهندة خشم و كينة ديوانه‌وار آمريكا نسبت به انقلاب و نظام اسلامي ماست. نشان دهندة آن است كه شيطان بزرگ در رويارويي با اسلام، تا سقوط، در لجن‌زار وحشيانه‌ترين جنايت پيش رفته است. نشان دهندة آن است كه دستگاه استكبار پليد از ترفندهاي سياسي و تبليغاتي و نظامي خود عليه ايران اسلامي طرفي نبسته و اكنون براي دشمن، راهي جز تروريسم خشن و فضاحت‌بار نمي‌شناسد. همچنين نشان‌دهندة عمق فاجعه است كه امروز بشريت با آن رو به رو است. دولتي مدعي تمدن، با آن همه پرگويي رياكارانه در باب حقوق بشر و تظاهر به مخالفت با تروريسم، چگونه محصول پيشرفت‌هاي بشري را در راه عملي چنين حيرت‌آور به كار مي‌برد و صدها مسافر را در فضاي مجاز  و معمولي چنين بي‌رحمانه و قساوت‌آميز مي‌كشد و صدها خانواده را در داغ عزيزان خود به ماتم مي‌نشاند؟ من اكنون به نام ملت ايران، دولت آمريكا و شخص ريگان، رييس جمهور آمريكا را به عنوان جنايتكار و قاتل معرفي مي‌كنم. خشم دشمن دليل پيروزي ماست و ارتكاب جنايت هولناك و فضاحت‌آميز آمريكا دليل ديگري است بر ناتواني شيطان بزرگ از اين كه ملت ما در صحنه سياسي به عقب‌نشيني وادارد. اينجانب حادثه غم‌انگيز شهادت جمعي از مسافرين بي‌دفاع را به رهبر عظيم و پدر عزيزمان و نيز به همه ملت ايران به ويژه به خانواده‌هاي مصيبت‌ديده تسليت مي‌گويم و از خداوند براي آنان صبر و مقاومت و آرامش قلبي و روحي مسئلت مي‌كنم.

حقوق بشر آمریکایی:

این را همه بدانند: امروز کشور به شناخت دشمن نیاز دارد. دشمن را بشناسیم؛ دشمنان جهانی که خودشان را به‌وسیله‌ی انواع و اقسام اقلام آرایشیِ رسانه‌ای و تبلیغاتی بزک میکنند و در مقابل چشم قرار میدهند، بشناسیم؛ آمریکا را بشناسیم. در همین چند روز مشاهده کنید: فردا هفتم تیر است، حادثه‌ی حزب اتّفاق افتاده است؛ در سال ۶۶ در همین روز هفتم تیر، حادثه‌ی بمباران شیمیایی سردشت اتّفاق افتاده است؛ بله، صدّام آن کار را کرد، امّا پشت سر صدام چه کسی بود؟ آمریکایی‌ها بودند، غربی‌ها بودند، همان کسانی بودند که بمبهای شیمیایی را به او دادند، چراغ سبز هم به او دادند و در مقابل این جنایت بزرگ و این قتل‌عام عجیب سکوت هم کردند؛ در روز یازدهم تیر - چند روز بعد - ترور شهید صدوقی است که این هم کار همین جنایتکاران است؛ در روز دوازدهم تیر - چند روز بعد از این - حادثه‌ی اسقاط هواپیمای ایرباس بر روی خلیج‌فارس است. از هفتم تیر تا دوازدهم تیر شما ببینید چقدر ترور، قتل‌عام و کشتار [انجام شد]؟ [چقدر] زن، کودک، عالِم، سیاستمدار، به‌وسیله‌ی عوامل آمریکا آماج این جنایتها قرار گرفتند؟ اگر طرّاح این حوادث هم سرویس‌های امنیّتی آمریکا و غرب نبودند، حدّاقل کمک‌کننده بودند؛ حدّاقل تشویق‌کننده بودند. این دشمنها را بشناسیم. به تعبیر بعضی دوستان، خوب است این هفتم تا دوازدهم تیر را هفته‌ی «حقوق بشر آمریکایی» اعلام بکنیم. واقعاً حقوق بشر آمریکایی در این چندروز در کشور ما یک چیز واضح و بارزی است و از این قبیل الی‌ ماشاءالله. پس احتیاج داریم دشمن را بشناسیم. آن کسانی که امروز سعی میکنند از این هیولا - که سیاستهای آمریکایی و سیاستهای بعضی از دنباله‌روان آمریکا است - یک چهره‌ی موجّهی معرّفی کنند، اینها دارند خیانت میکنند؛ اینها دارند جنایت میکنند. این کسانی که این حقیقت روشن را کتمان میکنند، این دشمنی خباثت‌آلود را در زیر پرده‌های توجیه میپوشانند، اینها دارند خیانت میکنند به این ملّت. کشور ما و ملّت ما احتیاج دارد دشمن را بشناسد، عمق دشمنی را بفهمد.

حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)

هولناک ترین جنایت تاریخ

فاجعه 12 تير و هدف قرار گرفتن هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران در خليج‌فارس توسط نظاميان آمريكا، سندي غم‌انگيز از تروريسم دولتي آمريكا بشمار مي‌آيد كه همه ساله وجدان‌¬هاي آزاديخواه و بيدار را به قضاوت فرا مي‌خواند. اين جنايت هولناك را نظاميان مستقر در عرشه  ناو آمريكايي «وينسنس» در 12 تير سال 1367 در ساعت 10/22 دقيقه  بر فراز آب‌هاي نيلگون خليج‌فارس، با شليك دو فروند موشك، بر تاريخ سراسر جنايت سردمداران كاخ سفيد در حالي به ثبت رساندند كه آمريكايي‌ها غرق در قهقه‌هاي مستانه‌شان در جشن سالگرد استقلال آمريكا بودند.

پس از آن كه سلحشوران سپاه اسلام و د لاورمردان عرصه دفاع‌مقد س، با فتوحات وسيع و پيروزمندانه خود، سران جنايت‌پيشه كاخ به اصطلاح سفيد، تنها راه چاره را در مقابله نظامي مستقيم با جمهوري اسلامي ايران ديدند، اين بار نيز توسط «ويليام راجرز» فرمانده جنايت‌پيشه ناو هواپيمابر «وينسنس» هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران را با 290 نفر سرنشين بي‌دفاع، اعم از زن و مرد و كودك و كهنسال سرنگون مي‌سازند تا بدين ترتيب پا به ميدان مستقيم به نفع رژيم بعثی گذارده و در صدد وارد آوردن فشار بر ايران اسلامي باشند و شرم‌آورتر آنكه «جرج بوش» رييس‌جمهور وقت آمريكا ،  به قاتل 290 سرنشين هواپيماي مسـافربري جمهوري اسلامي ايران، نشان  لياقت  داد. «جرج‌‌بوش» در نقد برنامه‌اي به همين مناسبت عنوان مي‌نمايد كه: «تصميمات جنگي كاپيتان راجرز،  منطبق با والاترين سنن نظامي‌گري نيروي دريايي آمريكا بوده است.» بوش در ادامه اذعان مي‌دارد كه: «حدس من اين است كه خدمه ناو جنگي، مترصد فرصتي بودند تا قابليت سيستم موشكي «ايجز» را نشان دهند...!!!


چهارشنبه 1398/5/2 - 15 : 11

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار