شهدا متعلق به هیچ گروه و جریان خاصی نیستند
تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه حجت‌ الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری شامگاه یکشنبه مورخ 97/11/14 در هشتمین یادواره گرامیداشت یاد و خاطره 450 شهید شهرستان قدس با بیان اینکه شهدا به هیچ گروهی منتسب نیستند اظهار داشت: نه تنها کسی نمی‌تواند شهدا را به این خط و آن خط وصل کند، بلکه شهدا این خط‌ های وهمی و خیالی را نیز از بین ما بر می‌ دارند و ما را در کنار یکدیگر قرار می‌دهند.

 وی افزود: شهدا از مادران خود آموختند که برای ولایت سرمایه‌گذاری کنند، شهدای ما در دفاع مقدس و پس از آن نیز با شجاعت و خلوص بی‌نظیر خود، با خشوع و خضوع و احساس مسئولیت‌هایی که ناشی از ارث مادری و برگرفته از تربیت زهرایی است انقلاب به پا کردند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: انقلاب ما برای نخستین بار امام و امت را در کنار یکدیگر قرار داد و تاریخ‌ ساز و تمدن‌ ساز شد، مردم از خرداد 42 با رمز شهادت عازم این میدان شدند و در مقام عمل ثابت کردند که به واقع ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و به واقع شهادت مدال افتخاری است که خداوند تنها به مجاهدان شایسته راه خود می‌دهد.

حاج علی‌اکبری سپس با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: امروز در بسیاری از حوزه‌ ها دارای مقام و رتبه‌ های برتر هستیم و همه این دستاوردها به واسطه از خود گذشتگی شهدا است و تا زمانی که ملت در مسیر شهدا گام بردارد این عزّت مستدام است که این راه همان راه ولایت است و باید در همه حال پای ولایت ایستاد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز هیچ خاطره‌ و نکته‌ای از شهدا نباید به فراموشی سپرده شود که شهدا سرمایه‌ های ملی ما هستند و باید همواره توصیه‌ های آن‌ ها را سرلوحه زندگی خود قرار داد.


پنج شنبه 1398/4/27 - 0 : 3

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار