لرستان|برگزاری همایش تحکیم بنیان خانواده به همت معاونت فرهنگی شورا
تصویر خبر
گردهمایی دوروزه تحکیم بنیان خانواده که در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه در استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و بیش از ۱۰۰ نفر از ائمه جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه در ۵ استان غربی کشور برگزار شد

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه امروز خانواده به‌شدت مورد تهدید است، گفت: جهانی‌شدن، توسعه، انفجار اطلاعات و حضور اینترنت در زندگی، حاکمیت امواج بر زندگی بشر و ... همه ابعاد زندگی را تحت تأثیر قرار داده اما خانواده را بیشتر.

توسعه فضای مجازی، سبک زندگی انسان‌ها را دستخوش تغییر کرده است و تغییر روابط زن و مرد، چگونگی ازدواج، سن ازدواج، اشتغال زنان و ... نمونه‌هایی از این تأثیرپذیری است

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی بابیان اینکه توسعه فضای مجازی، سبک زندگی انسان‌ها را دستخوش تغییر کرده است و تغییر روابط زن و مرد، چگونگی ازدواج، سن ازدواج، اشتغال زنان و ... نمونه‌هایی از این تأثیرپذیری است، تصریح کرد: از جلوه‌های عینی چالش‌ها، گسستگی خانواده است؛ در سال ۹۵ از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود و در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۱۲ درصد رشد طلاق داشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه امروز ازدواج اولویت اساسی جوانان نیست، دلیل اش این است سن ازدواج بالا رفته و بعضی هم زیر بار ازدواج نمی‌روند، افزود: در رابطه با ازدواج‌های سفید، آماری وجود دارد در تهران و شهرهای بزرگ که افراد صیغه عقدی ندارند و حاضر نیستند زیر بار تعهد ازدواج بروند و در کنار هم زندگی می‌کنند، این موضوع در کشور ما مرسوم شده و خانه‌های یک زن و یک مرد بدون پیمان ازدواج وجود دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه دختران و پسران زیر بار مسئولیت مادری و پدری نمی‌روند، ادامه داد: در کشور مهدکودک‌های فراوانی داریم؛ آیا این مهدکودک‌ها می‌توانند رسالت خانواده را به عهده بگیرند؟

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی خطاب به ائمه جمعه خاطرنشان کرد: موضوع خانواده و ازدواج را در اولویت خطبه‌های نماز جمعه قرار دهید، هسته‌های مشاوره خانواده را تشکیل و تقویت دهید؛ آسیب‌های نهاد خانواده را در شهر و منطقه خود شناسایی کرده و راه برخورد با آن را پیدا  کنید.


دوشنبه 1397/8/28 - 25 : 4

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار