معرفی نماینده جدید ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
تصویر خبر
مراسم تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مصلی قدس زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان، در این مراسم، رئیس دفتر مقام معظم رهبری هدف از سفرش را ابلاغ سلام ویژه رهبر معظم انقلاب به مردم سیستان و بلوچستان و شرکت در این مراسم تودیع  و معارفه بیان کرد. حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی برگزاری نماز جمعه را در کشور از برکات انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: قبل از انقلاب، آیت الله اراکی فقط با 20 نفر در شهر قم ، نماز جمعه را برگزار می کرد اما اکنون در حدود 900 نماز جمعه با حضور گسترده نمازگزاران در کشور برگزار می شود. 

وی، به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محامی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اشاره کرد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین محامی، با مسئولیت هایی که در داخل و خارج از کشور داشته است، چهره ای شناخته شده و باسابقه است. 

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی همچنین به چهل سال سرافرازی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: با وجود همه سختی ها ، همچنان سرافراز و مستقل خواهیم ماند. 

رئیس دفتر مقام معظم انقلاب رهبری سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) را تبرک گفت و به بیان اهمیت دین اسلام به بانوان و ارزش آنان در جامعه پرداخت.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه کشور هم به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی از 40 سال  انقلاب اسلامی به عنوان گام اول نام بردند که لازم است در گام دوم سریعتر به اهداف خودمان برسیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری افزود: ملت ایران در نسل اول و دوم مجاهدانه ایستادگی و جانفشانی کردند  تا این امانت را به نسل سوم و چهارم بدهند و اکنون گام های بعدی را باید با نسل جوان برداریم.

وی مردم سیستان و بلوچستان را مردمی وفادار به انقلاب اسلامی و مردمی متحد و غیرتمند خواند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به خدمات حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی، نماینده قبلی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: ایشان در طول 17 سال حضور خود در این استان، با اخلاق حسنه و سخت کوشی، نقش هدایتی را بر عهده داشته است و امروز هم عالمی متعهد با حکم رهبری این مسئولیت را به عهده می گیرد.


دوشنبه 1398/2/30 - 6 : 16

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار