نشست مشترک رؤسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
تصویر خبر

در سالروز میلاد مبارک امام حسن عسگری (ع)؛ رئیس و معاونان کمیته امداد امام خمینی (ره) با حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛ در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با تبریک ولادت امام حسن عسگری (ع) به تبیین نقش و جایگاه شبکه امامت جمعه در حاکمیت پرداخت و افزود بر اساس رویکرد جدید و مطابق با سیره سلف، مردم باید لباس مقدس روحانیت را لباس خدمت و لباس دعوت بدانند و در این مسیر ائمه جمعه از نقش ارزنده ای برخوردار هستند.

 رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛ مسجد و مصلی های نماز جمعه را نماد دینی شهر اسلامی ذکر کرد و بر استفاده از این ظرفیت برای اجرای طرح های ابتکاری کمیته امداد جهت خدمت رسانی به مردم و کمک به محرومان و مستضعفان تأکید کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، با اشاره به مظلومیت و مجاهدت ائمه جمعه در خدمت رسانی به محرومان و مراجعات شبانه روزی مردم برای حمایت و دریافت کمک های مختلف گفت: ائمه جمعه محل مراجعه جدی و تنها پناهگاه مردم در شرایط سخت هستند و برخی از این مراجعات نیاز به ساماندهی دارد که با برنامه‌ریزی و گسترش همکاری فی مابین زمینه خدمت‌رسانی مطلوب به محرومان و مستضعفان فراهم خواهد شد.

دکتر فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این نشست با اشاره به برنامه ها و فعالیت های کمیته امداد در خصوص فقرزدایی و کمک به محرومان و مستضعفان؛ مساجد را از مکان های مراجعه مردمی دانست و بر ضرورت تأسیس مراکز نیکوکاری در کنار مساجد با مشارکت و همکاری ائمه جمعه و هیئت امناء مساجد تاکید کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری و حمایت ائمه جمعه برای ترویج روحیه خدمت گزاری در جامعه، ساماندهی خدمت‌رسانی به نیازمندان و استفاده مطلوب از ظرفیت ها و امکانات موجود هر یک از نهادها را برای پیشبرد اهداف مورد نظر ضروری دانست.

 در پایان مقرر گردید با تشکیل کارگروهی ظرفیت‌های هر یک از نهادها  بررسی و با تنظیم تفاهم نامه ای زمینه همکاری و اجرای برنامه های مشترک فراهم گردد .

مشاهده گزارش تصویری مراسم

 


پنج شنبه 1398/3/30 - 45 : 21

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار