نشسست استانی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی 97/09/27 در تبریز برگزار شد
تصویر خبر

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ضمن تقدیر و تشکر از نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و ائمه جمعه استان، حضور در شهر شهیدان محراب شهید آیت ا... قاضی طباطبایی و شهید آیت ا... مدنی  و علامه هایی چون طباطبایی، امینی و جعفری، را باعث احساسی از شوق در انسان ذکر و با یادآوری مشی مردمی و ارزشمند امام جمعه تبریز افزود: حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی رایحه ای دل انگیز در فضای عمومی کشور ایجاد کرده و روش کاری ایشان باعث اثرات مثبت در سراسر کشور  شده است. 

ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان ضرورت و اهمیت تدوین بسته رویکردها و سیاستهای مواجهه سیاسی ائمه جمعه که اخیراً از طرف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ابلاغ شده است افزود: این سیاست ها برگرفته از فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب است و انتظار داریم ائمه جمعه روی این عزم مشترک نهاد نماز جمعه اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با ذکر اینکه جریان امامت باید فراتر از جریانهای سیاسی و حرکتهای جناحی بوده و در مدار حرکت و طبق سیره رفتاری امام مسلمین باشد افزود: نباید اجازه داد نهاد نماز جمعه ابزار سیاسی کاری و تسویه حساب سیاسی شود. 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ضمن خیر مقدم به ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از طرف خود و تمامی ائمه جمعه استان، بسته سیاستها و رویکردهای مواجهه سیاسی ائمه جمعه را بسیار با ارزش دانسته و این بسته را راهگشای ائمه جمعه در برخورد با مسائل سیاسی عنوان کرد. 

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی کار اصلی ائمه جمعه را تربیت انسانها عنوان کرده و گفت: باید تلاش کنیم انسانهای خوب و متدینی تربیت کنیم که شکر خدا ائمه جمعه این استان در این کار موفق بوده اند. 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین با اشاره برخی از مشکلات، کمبودها و امکانات در دفاتر ائمه جمعه بویژه در شهرستانها و بخشهای محروم افزود: ائمه جمعه بسیار پرتلاش و موفق هستند و با کمترین امکانات، منشأ اثر های فراوان هستند و این امر را به عینه در سفرهای خود به شهرستانها از نزدیک مشاهده نموده ام که باید در این خصوص پشتیبانی های بیشتری انجام شود.


پنج شنبه 1398/3/30 - 33 : 22

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار