همایش منادیان آدینه روز پنجشنبه 11 بهمن ماه در مصلی قم برگزار شد
تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی معاونت ارتباطات و رسانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: حجت‌ الاسلام ‌والمسلمین محمدجواد حاج علی ‌اکبری با اشاره به اینکه شجره طیبه انقلاب بالیده و سربلند رشد کرده است که سبب شده نظام مهدوی و فاطمی ملت ایران دوچندان شود افزود: حدود 40 سال است که پرچم ایران با سربلندی و عزت برافراشته شده و در همه ‌جا خروش قدم ‌های مردم ایران است که این نوید بخش رخ داد اتفاقات بسیار بزرگ در جهان است.

وی با اشاره به اینکه مهم ‌ترین برکت انقلاب اسلامی برپایی و حضور پرشور مردم در نماز جمعه است تأکید کرد: نماز جمعه نهاد پر برکت رحمانی است که باید برنامه‌ ریزی بسیار دقیق و حرکت عاقلانه و مجاهدانه برای ارتقاء سطح مطلوبیت این امر مهم انجام شود تا شاهد تحول بزرگ فرهنگی و اجتماعی در سراسر کشور باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: با تلاش و همبستگی بیشتر می‌توانیم در دهه‌های پیش رو شاهد سازمان‌دهی فراگیر این اتفاق پربرکت باشیم تا دنیا بتواند شاهد الگوی مناسبی برای ادامه حیات طیبه باشد.

وی با بیان اینکه مساجد احکام ظاهری و اسرار باطنی فراوانی دارد که در آنجا نماز آثار و برکات ویژه‌ای دارد و به همین دلیل ائمه اطهار(ع) بر اقامه نماز جماعت در مساجد تأکید ویژه‌ای داشتند تصریح کرد: هر زمینی که در آن جهات وقفی و قانونی رعایت شده و به‌عنوان مصلی نامیده می‌شود را می‌توان به مسجد تبدیل کرد تا ملت با ایمان بتوانند در آنجا ضمن برگزاری اعتکاف، از برکات بی‌شمار نماز جماعت نیز بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه حرکت مقدس نام‌گذاری اولین مسجد در مصلی از استان قم آغاز می‌شود، افزود: استان قم مصدر، منبع و آغاز تمامی نهضت‌های انقلابی در کشور است.

خاطر نشان می شود در این همایش که با حضور معاونان شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، اساتید و فضلای حوزه علمیه استان قم و مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد، با ملاحظه کلیه جهات قانونی و وقفی، قسمتی از شبستان مصلای بزرگ استان، به‌ عنوان مسجد مصلای قم نام‌گذاری شده و برای نخستین بار نماز جماعت ظهر و عصر در این مکان مقدس اقامه شد.


پنج شنبه 1398/4/27 - 6 : 3

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار