گزارش اجمالی
گزیده بیانات معاونین شورا در برنامه های گرامیداشت 9 دی
تصویر خبر

البرز | کوهسار :

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی : سران فتنه برای همیشه از خاطر مردم ایران رفته اند.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی معاون امور استانهای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در همایش ۹دی در مسجد جامع امام حسن کوهسار گفت: سران فتنه برای همیشه از خاطر مردم ایران رفته و مردگان تاریخی هستند ولی مردم ایران باید مواظب باشند که عده ای دیگر ، آن فتنه را زنده نکنند.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در مراسم بزرگداشت روز ۹ دی به حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ اشاره کرد و گفت: وقتی در کشوری انتخابات برگزار می شود و مردم با رای بالاتر کسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می کنند باید بقیه نامزدهای انتخاباتی به رای مردم احترام بگذارند و کشور را صحنه اردوکشی خیابانی نکنند.
معاونت امور استانهای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور خاطر نشان کرد: سران فتنه دیدند که همه دشمنان قسم خورده اسلام و ایران برای آنها دست و سوت و کف می زنند ولی حاضر نبودند خطا و اشتباه خود را بپذیرند.
وی گفت : حوادث مشابه انتخابات سال ۸۸ دیگر تکرار نخواهد شد و سران فتنه نیز برای همیشه از خاطر مردم ایران رفته و مردگان تاریخی هستند ولی مردم ایران باید مواظب باشند که عده ای دیگر، آن فتنه را زنده نکنند.
سخنران مراسم ۹ دی شهر کوهسار در ادامه با بیان اینکه عده ای در کشور ما سعی در کمرنگ کردن حضور ده ها میلیونی مردم و پررنگ کردن فتنه در کشور ما دارند خاطر نشان کرد: خلق حماسه ۹ دی توسط مردم بصیر ایران پس از فتنه ای بود که می خواست ریشه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به همراهی آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیتسی بسوزانند و متاسفانه عده ای هم در داخل کشور با فتنه گران و دشمنان هم صدا شدند.
وی خاطر نشان کرد: عده ای که با فتنه گران همکاری کرده بودند الآن سعی در مظلوم جلوه دادن انها دارند و می خواهند از مردم برای فتنه گران عذر خواهی بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در ادامه به نامه ۳۰ نفر از خائنین به ملت ایران به رئیس جمهور برگزیده آمریکا اشاره کرد و گفت: عده ای از این سی نفر در زمان فتنه در ایران حضور داشتند و در فتنه نقش داشتند و الان هم سعی در ضربه زدن به مردم ایران به نحو دیگری دارند.
معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اذعان کرد: امام خمینی (ره) کسی بود که به مردم ایران عزت بخشید و خواست که مردم به خودشان متکی باشند به همین خواطر در ماجرای مک فارلین اجازه نداد عده ای با نماینده آمریکا مذاکره کنند ولی آنها از دستور امام سرپیچی کردند.
وی افزود: فتنه بزرگتر از سال ۸۸ این است که کسانی می خواهند به مردم ایران بفهمانند که ما به آمریکا و غرب محتاجیم و بدون راضی کردن آنها نمی توانیم کشور را اداره کنیم و حتی آلودگی هوا و مشکل آب آشامیدنی مردم را هم به مذاکرات گره بزنند ولی مردم ایران باید آگاه باشند و جلوی این فتنه بزرگتر را بگیرند.
ابراهیمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری راه حل مشکلات کشور را در اجرای اقتصاد مقاومتی می داند یاد آور شد: هم مردم و هم مسئولین باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند و نگذارند عده ای با شعار تحریمها دست نیاز جلوی دشمن دراز کنند.
وی همچنین تصریح کرد: اگر در شعب ابی طالب هم باشیم باز هم تسلیم دشمن نخواهیم شد.
لازم به ذکر است همایش بزرگداشت ۹ دی و روز بصیرت با حضور مسئولین، خانواده های معزز شهدا و مردم مومن و انقلابی بخش چندار روز پنجشنبه ۹ دیماه سال جاری بعد از نماز عشاء در مسجد جامع امام حسن شهر کوهسار برگزار شد.

سیستان وبلوچستان | ایرانشهر :

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده  :

 حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده  معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه روز پنجشنبه در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه ولایت ایرانشهر اظهار داشت: در 9دی 88 بیش از 40 میلیون نفر از ملت ایران به خیابان ها آمدند و وفاداریشان را به نظام و ولایت به نمایش گذاشتند.
وی در خصوص پیامدهای داخلی و خارجی حماسه نهم دی گفت: نهم دی در عرصه داخلی باعث یکپارچگی بیش ‌از پیش مردم شد و بر اصل نظام، قانون اساسی و شورای نگهبان مهر تأیید زد.
وی گفت: 9 دی در عرصه بین‌المللی نیز نقشه دشمن برای براندازی انقلاب را نقش بر آب کرد و در نهایت هشداری برای دشمنان داخلی و خارجی و مایه دلگرمی دوستان نظام بود.
معاون سیاسی اجتماعی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور فتنه 88 را ناشی از نیروهای بی‌بصیرت و سکوت خواص دانست و افزود: ریشه اصلی فتنه 88 به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری برمی‌گردد که با سناریوی مضحک تقلب در انتخابات سعی در جبران شکست انتخاباتی خود داشت و در این راه متأسفانه افراد زیادی آب به آسیاب دشمن ریختند و دشمن را شاد کردند.
وی افزود: در این حرکت زشت دشمنان می خواستند حماسه حضور بیش از 40 میلیونی ملت ایران را در انتخابات نادیده بگیرند و شیرینی این حضور را در کام ملت تلخ کنند که با تیزبینی مقام معظم رهبری و بصیرت و آگاهی مردم این توطئه خنثی شد.
علیزاده گفت: دشمنان از هرفرصتی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کنند که باید درتمام شرایط هوشیار و بیدار باشیم.
وی با بیان اینکه در روز نهم دی ماه مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران با حضور خودجوش مردم در اقصی نقاط کشور به جهانیان اعلام شد، تصریح کرد: یکی از فرمایشات امام راحل خطاب به مردم پشتیبانی از ولایت‌فقیه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مملکت است و مردم با بصیرت و پیرو ولایت‌فقیه در اوج گرد و غبار فتنه، پایبندی خود به ولایت‌فقیه را در مقابل دیدگان فتنه گران و حامیانشان به نمایش گذاشتند و اثبات کردند.

کردستان | قروه :

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد تقوی :

حجت الاسلام سید احمد تقوی پیش از ظهر امروز و در مراسم گرامیداشت حماسه عظیم نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در جمع مردم شهرستان قروه در مسجد جامع اظهار داشت: یکی از مسائلی که در فرهنگ و در مسائل دینی ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است مسئله معرفت و بصیرت است
وی افزود: بصیرت و معرفت به اندازه ای ارزش و اهمیت دارد که در روایات وارد شده است که برترین و نخستین اساس دین را معرفت تشکیل می دهد.
معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه موضوع بصیرت و معرفت به اندازه ای اهمیت دارد که اعمال انسان بستگی به ان دارد خاطر نشان کرد: ما موظف هستیم مسئله بصیرت را در وجود خود ایجاد کنیم و آن را تقویت نماییم
وی شکل گیری امام شناسی و خداشناسی را بر اساس معرفت دانست و ادامه داد: یکی از ویژگی های شهدای عاشورا در این است که همه اهل بصیرت بودند.
تقوی با تاکید بر اینکه بصیرت یعنی شناخت حق و حقیقت در فضای مه آلود گفت: بصیرت یعنی شناخت حق از باطل در فضایی غبار آلود.
وی افزود: مسئله بصیرت با دانشگاه رفتن و تحصیل در حوزه علمیه و پشت سر گذاشتن مدارج تحصیلی به دست نخواهد امد بلکه انسانی که بصیرت داشته باشد باید در زمان غیبت امام زمان ، پیرو ولایت باشد
وی ادامه داد: نهم دی ماه روز بسیار مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی بود که روزبیعت مجدد ملت مسلمان ایران با ولایت، روز قیام مردمی علیه خیانت، روز پاسخگویی قاطع به کسانی که مقدسات عاشورای حسینی را با حرکاتی زشت و پلید زیر سوال بردند را شکل داد.
تقوی با بیان اینکه روز نهم دی ماه روز بازخوانی مشق کربلا بود گفت: روز 9 دی به دنبال یک حرکاتی صورت گرفت که یک عده ای فریب خورده با دستور گرفتن از ایادی استکبار و ارتجاع منطقه وضعیت خاصی را در کشور به وجود آوردند
وی افزود: مسئله فتنه 88 مسئله انتخابات نبود بلکه برنامه ای از پیش طراحی شده و سازماندهی شده بود که از طرف اروپا و آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی اجرا شد تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد.
معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: استکبار جهانی در این راه سراغ افرادی رفتند که ظاهرا سابقه درخشانی در انقلاب اسلامی داشتند
وی افزود: این افراد به دنبال آن بودند تا با ایجاد فتنه، انقلابی مخملی ایجاد کنند و انقلاب اسلامی را از بین ببرند
تقوی بیان داشت: آمریکا و استکبار سراغ افرادی رفتند که سابقه خدمت به انقلاب را داشتند اما زیاده طلبی ها، منیت ها و خودخواهی ها باعث شد تا این افراد درخدمت دشمن قرار بگیرند و دچار غفلت شوند
وی با بیان اینکه بصیرت با حواس پنج گانه به دست نمی آید گفت: بصیرت و معرفت با اینکه انسان در خدمت انقلاب باشد و تلمز نماید به دست نمی آید و بسیار فراتر از این است.
حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: دشمن در فتنه 88 سراغ کسانی رفت که سابقه ای در این انقلاب داشتند و از این افراد سواستفاده کرد و آن قدرت طلبی ها و زیاده خواهی ها باعث شد تا در برابر انقلاب بایستند.
وی تاکید کرد: باید بدانیم که انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی باقی ماندن است که اهمیت دارد.
معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: سران فتنه در هنگام انقلاب در کنار امام بودند و سابقه زندانی شدن در زمان طاغوت را داشتند اما غفلت باعث شد تا تغییر ماهیت دهند و در شعارها و سخنان خود مطالبی را عنوان کنند که با اسلام و ارزش ها بیگانه باشد.
وی با بیان اینکه سران فتنه مسئله تقلب را تنها بهانه کردند و هدفی دیگر را دنبال می نمودند افزود:این افراد اصل نظام و اصل ولایت فقیه را نشانه گرفتند و شعارهای اصلی انقلاب را مورد هجمه قرار دادند
تقوی ادامه داد: سران فتنه و همراهان انان دفاع از فلسطین و حمایت از مستضعفین که از سال 42 در شعارهای امام راحل قرار داشت را هدف قرار دادند و بافریادهایی چون نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و یا استقلال آزادی جمهوری ایرانی نشان دادند که با اسلامیت نظام مشکل دارند
وی افزود: دشمنان و فتنه گران حرمت عاشورای حسینی را شکستند و در نماز جمعه با شرایطی نامناسب و با کفش حضور یافتند
وی بر بصیرت مردم ایران اسلامی آفرین گفت و ادامه داد: آفرین بر همت بلند مردم ایران زمین که در بصیرت، در آگاهی و در شناخت از خواصی که سالیان متمادی در انقلاب شاگرد امام و همراه امام بودند جلو زدند و با ایستادن در برابر دشمنان اسلام بساط فتنه را نابود نمودند و کاری کردند کارستان و حماسه نهم دی ماه را آفریدند.
تقوی بیان داشت: مردم در 9 دی همه یکپارچه ،روحانی و دانشجو بازاری و کارمند، پیر و جوان، زن و مرد کاری کارستان کردند و 9 دی را یوم الله ساختند
وی تصریح کرد: مردم ما با حضور خود بیعت دوباره ای با نظام و با رهبرمعظم انقلاب داشتند.
این روحانی با بیان اینکه مردم تنها برای دفاع از عاشورا به میدان نیامدند بلکه مردم با رهبری بیعت کردند و تبری جستند از فتنه گران گفت: حرکت مردم ایران اسلامی هم تولا بود و هم تبری چرا که مردم برائت خود را از فتنه گران و از کسانی که داخل فتنه بودند و کسانی که سکوت کردند و دشمن از سکوتشان سو استفاده کرد و راه را برای دشمن باز گذاشتند برائت جستند
به گفته وی مسئولین باید بدانند مردم ما اگاه هستند و هرگز با کسانی که ضربه محکمی را به نظام و انقلاب زدند آشتی نخواهند کرد
تقوی با بیان اینکه بصرت و هوشیاری مردم همیشه ادامه دارد گفت: دشمن به دنبال فتنه های دیگر است و باید در آستانه انتخابات به تبلیغات به سخنان و به موضع گیری ها دقت کنید
وی در پایان رمز ماندگاری نظام و انقلاب اسلامی را در اتحاد، انسجام، دفاع از ولایت و رهبری دانست و گفت: ما باید در جای جای ایران اسلامی زیر چتر ولایت باشیم
.

کرمان | سیرجان :

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد رضا طباطبایی نسب :

قدرت نظام جمهوری اسلامی به دلیل وجود رهبری است
مشاور و مسئول حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دلیل وجود رهبر معظم انقلاب، خون شهدا و ملت همیشه در صحنه ایران به دست آمده است.
قدرت نظام جمهوری اسلامی به دلیل وجود رهبری است
به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا طباطبایی نسب روز پنجشنبه در اجتماع نهم دی مردم سیرجان در مسجد امیرالمومنین (ع) این شهر افزود: 2 قدرت اکنون در دنیا خودنمایی می کنند که یکی آمریکا و متحدان اروپایی آن و دیگری نظام جمهوری اسلامی ایران که قدرت بی نظیر منطقه است.
وی ادامه داد: ما یک نکته به دشمنان می گوییم و آن اینکه استراتژی ما فرهنگ عاشورا است برای دفاع از انقلاب همان کاری را می کنیم که حضرت امام حسین (ع) کرد و اگر می گویید دروغ است امتحان کنید.
حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی نسب روشنگری را مبحث مهم نهم دی عنوان کرد و گفت: هر رویداد مهمی به خاطر تاثیرگذاری آن است همانند عاشورا، غدیر و نهم دی که این تاثیرگذاری ها مناسبت ها را پررنگ می کند و نیاز به یادآوری دارد که امروز این روز بصیرت مردم را به عنوان یک افتخار به جهانیان می رساند.
وی گفت: انقلاب سفره نیست، کسانی که انقلاب را سفره فرض می کنند یک قدم برای انقلاب برنداشته اند و از خانواده شهدا هم نیستند و نباید امروز به کسانی میدان داد که همانند خواص بی بصیرت در جنگ جمل در زمان امام علی (ع) مقابل آن حضرت ایستادند.
وی افزود: روز قدس که حضور میلیونی مردم را داشتیم عده ای در ماه رمضان آب می خوردند و شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند؛ معلوم است این حرکت ها حساب شده و با حمایت دشمنان استکباری و اسرائیل است؛ چه کسی است که نداند این افراد موضع گیری دشمنان اسلام را دارند لذا نهم دی روز بزرگداشت و تبریک بصیرت ملت ایران است.
وی فتنه 88 را از پیش تعیین شده عنوان کرد و گفت: اگر اعتراضی بود خود رهبری نشست و با آنان صحبت کرد که راه قانونی دارد و اگر رای ها بازشماری شود قبول دارید که اعلام کردند نه.
وی ادامه داد: پس این یک فتنه بزرگ با همراهی دشمنان بود؛ آیا نباید پس ازچند سال این افراد هم بصیرت پیدا می کردند و به اشتباه خود معترف می شدند.
مشاور رئیس سیاستگذاری ائمه جمعه حمایت از ملت بحرین و یمن را از اصول انقلاب عنوان کرد و گفت: مقاومت در منطقه بر قدرت نظام ما می افزاید دشمنی که به فکر نابودی ما است می ترسد و راه چاره ای هم ندارد لذا قدر این اقتدار را باید بدانیم.

 


سه شنبه 1397/3/1 - 29 : 14

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار