پنج شنبه 1396/5/26 - 7 : 2
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
آران و بیدگل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
خطیب جمعه آران و بیدگل: امام صادق(ع) نجات دهنده مکتب از انحرافات عقیدتی/ نهاد تامین اجتماعی یکی از نشانه های عدالت اجتماعی است/ با شکسته شدن سد حجاب، تمام ارزش های اسلامی دگرگون می شود/شورای نگهبان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش روابط عمومی ستادبرگزاری نماز جمعه آران وبیدگل، آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر با اشاره به ایام سالروز شهادت ششمین اختر آسمان ولایت و امامت، از امام صادق(ع) به عنوان کشاف حقایق نام برد و گفت: امام صادق(ع) احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) و نجات دهنده مکتب از انحرافات و پیرایه ها و آلودگی های عقیدتی بود.

وی افزود: امروز به برکت تلاش ها و مجاهدت های این امام بزرگوار در عرصه علمی، جمع زیادی از بشر توانسته راه نجات و حقیقت را پیدا کند.

امام جمعه آران و بیدگل ضمن اشاره به ۲۵ تیر ماه سالروز تامین اجتماعی افزود: بدون شک سازمان تامین اجتماعی و خدمات درمانی و حمایت از اقشار آسیب پذیر در جامعه توسط این نهاد که با سرمایه گذاری خود مردم اداره می‌شود، انصافا فعالیت‌های چشمگیری را انجام دادند.

موسوی با بیان اینکه تامین اجتماعی یکی از مولفه‌های عدالت اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در شهرستان آران و بیدگل بیشترین جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و این مهم نشان دهنده اعتماد به این نهاد است و درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی نیز به زودی افتتاح شده و بهره برداری می‌رسد

امام جمعه آران و بیدگل با گرامیداشت هفته حجاب و عفاف، از بانوان محجبه شرکت کننده در تجمع صیانت از حریم خانواده قدردانی کرد و گفت:  زنان متدین و با ایمان در تجمع عفاف و حجاب از کانون خانواده و این ارزش بزرگ آسمانی و قرآنی یعنی حجاب و عفاف اعلام حمایت کردند.

آیت الله موسوی با تأکید بر اینکه حجاب و عفاف مانع نفوذ فرهنگی دشمن می شود، اظهار داشت: دشمنان به همین علت تهاجم گسترده ای را به این سنگر بزرگ فرهنگی گسیل داشته اند و می دانند که اگر این سپر و سد بزرگ حجاب شکسته شود تمام ارزش های اسلامی تغییر می کند و دستخوش استحاله خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل، حفظ پوشش اسلامی و عفت را واجب شرعی خواند و تصریح کرد: در روایات مختلف تصریح شده که خداوند، عفیف را همچون مجاهد در راه خدا می داند.

آیت الله موسوی در بخش دیگری از خطبه ها با گرامیداشت ۲۶ تیرماه سالروز تشکیل شورای نگهبان، از این نهاد به عنوان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت:  اگر این پایگاه تیزبین که همچون یک دیده بان قوی، نظام اسلامی را رصد می کند و در مقابل انحرافات می ایستد نبود، تجربه تلخ مشروطیت تکرار و نظام اسلامی دچار تحریف می شد.

وی افزود: در دوران مشروطیت اگرچه با زحمات شیخ فضل الله نوری نهادی با ویژگی های شورای نگهبان در متمم قانون اساسی گنجانده شد اما این امر عملیاتی نشد و خلأ موجود سبب شد نهضت مشروطه سر از استبداد رضاخانی درآورد.

آیت الله موسوی بیان داشتک: در سال های اخیر هجمه های گسترده ای علیه این نهاد مقدس صورت می گیرد که نشانه اهمیت این جایگاه در نظام جمهوری اسلامی است.

خطیب جمعه آران و بیدگل در بخش پایانی خطبه ها به اجلاس گروه ۲۰در کشور آلمان اشاره کرد و گفت: عمده این کشورها، کشورهای سرمایه دار و ثروتمندی هستند که می خواهند با غارت کشورهای فقیر اقتصاد سرمایه داری را تقویت کنند.

آیت الله موسوی با اشاره به اینکه بیشترین منبع انرژی در کشورهای جنوب غربی آسیا و افریقا است خاطر نشان کرد: این کشورهای استعمارگر با راه اندازی جنگ،کشتار، ایجاد اختلاف و فتنه در این مناطق، هم اسلحه های غبارگرفته خود را می فروشند و هم منابع نفت و گاز آنان را به چپاول می برند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه