دوشنبه 1396/1/7 - 16 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
آران و بیدگل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
امام جمعه موقت آران و بیدگل: شکیبایی ام البنین(س) مسطوره و الگوی کاملی برای همه مؤمنین است

امام جمعه موقت آران و بیدگل بر لزوم احساس سیادت و آقایی فرهنگی در برابر فرهنگ مبتذل بیگانه تأکید کرد و گفت: در حالی که فرهنگ اسلامی بسیار قوی است، برخی دچار بی هویتی فرهنگی شده و شیفته زرق و برق فرینده فرهنگ غرب می شوند.

به گزارش روابط عمومی ستادبرگزاری نماز جمعه آران وبیدگل، حجت الاسلام علیرضا خدمتی نژاد خطیب موقت جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز رحلت حضرت ام البنین(س) مادر چهار شهید کربلا، ایشان را بانوی ادب و استقامت خواند و گفت: شکیبایی و صبر مثال زدنی حضرت ام البنین(س) اسطوره و الگوی کاملی برای همه مؤمنین بویژه مادران شهداست.

وی توجه به زمان و آگاهی از مسائل را از ویژگی های این بانوی مکرم دانست و تصریح کرد: حضرت ام البنین(س) هم با تقدیم چهار فرزند خود در واقعه بزرگ عاشورا و هم پس از آن در احیا، تحکیم و انتقال آن به آیندکان نقش بسزایی داشت.

امام جمعه موقت آران و بیدگل افزود: ام البنین(ع) نخستین مؤسس روضه های خانگی بود و با هنر شعر و مرثیه و روضه، در حالی که دشمن سعی در خاموشی و فراموشی واقعه کربلا را داشت،  یاد و خاطره آن را زنده نگه داشت و به نسل های آینده منتقل کرد.

خدمتی نژاد با گرامیداشت ۲۲ اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام خمینی(ره) در سال ۵۸ و نامگذاری آن به نام روز بزرگداشت شهید گفت: مقام و منزلت شهید در بیانات معصومین(ع) و کلام خود خداوند مقام عالی و استثنایی است و به همان مقدار که مقام شهید والاست، مقام خانواده شهدا هم والا خواهد بود.

امام جمعه موقت آران و بیدگل یکی از اهداف تشکیل بنیاد شهید را احیای فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا دانست و خاطر نشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، اجر بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست.

حجت الاسلام خدمتی نژاد، بنیاد شهید و امور ایثارگران را متفاوت از سایر ارگان های دولتی دانست و تصریح کرد: ارباب رجوع این نهاد، خانواده معظم شهدا و ایثارگان هستند که با نهادهای دیگر متفاوت است.

وی به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: نصرت و یاری الهی، شفاعت پیامبر و دعای مستجاب در سایه کمک به مستمندان است.

خطیب جمعه این هفته آران و بیدگل به عنایات ویژه مقام معظم رهبری به مسأله درختکاری و حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: اهمیت حفظ فضای سبز بویژه در منطقه کویری آران و بیدگل بسیار زیاد است و سرسبزی متضمن زندگی است.

حجت الاسلام خدمتی نژاد افزود: باید دست متجاوزان به حریم فضای سبز کوتاه شود و مسؤولان باید همت بگمارند که سودجویان به این منفعت عمومی تعرض نکنند.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه به بیانات مهم مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان و بیان محکمات و اصول نظام اسلامی پرداخت و گفت: رهبر انقلاب در این بیانات، تحقق احکام اسلامی را از ارکان نظام اسلامی و عقب نشینی از روند اجرای احکام اسلامی را هدف دشمن خواندند.

خدمتی نژاد افزود:  مبارزه با استکبار، عدم اعتماد به دشمن، مردم گرایی ، اعتماد به مردم و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و اعتماد به نفس و عزت ملی در برابر هجمه های دشمن از مهم ترین نکات بیانات رهبری در این دیدار بود.

امام جمعه موقت آران و بیدگل بر لزوم احساس سیادت و آقایی فرهنگی در برابر فرهنگ مبتذل بیگانه تأکید کرد و افزود: در حالی که فرهنگ اسلامی بسیار قوی است، برخی دچار بی هویتی فرهنگی شده و شیفته زرق و برق فرینده فرهنگ غرب می شوند.

حجت الاسلام خدمتی نژاد در ادامه اظهار داشت: یکی از منابع و ثروت های فرهنگی ما راهیان نور است و این منبع بزرگی برای حفظ ارزش هاست که باید ارزش آن را بدانیم.

وی با اشاره به پایان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: مردم باید تاثیر عملکرد مسؤولان را در زمینه اقتصاد مقاومتی در عمل در زندگی مشاهده کنند در حالی که به تعبیر مقام معظم رهبری این اتفاق تاکنون نیفتاده است.

 

ارتباط با امام جمعه