يکشنبه 1395/12/8 - 8 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
آران و بیدگل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
خطیب موقت نماز جمعه آران و بیدگل: روحانیت، با تقدیم ۵ هزار شهید طلایه دار انقلاب است/اختلاف نظر در جامعه به معنای قهر نیست

خطیب موقت نماز جمعه آران بیدگل: روحانیت، با تقدیم ۵ هزار شهید طلایه دار انقلاب است/اختلاف نظر در جامعه به معنای قهر نیست

خطیب موقت نماز جمعه آران و بیدگل به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز و واکنش ایشان به طرح آشتی ملی اشاره کرد و گفت: آشتی زمانی اتفاق می افتد که قهری وجود داشته باشد در حالی که اختلاف نظر به معنای قهر نیست.

به گزارش روابط عمومی ستادبرگزاری نماز جمعه آران بیدگل ، حجت الاسلام محمد حسین محدث فرد خطیب موقت نماز جمعه آران و بیدگل در خطبه های امروز این شهرستان با گرامیداشت سالروز شهادت شهید محلاتی و جمعی از نمایندگان و قضات در جریان بازدید از مناطق عملیاتی گفت: روحانیت از ابتدای انقلاب نقش مؤثری در پیشبرد انقلاب داشتند در طول مبارزات تعدادی زیادی از آنان تبعید، شکنجه و زندانی شدند و عده زیادی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی آمار شهدای روحانی و طلبه را شاهد مثالی برای این مدعا دانست و خاطر نشان کرد: نزدیک به ۵ هزار روحانی در طول انقلاب و دفاع مقدس به شهادت رسیدند که به تناسب جمعیت آن، چندین برابر نسبت به جمعیت روحانیون کشور بیشتر بود.

خطیب موقت جمعه آران و بیدگل، روحانیت و دانشجویان را از پایه های پیروزی انقلاب دانست و تصریح کرد: در مورد دانشجویان هم این آمار صدق می کند، چنان که تعداد شهدای دانشجو نسبت به جمعیت آنان در آن زمان سه برابر بوده است.

حجت الاسلام محدث فرد، روحانیت را طلایه داران دوران انقلاب خواند و افزود: نخستین روز از آخرین ماه سال به مناسبت سالروز شهادت شهید محلاتی روز  روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است و بر همه لازم است نسبت به بزرگداشت این روز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی ۲۹ بهمن را یکی دیگر از روزهای فراموش ناشدنی انقلاب دانست و تصریح کرد: در این روز ملت غیور تبریز در چهلم شهدای ۱۹ دی قم به پا خاستند و دست به اعتراض گسترده ای علیه رژیم ستمشاهی زدند و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.

اختلاف نظر به معنای قهر نیست

امام جمعه موقت آران و بیدگل به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز در سالروز این قیام و واکنش ایشان به طرح آشتی ملی اشاره کرد و گفت: آشتی زمانی اتفاق می افتد که قهری وجود داشته باشد در حالی که اختلاف نظر به معنای قهر نیست.

محدث فرد، به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام که اختلاف را رحمت خوانده اشاره کرد و افزود: اختلاف سلیقه و ارائه دیدگاه و نظر سبب رشد و تعالی جامعه می شود و در مقابل تابعیت کورکورانه از حزب، گروه یا جمعی جامعه را از اهداف خود باز می دارد. امام خمینی (ره) نیز درباره مجلس فرمودند مجلس زنده می خواهیم نه مرده. مجلس زنده آن است که هر نماینده برای خود حرف و نظر و استقلال رأی داشته باشد.

وی تصریح کرد: اختلاف سلیقه باید وجود داشته باشد ولی مخالف یکدیگر نباید باشیم، چرا که مخالف یکدیگر بودن، کارشکنی، حذف رقیب، تهمت و بداخلاقی را به همراه خواهد داشت.

خطیب موقت جمعه آران و بیدگل با تأکید بر فرصت سازی از اختلافات اظهار داشت: معنای کار مشورتی هم همین است که تصمیم گیری در راستای اختلاف نظرها است و نظر صائب از مجموع نظریات برداشت می شود و چنین اختلافی به معنای حسادت و کینه و تخریب یکدیگر نیست.

حجت الاسلام محدث فرد در بخش دیگری از خطبه ها، به ادعاهای رئیس جمهور جدید امریکا و تهدید ملت ایران اشاره کرد و گفت: ترامپ در فضای سیاسی نبوده و ملت مسلمان ایران را هنوز نشناخته و می خواهد ملت را با تهدید و سرو صداهای تاریخ گذشته بیازماید، در حالی که این ملت، هشت سال در برابر همه قدرت های جهان مقاومت و ایستادگی کرد.

وی افزود: ملت ایران ملتی است که همواره در صحنه های مختلف در پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور داشته و نمونه آن را در  راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال شاهد بودیم.

تهدیدها ما را منسجم تر می کند

خطیب موقت جمعه آران و بیدگل با اشاره به اینکه تهدیدها ما را منسجم تر می کند تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون نقش و حضور مردم در صحنه ها و پشتیبانی از نظام بسیاری از معادلات بین المللی را به هم ریخته است.

حجت الاسلام محدث فرد،  رمز پیروزی انقلاب اسلامی را اعتقاد دینی مردم دانست و خاطر نشان کرد: مردم، انقلاب خود را از مساجد و با شعار الله اکبر آغاز کرده اند ، با قرآن جوانان را به سوی جبهه ها گسیل داشته اند و صادقانه پای آن ایستاده اند. لذا با این اعتقاد، نقشه های دشمن مردم را متزلزل نمی کند.

وی افزود: گام استوار در سایه اعتقاد به خدا و قدم در راه حق، پیروزی و نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.

دانلود صوت خطبه ها

 

ارتباط با امام جمعه