شنبه 1396/4/3 - 4 : 10
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
آران و بیدگل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
آیت الله موسوی: آتش به اختیار، تلاش برای غلبه گفتمان انقلاب بر دیگر گفتمان هاست

امام جمعه آران و بیدگل گفت: آتش به اختیار بدین معناست که هر کس دغدغه انقلاب و نظام را دارد برای غلبه گفتمان انقلاب اسلامی بر گفتمان های دیگر نقش فعال داشته باشد و در این راه تلاش کند.

 

به گزارش روابط عمومی ستادبرگزاری نماز جمعه آران وبیدگل،آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه این شهر با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلبا با دانشجویان گفت: کاربرد اصطلاح آتش به اختیار از سوی رهبر انقلاب نشانه دغدغه معظم له نسبت به برخی مسائل فرهنگی در جامعه است.

وی با انتقاد از برخی تفسیرها و تحلیل های غلط در این زمینه گفت: آتش به اختیار به معنای تجویز بی نظمی، هرج و مرج، خودسری و تخریب نیست بلکه عمل به وظیفه است.

آیت الله موسوی با بیان اینکه برخی نهادهای فرهنگی در عمل به وظیفه دچار رکود شده اند خاطر نشان کرد: آتش به اختیار بدین معناست که هر کس دغدغه انقلاب و نظام را دارد برای غلبه گفتمان انقلاب اسلامی بر گفتمان های دیگر نقش فعال داشته باشد و در این راه تلاش کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل، برنامه های معنوی و مذهبی ماه رمضان در این شهرستان را پرمحتوا، متعدد و مفید خواند و گفت: جزء خوانی قرآن کریم بویژه در بقاع متبرکه شهرستان یکی از برنامه های مذهبی و فرهنگی بسیار تأثیرگذار است که عطر معنویت را در شهرستان منتشر می کند.

سید محمد موسوی در بخش دیگری از سخنانش، راهپیمایی روز قدس را کنگره عظیم اسلامی خواند و تصریح کرد: روز قدس، روز اعلام انزجار مسلمین از رژیم صهیونیستی و حمایت از مظلومان جهان است، لذا شرکت در راهپیمایی این روز، از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: همه مسلمانان باید در این راهپیمایی به عنوان عمل به یک وظیفه شرعی حضور پیدا کنند چرا که قطعا این حرکت ها مؤثر واقع می شود و کاخ ظلم و ستم نابود خواهد شد.

امام جمعه آران و بیدگل در بخش دیگری از خطبه ها به تحریم های جدید  استکبار جهانی در مجلس سنای امریکا اشاره کرد و گفت: این تحریم ها که به عنوان تحریم های جامع s722  تصویب شده، قطعا نقض روح و جسم برجام است.

آیت الله موسوی افزود: ایران اسلامی در مقابل این نقض تعهد آمریکا ساکت نمی نشیند و مجلس شورای اسلامی هم برای مقابله با این تحریم ها باید دست به کار شود.

امام جمعه آران و بیدگل خاطر نشان کرد: مردم هیچ گاه از این تحریم ها نترسیده اند و نخواهند ترسید و ملت مصمم  هستند که راه خود را ادامه دهند و از انقلاب و نظام صیانت کنند.

آیت الله موسوی افزود: برخی کشورهای مرتجع منطقه هم که داعیه رهبری اسلام و مسلمین را دارند، با دشمنان مسلمین هم پیمان شده اند و این پیمان در حقیقت ائتلاف ضد راه صراط مستقیم و ضد دین است و عملیات تروریستی اخیر در تهران هم نتیجه این سیاست های شیطانی است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه