جمعه 1395/11/1 - 26 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
آران و بیدگل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
امام جمعه‌ی آران و بیدگل: مشکلات حوزه بهداشت و درمان در آران و بیدگل دغدغه‌ی مردم شده است

امام جمعه‌ی آران و بیدگل:

مشکلات حوزه بهداشت و درمان در آران و بیدگل دغدغه‌ی مردم شده است

 

آیت‌الله سید محمد موسوی گفت: مردم شهرستان دو خواسته دارند که انتظار نخست از دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای تخصیص بودجه‌ی قول داده شده توسط وزیر بهداشت است و انتظار بعدی از خیرین است که برای ساخت بیمارستان حمایت کنند.

 

به گزارش روابط عمومی ستادبرگزاری نماز جمعه آران وبیدگل، امام جمعه‌ی آران و بیدگل در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت جمعی از فدائیان اسلام به دست دژخیمان رژیم ستم‌شاهی عنوان کرد: حرکت انقلابی شهید نواب صفوی و یارانش در تأسی از سیره‌ی اهل بیت در مبارزه با طاغوت و پیروی نکردن از حاکم ظالم و در راستای قیام اباعبدالله (ع) بود.

آیت‌الله سید محمد موسوی با گرامیداشت یاد یار دیرین امام (ره) و رهبر انقلاب، آیت‌الله هاشمی را عالم مبارز خواند و اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همان ابتدای انقلاب با نگارش کتاب مسئله فلسطین دشمن شناسی خود را نشان داد و چهره‌ی خون آشام رژیم صهیونیستی را به مردم معرفی کرد.

وی زحمات مرحوم رفسنجانی در به ثمر نشاندن انقلاب را یادآور شد و تصریح کرد: ایستادگی در برابر گروه‌های تکفیری و تجزیه طلب، روشنگری در فتنه بنی صدر، فرماندهی جنگ به عنوان جانشین فرماندهی کل قوا و… تنها گوشه‌ای از خدمات آیت‌الله رفسنجانی در انقلاب است.

آیت‌الله موسوی به ناکامی دشمنان برای جدایی مرحوم هاشمی از انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان با تبلیغات گسترده و نقشه‌های مختلف سعی داشتند آیت‌الله هاشمی را از نظام جدا کنند اما تلاش‌های آن‌ها به نتیجه نرسید.

وی در تبیین پیام رهبر انقلاب برای ارتحال آیت‌الله هاشمی بیان کرد: رهبر انقلاب در پیام خود به هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیری که تکیه‌گاه مطمئن برای ایشان بودند تاکید کردند که این نشان از رفاقت و دفاع آیت‎‌الله هاشمی از ولایت فقیه دارد.

خطیب جمعه‌ی آران و بیدگل در بخش دیگری از خطبه‌ها وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان را یکی از دغدغه‌های مردم دانست و خاطر نشان کرد: در سفر وزیر بهداشت و درمان به آران و بیدگل برای کمک به ساخت بیمارستان‌های شهرستان قول اختصاص بودجه برای رفع مشکل حوزه بهداشت شهرستان داده شد اما هنوز بخشی از بودجه به دست هیات امنای بیمارستان‌ها نرسیده است.

آیت‌الله موسوی ادامه داد: مردم شهرستان دو خواسته دارند که انتظار نخست از دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای تخصیص بودجه‌ی قول داده شده توسط وزیر محترم است و انتظار بعدی از خیرین است که برای ساخت بیمارستان حمایت کنند.

وی در پایان به پیروزی‌های جبهه‌ی مقاومت در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: تجربه‌ی پیروزی در حلب و عراق درسی است برای اینکه بدانیم با وحدت، هوشیاری و بصیرت  می توان بر کفر و استکبار جهانی در یک جبهه متحد اسلامی پیروز شد.

دانلود صوت خطبه ها

ارتباط با امام جمعه