پنج شنبه 1396/9/23 - 15 : 20
مشخصات امام جمعه
علیرضا قاسمی
علیرضا قاسمی
بادرود نطنز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
امام جمعه موقت بادرود: دانشجویان اسیر دسته بندی های سیاسی نشوند/ شورای عالی انقلاب فرهنگی دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ را برطرف کند

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه موقت بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت و با اشاره به فرازی از سخنان حضرت علی (ع) در خطبه ۹۱ نهج البلاغه، اظهار کرد: به فرموده پیامبر بزرگ اسلام (ص) وظیفه اولیه ما یادگیری واجبات و محرمات و عمل کردن به واجبات است که این تمام تقوا محسوب می شود.

حجت الاسلام ابوالفضل کلثومی با اشاره به واقعه ۱۶ آذر سال ۳۲ و نامگذاری این روز به نام روز دانشجو، افزود: این واقعه نشان از روحیه استکبار ستیزی، ظلم ستیزی، مبارزه با ظلم و ظالم جوانان و به خصوص قشر فرهیخته دانشجو دارد.

وی تصریح کرد: دانشجو باید سیاسی باشد اما آن ها اسیر و گرفتار دسته بندی های سیاسی نشوند و همیشه طرفدار حق و حقیقت بمانند.

خطیب موقت جمعه بادرود اضافه کرد: امروزه انتظار رهبر معظم انقلاب از دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم داشتن روحیه استکبار ستیزی، عدالت خواهی و حضور فعالانه و آگاهانه در عرصه های مختلف است و در این راه نباید پیاده نظام طیف های سیاسی شوند.

وی با اشاره به ۱۹ آذر سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی (ره)، بیان کرد: امام خمینی (ره) در پیام خود برای تشکیل این نهاد تاکید کردند که خروج از فرهنگ بدآموز غربی و نفوذ و جایگزین شدن فرهنگ آموزنده اسلامی، ملی و انقلابی در تمام زمینه ها در سطح کشور آن چنان محتاج تلاش و کوشش است که برای تحقق آن سالیان دراز باید زحمت کشید و با نفوذ عمیق و ریشه دار غرب در این حوزه مبارزه کرد.

حجت الاسلام کلثومی به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و تعبیرهای مهم ایشان در این حوزه نیز اشاره و تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تمام تلاش خود را برای رفع دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ آن هم با نصب العین قرار دادن پیام امام راحل به کار گیرد.

وی یاد و نام سومین شهید محراب آیت الله دستغیب را گرامیداشت و با اشاره به ویژگی های شخصیتی ایشان، گفت: این شهید بزرگوار از تمام مظاهر فریبنده و تجملات پرهیز می کرد، دائم الوضو، اهل تهجد، ذکر، دعا و نماز اول وقت بود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، افزود: به فرموده معظم له اینکه صهیونیست‌ ها ادعا می‌کنند می‌خواهند قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کنند، از عجز و ناتوانی آن ها است و فلسطین نیز آزاد خواهد شد.

امام جمعه موقت بادرود با اشاره به خنثی شدن فتنه داخلی در یمن، اضافه کرد: با خنثی شدن این توطئه به دست مردم یمن، مانع بزرگی را که دشمنان بر سر راه وحدت و همبستگی مردم این کشور ایجاد کرده بودند، برداشته شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه