دوشنبه 1396/4/5 - 40 : 16
مشخصات امام جمعه
علیرضا قاسمی
علیرضا قاسمی
بادرود نطنز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
امام‌جمعه بادرود: جمهوری اسلامی هیچ ارزشی برای مصوبه سنا قائل نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بادرود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: مسلمانان باید طبق فرمایشات امام علی (ع) عمل کنند و همیشه در خط ولی‌فقیه باشند.

وی افزود: تقوا، ایجاد نظم در امور، اصلاح بین برادران دینی و ایجاد الفت با آن‌ها، مقابله با دشمنان دین و یاری‌ دادن مظلوم از جمله توصیه‌های امام علی (ع) در وصیت‌نامه خود است که به‌ صراحت و یا به‌صورت ضمنی به آن پرداخته‌ شده است و باید مدنظر همه مدعیان شیعه علوی قرار بگیرد.

امام‌جمعه بادرود افزود: اگر مسؤولان پاک‌دست و اهل تقوا نباشند نسبت به دیگر اقشار جامعه انتظار بالایی برای تحقق این مهم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام همیشه به دنبال ایجاد تفرقه و دوقطبی کردن جامعه ما بوده‌اند گفت: دشمنان در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند و اینکه عده‌ای در داخل از روی جهل یا عمد بخواهند گرای ایجاد تفرقه را داده و وحدت را نشانه بروند برای هیچ‌کس قابل‌قبول نیست و به‌طور حتم با پاسخ قاطع مواجه می‌شود.

قاسمی ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز مقابله مستضعفان با مستکبران بیان کرد: روز جهانی قدس نماد وحدت و امید در جامعه اسلامی و روز یأس و ناامیدی برای دشمنانی است که سال‌ها تلاش می‌کنند تا مسأله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

وی اذعان کرد: به لطف خدا و حضور باصلابت ملت مسلمان ایران همواره توطئه آن‌ها خنثی می‌شود.

امام‌جمعه بادرود در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید بهشتی و هفته قوه قضاییه، به بایدها و نبایدهای قضاوت اشاره کرد و افزود: عملکرد مسؤولان قضایی باید بر محور اجرای احکام الهی، رضایت پروردگار و حمایت از صاحب حق باشد و در این راه نباید هیچ‌گونه اعتنایی به شیطنت‌ها و دشمنی‌های عده‌ای منفعت‌طلب داده شود.

وی اضافه کرد: برخورداری مردم از خدمات کیفی و تسریع در روند رسیدگی به دعاوی از اصول مهم در قضاوت است که مسؤولان قضایی باید مانند سابق و بلکه بهتر به این موضوع به‌ صورت ویژه نگاه کنند.

خطیب جمعه بادرود همچنین به هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اشاره کرد و ضمن تشکر از تلاش‌های مسؤولان اداره آب و فاضلاب منطقه و استان تصریح کرد: با توجه به کاهش سطح آب در سفره‌های زیرزمینی، هزینه‌بر بودن آن تا رسیدن به دست مصرف‌کننده و همچنین اهمیت آن برای نسل‌های آینده صرفه‌جویی در مصرف آن و تبدیل آن به یک فرهنگ در جامعه بیش‌ از پیش ضرورت دارد.

وی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشور و نقض آشکار برجام، گفت: آمریکایی‌ها هر آنچه را در منطقه انجام می‌دهند به جمهوری اسلامی نسبت داده و به خاطر آن نیز ما را تحریم می‌کنند تا به قول خودشان کمر نظام را بشکنند.

قاسمی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود این تحریم‌ها همچنان در اوج اقتدار قرار دارد، اضافه کرد: عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه داعش خود نمونه‌ای از حوزه تحریمی بود که جمهوری اسلامی در آن به‌ خوبی درخشیده و باعث بهت و حیرت دشمنان خود شده است.

وی تأکید کرد: پیام این اقتدار موشکی نشان داد که جمهوری اسلامی هیچ ارزشی برای مصوبه سنا قائل نیست و با این تحریم‌ها نیز خم به ابرو نمی‌آورد.

قاسمی خاطرنشان کرد: مسؤولان دولت فعلی آمریکا نیز باید این موضوع را که هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند را آویزه گوش خود کنند و از دولت‌های قبلی خود درس بگیرند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه