شنبه 1395/11/2 - 7 : 23
مشخصات امام جمعه
ابراهیم صادقی
ابراهیم صادقی
بهارستان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/3/28
نمی شود باشیطان بزرگ کنارآمد

(خطبه نماز جمعه بیست وهشتم خرداد ماه 1395)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

(خلاصه خطبه اول نماز جمعه): خود حقیر کمترین وشما عزیزان نماز گزار را توصیه وسفارش می کنم به تقوای الهی وترک گناه ومعصیت .

(خلاصه مباحث اخلاقی واعتقادی)

نکته اول : ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن وماه عنایت پروردگارمتعال است ، خداوند متعال ماه مبارک رمضان را بنابر آنچه نبی اکرم (ص) فرموده اند:( ماه رحمت – ماه آمرزش - ماه بهره برداری قرار داده است) در ماه مبارک رمضان کارهای (عبادت های) فراوانی می توان انجام داد که یکی از بهترین کارها در ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است .

نکته دوم : در خطبه شعبانیه وجود مقدس پیامبر (ص) فرموده اند : از خداوند بخواهید به واسطه قلوب ونیات صادق ودرست و قلب های پاکیزه از گناهان به شما توفیق بدهد روزه بگیرید و قرآن بخوانید ؛البته دستوراتی هم به ما داده اند از جمله 1 صدقه دادن به فقراء 2  احترام به بزرگتر 3محبت کردن به خردسالان 4  صله رحم .                                                                                                        ازاین جملات نورانی معلوم می شود که قرآن خواندن عدل روزه گرفتن درماه مبارک رمضان است.

 محدس قمی (ره) می فرمایند : خوب است درهرماه انسان یک ختم قرآن داشته باشد ؛ زیرا سیره علماء براین منوال بوده ومی باشد.

نکته سوم : خداوند متعال می فرمایند: (إِنَّا أَنزَلْنَاهُ قُرْآنًا عَرَبِيًّا لَّعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ -) زبان سلام (قرآن وکلام اهل بیت) است قرآن وکلام اهل بیت هم عربی است -- شبهه ای که مطرح می کنند در مورد اینکه چرا قرآن را عربی بخوانیم ؟ فارسی بخوانیم تا بتوانیم به آن عمل کنیم -- در جواب می گوییم در قرآن خداوندمی فرمایند : (فاقرئوا ما تیسر من القرآن) (تا آنجا که می توانید قرآن بخوانید ( مزمل/20)) منظوراز قرآن خواندن به عربی است نه به فارسی چون اگر منظورشان خواندن به فارسی بود حتماً تذکرمی دادند؛ افرادی که چنین شبهه ای را مطرح می کنند (اسلام وقرآن) را نشانه گرفته اند زیرا قصدشان عمل به قرآن نیست بلکه می خواهند دین ما را ازبین ببرند ولذا اگر قرآن به زبان دیگری (انگلیسی – هندی وغیره ) نازل می شود باز هم به آن ایراد می گرفتند وبهانه خود را مطرح می کردند .

(خلاصه خطبه دوم نماز جمعه) : خود حقیر کمترین وشما عزیزان نماز گزار را توصیه وسفارش می کنم به تقوای الهی وترک گناه ومعصیت .

(خلاصه مباحث اخلاقی وسیاسی)

نکته اول: روز دوشنبه سی ویکم خردادماه سالروز صدور رأی مجلس شورای اسلامی در سال 1360مبنی بر عدم کفایت بنی صدر رئیس جمهوری که نتوانست انجام وظیفه بنماید، درود براعضای آن مجلس و درود بر عمل انقلابی آن مجلس.

سالروز شهادت سردار بزرگ اسلام شهید دکترمصطفی چمران  در سال  (1360) را تسلیت عرض می نماییم وبه همین مناسبت روز بسیج اساتید نام گذاری شده است.                                                    دشمن سعی دارد بسیج را محدود و بی ارزش جلوه دهد امّا بسیج همیشه قدرتمند وبا ارزش است زیرا اولاً بااین همه بدگویی دشمن از بسیج معلوم می شود که دشمن از بسیج بیم ناک است دوماً ایران در تمام اقشار جامعه بسیجی دارد.

نکته دوم : روز سه شنبه اول تیرماه روز فرخنده میلاد باسعادت آقاامام حسن مجتبی (ع) در سال سوم هجری قمری است که تبریک عرض می نماییم .

روایتی از پیامبر اسلام (ص) در مورد امام حسن وامام حسین (علیهما السلام)، ایشان امام حسن(ع) را سمت راست دوش خود وامام حسین (ع) را سمت چپ دوش خود قرار می دادند ومی فرمودند: به خدا قسم شما دو نفر را گرامی می دارم زیرا خداوند شما را گرامی داشته است .

نکته سوم : مقام معظم رهبری (امام خامنه ای مدظله العالی)  در دیدار کار گزاران نظام جمهوری اسلامی ایران فرمودند : بعضی ها در داخل کشور توهم کرده اند که می شود با آمریکا کنار آمد البته باید بدانند که آمریکا خویش استکباری است ونمی شود باشیطان بزرگ کنارآمد .                                              ایشان اشاره ای به برجام کردند وفرمودند :مخالفین وموافقین برجام هردو دارند زیاده روی می کنند وبعد فرمودند : طرف مقابل ما که آمریکا باشد قابل اعتماد نیست زیرا تا این زمان برجام برای ما فایده ای نداشته است و فرمودند : اگر دشمن بخواهد برجام را پاره کند ما برجام را آتش می زنیم.

نکته چهارم : مملکت ما انقلابی است وباید انقلابی عمل کند وانقلابی بماند زیرا نجات ما در انقلابی بودن است وهرکسی غیر از این عمل کند و قدم بردارد خیانت به انقلاب کرده وباعث تضعیف مملکت است که انشاالله باعنایت مسئولین کسانی که حقوق های چند صد میلیونی می گیرند به سزای اعمالشان می رسند.

والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

 

 

 

  

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه