پنج شنبه 1395/12/5 - 48 : 3
مشخصات امام جمعه
مرتضی کیانی مرتضی
مرتضی کیانی مرتضی
پیر بکران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
:جلسه ستاد پشتیبانی نهضت سواد آموزی با حضور اعضا و سخنرانی امام جمعه – تشکیل ستاد و تاسیس دارالمهدی و معرفی نماینده به مرکز مهدویت استان اصفهان – افتتاح فروشگاه محصولات غذایی و پوشاک و مایحتاج عمومی با حضور امام جمعه شهر پیربکران و بهاران

نماز شهر :   پیربکران

مسئول ستاد :   اسماعیل بکرانی

تاریخ برگزاری نماز جمعه29/95/11

برگزاری نماز جمعه توسط :   حجت الاسلام والمسلمین  کیانی

تعداد شرکت کنندگان 2100

باحضور روحانیون ومسئولین سیاسی واجرایی بخش و فرماندهان پایگاههای بسیج بخش پیربکران

مرد : 950

زن : 1150

نسبت به کل جمعیت :  یک دهم

شهرستان : فلاورجان

شهر : پیربکران

بخش : پیربکران

 

کیفیت خطبه ها : عالی

ارزیابی مردم : عالی

ارزیابی ستادی : عالی

 

1 -سخنران پیش از خطبه و چکیده ای اسخنرانی :

2-حوادث و جریانهای مهم سیاسی منطقه :جلسه ستاد پشتیبانی نهضت سواد آموزی با حضور اعضا و سخنرانی امام جمعه تشکیل ستاد و تاسیس دارالمهدی و معرفی نماینده به مرکز مهدویت استان اصفهان افتتاح فروشگاه محصولات غذایی و پوشاک و مایحتاج عمومی با حضور امام جمعه شهر پیربکران و بهاران  

 3- تعداد جلسات ستاد در این هفته با قید تاریخ و اعضای شرکت کننده و چکیده تصمیمات:    

4- معرفی کتاب :  1 مورد

خطبه اول :

                   خطیب محترم جمعه با حمد وسپاس خداوند و درود به ارواح پیامبر وائمه معصومین (ع) شهدا و امام شهدا  و شهدای مدافع حرم و حضرت زهرا ضمن تسلیت شهادت حضرت زهراء با قرائت حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده اند : ای سلمان هر کس فاطمه دختر مرا دوست بدارد و به او علاقه داشته باشد او در بهشت هم نشین من است و هرکس فاطمه را دشمن بداند و به او کینه بورزد جای او در آتش است . محبت و دوستی و ارادت به حضرت زهرا آسانترین و کسانی آسانترین مرگ را دارند که محبت حضرت زهرا را در دل دارند و راحت جان می دهند . یکی از سخت ترین لحظات زندگی موقع جان دادن است . سه موقع در زندگی سخت است ، یکی از آن لحظه ها موقع جان دادن است و دومین لحظه در خانه قبر است و سومین  لحظه چیزی می شنویم همان سئوال نکیر و منکر . کسانی که بتوانند جواب بدهند .  امام صادق (ع) فرموده اند هر کس سه مسئله را منکر شود از ما نیست 1- معراج  2- سئوال نکیر ومنکر 3- شفاعت ما دوستان و عزاداران حضرت زهرا (ع) در قبر سختی نمی بینند د رقبر یا گودالی از جهنم است یا یکی از باغهای بهشت است ، روز محشر که همگان از قبر بیرون آیند . امام سجاد (ع) می فرمایند :  گریان هستم در آن لحظه که همه لخت و عریان و وحشت زده از قبر بیرون خواهند آمد و پاسخگو خواهیم بود  و نیز امام صادق (ع) فرموده اند : وقتی همه در وادی محشر جمع می شوند مادرم محبان خود را جمع میکند و آنها را شفاعت می کند مانند مرغی که دانه ها را از بین خار و خاشاک جدا میکند . خوشا به حال کسانی که انفاق میکنند و عزا داری میکنند یکی هم صراط و یکی پای محاسبه که حضرت زهرا به داد شیعاین میرسد . پس از شهادت حضرت زهرا ، حضرت علی (ع) بزرگترین همکار خود را از دست داده است . خطیب محترم با ذکر مصیبت حضرت زهرا اشک  نمازگزاران را جاری نمودند و با قرائت آیه امن یجیب برای شفای بیماران و نزول باران دعا کردند .و  با قرائت سوراه ای کوتاه از قرآن مجید خطبه اول را به پایان رساندند .

خطبه دوم :

خطیب محترم جمعه خطبه دوم را با سلام وصلوات بر حضرت محمد (ص)  و آل او  وائمه معصومین   آغاز کردند وپس از سفارش به تقوای الهی  چند جمله از فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای  (مد ضله ) ولی امر مسلمین در  حضور هزاران نفر از مردم آذربایجان که فرمودند :

حضور پرشکوه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را «مایه آبروی انقلاب و نظام و ایران» خواندند و با تشکر صمیمانه‌ی قلبی از مردم خاطرنشان کردند: امسال نه فقط منابع داخلی از افزایش حضور مردم در بسیاری از شهرها سخن گفتند بلکه دشمنان انقلاب هم بر خلاف سالهای قبل، با استفاده از تعابیر «میلیونی» به این حضور عزت‌بخش اذعان کردند و زبان بنده حقیقتاً از ادای تشکر از ملت قاصر است.
ایشان با اشاره به تلاش بی‌وقفه سیا، موساد، دستگاه اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس و هزینه شدن دلارهای نفتی قارونها برای فضاسازی بر ضد انقلاب و جمهوری اسلامی گفتند: در تمام طول سال، صدها شبکه ماهواره‌ای، فضای مجازی و ورشکستگان فراری از ایران، به تحقیر و تضعیف و متهم سازی نظام مشغولند اما حضور عظیم ملت همچون باران رحمت الهی، در روز ۲۲ بهمن این فضای غبارآلود را پاکیزه می‌کند و همچون رودخانه‌ای زلال و مبارک، آلودگی‌ها را می‌زداید.
( با تکبیر نماز گزاران )

از مناسبتهای دیگر  که امام جمعه محترم در مورد آنها شرح کوتاهی دادند و یاد آور شدند :

جمعه مورخ 29/11/56 قیام مردم تبریز در مراسم چهلم شهدای قم -  30/11/57 افتتاح سفارت  فلسطینی پس از انقلاب اسلامی شهادت حجت الاسلام محلاتی نماینده امام در سپاه و جمعی از مسئولان توسط رژیم عراق در حمله به هواپیمای مسافر بری کودتای انگلیسی رضاخان 1299 شمسی 3/12/62 آغاز عملیات خیبر با رمز ( محمد رسول الله ) فاجعه انفجار و تخریب حرم عسگریین توسط تروریستها و حمایت آمریکا رحلت آیت الله حاج آقا حسین قمی آغاز عملیات ولفجر 9 در سال 64 رحلت خاجه نصیر الدین طوسی روز مهندسی 5/12 روز شهرستان فلاورجان و تقدیر از 1300 شهید و30 سردار  شهید در منطقه مخصوصا 150 شهدی در عملیات محرم . خطیب محترم در پایان  باقرائت سوراه ای کوتاه از قرآن مجید خطبه دوم را به پایان رساندند .

 

                                                                          تاریخ : 29/11/95                                         ستاد برگزاری نماز جمعه بخش پیربکران 

ارتباط با امام جمعه