دوشنبه 1396/9/27 - 40 : 8
مشخصات امام جمعه
مرتضی کیانی
مرتضی کیانی
پیر بکران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
جلسه نجلیل از معلولین موفق بخش پیربکران؛جلسه شورای پشتیبانی آموزش و پرورش بخش پیربکران ؛کلاس آموزشی احکام تجارت در محل اتاق اصناف

1 -سخنران پیش از خطبه و چکیده ای اسخنرانی؛

2-حوادث و جریانهای مهم سیاسی منطقه: جلسه نجلیل از معلولین موفق بخش پیربکران؛جلسه شورای پشتیبانی  آموزش و پرورش بخش پیربکران ؛کلاس آموزشی احکام تجارت در محل اتاق اصناف

3- تعداد جلسات ستاد در این هفته با قید تاریخ و اعضای شرکت کننده و چکیده تصمیمات:

4- معرفی کتاب عنوان : هنر رضایت از زندگی      نویسنده :  عباس پسندیده                    ناشر : دفتر نشر معارف

خطبه اول :

                   خطیب محترم جمعه با حمد وسپاس خداوند و درود به ارواح پیامبران وائمه معصومین (ع)   صلحاء و  شهداء و امام شهداء

امام جمعه محترم ضمن توصیه به تقوای الهی حدیثی را از امیر المومنین علیه السلام در رلبطه با تقوا ایراد نمودند: بندگان خدا بدانید که تقوا دژ محکم و شکست ناپذیر است و اما گناه و معصیت خانه ای است که در حال فرو ریختن است . خانه ای که در حال فرو ریختن است نمی تواند از اهل خود دفاع کند و پناه بردن به آن خانه امنیت ندارد آگاه باشید پرهیز کاری ریشه های گناه را از بین می برد. ای بندگان در حق نفس خویش که مورد محبت است با گناه آن را آلوده و خوار نکنید. خداوند برای هر شخصی سه پیامبر درونی قرار داده است. فطرت و عقل و قلب از پیامبران درونی هر  شخصی هستند؛انبیاء و کتب آسمانی و کارشناسان دینی راه را بر ما آشکار کرده اند در این دنیای فانی برای زندگی جاودانه زاد و توشه جمع کنیم که تقوا و پرهیز کاری برای انسانها بهترین زاد و توشه است.انسان عاقل باید برای سفر آخرت توشه فراهم کند و همانا شما مانند کاروانی هستید که منتظر کوچ و حرکت هستید نباید از این سفر و کوچ که همان مرگ است غافل باشید .پیامبر اسلام (ص) دائما سه چیز را متذکر میشدند: یاد خدا توبه مرگ . اگر انسان همیشه به یاد خدا باشد به گناه آلوده نمیشودو غافل از یاد مرگ نمیشودهرشخصی که از امیرالمومنین در مورد موضوعی کمک میخواست ایشان آنها را به استغفار راهنمایی میکرد.فلذا ما برای دنیا خلق نشده ایم و دنیا ابزاری است برای رسیدن به آخرت وقتی پیک مرگ به سراغ انسان در حال احتضار می آید انسان محتضر می خواهد بگوید که دین های من را ادا کنید و آنها را بپردازید ولی دیگر زبانش یاریش نمیکند.پس باید خیری که خدا وعده داده رها نکنیم و از شری که وعده داده دور شویم .در پایان خطیب محترم با قرائت سوره  ای کوتاه از قرآن کریم خطبه اول را به پایان رساندند .

خطبه دوم :

خطیب محترم جمعه خطبه دوم را با سلام وصلوات بر حضرت محمد (ص)  و آل او  وائمه معصومین  و پس از سفارش به تقوای الهی  آغاز کردند خطیب محترم جمعه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای در دیداری که با جوان ورزشکار علیرضا کریمی داشتند ایشان اینگونه فرمودند:ایشان با تحسین اقدام علیرضا کریمی کار او را از سنخ کار پهلوانان نامداری همچون  پوریای ولی دانستند و گفتند من از اینکه نشان دادید جوانی از جوانهای ما حاضر است برای یک هدف بزرگ و بلند پا روی نفس خود بگذارد و از حق قطعی و قهرمانی مسلم صرف نظر کند واقعا احساس عزت کردم.

امام زمان عجل الله تعال فرجه الشریف میفرماید:تقوا پیشه کنید و تسلیم امر ما شوید و امور را به ما واگذار کنید چرا که فقط ما هستیم که میتوانیم شما را به سرچشمه های فیض الهی برسیانیم. اگر به دنبال کس دیگری روید ما را به سرجشمه ی ذلالت و گناه میرساند ما باید فاصله خود را با عترت و قرآن کم نکنیم.

از مناسبت های هفته جاری صلح امام حسن مجتبی علیه السلام با معاویه لعنت الله علیه است.امام حسن مجتبی (ع) به این نتیجه رسیدند که اگر قیام کند به نتیجه نمیرسد و به همین دلیل بود حاضر شدند با معاویه صلح کنند.و معاویه برگه سفیدی را امضاء کرد و به امام مجتبی (ع) تحویل داد و گفت هر چه که شما بنویسید من قبول دارم ولی معاویه به هیچ کدام از شروط امام عمل نکرد.مناسبت دیگر شهادت دکتر آیت الله مفتح است که نام گذاری به روز وحدت حوزه و دانشگاه شده است.که رهبر معظم انقلاب میفرماید حوزه برای پیشرفت از روشهای خوب دانشگاه استفاده کند و دانشگاه جهت ارزشهای اسلامی و بی نیازی از بینگان و تامین استقلال از حوزه استفاده کند.

و ازمناسبتهای هفته :

 مناسبتهایی که خطیب محترم به آنها اشاره داشتند عبارتند از :روز پژوهش ـ شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح ـ روز وحدت حوزه و دانشگاه ـ شهادت شهید تندگویان ـ روز جهان عاری از خشونت ـ   در پایان  با دعا به امام و شهدا  و قرائت سوره ای کوتاه خطبه دوم را به پایان رساندند.

 

                   تاریخ ۲۴/9/96                                                                                        ستاد برگزاری نماز جمعه بخش پیربکران

اخبار
ارتباط با امام جمعه