جمعه 1396/4/2 - 17 : 6
مشخصات امام جمعه
عباس رحیمی
عباس رحیمی
خميني شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
ام‌جمعه خمینی‌شهر:
روحانی اجازه رقاصی در جشن‌های پیروزی‌اش را ندهد/ 16 میلیون نفر به برنامه‌ها و عملکرد روحانی نه گفتند
امام جمعه خمینی‌شهر گفت: آقای رییس‌جمهور 16 میلیون به شما رأی نداده و به برنامه‌ها و عملکرد شما پاسخ نه دادند که این میزان رقم کمی نیست و اگر بخواهید مکرر به آن‌ها گوشه و کنایه بزنید شاید همکاری لازم با دولت شما انجام نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی‌شهر، آیت‌الله عباس رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خمینی‌شهر با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که با حضور حداکثری مردم برگزار شد، ضمن بیان تذکراتی خطاب به رئیس‌جمهور منتخب، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در برنامه‌های مختلف مکرر فرمودند به معیشت مردم، اشتغال، تولید داخلی رسیدگی کنید، با فساد اداری مبارزه و دست دزدان بیت‌المال را قطع کنید، برای حل مشکلات کشور به بیرون مرزها نگاه نکنید، به مردم و کارشناسان انقلابی تکیه کنید.

وی بابیان اینکه آقای روحانی شما پیروز انتخابات شدید و این انتخاب مبارکتان باشد اما در عمل باید پای‌بند به سخنان رهبر معظم انقلاب باشید، افزود: آقای رئیس‌جمهور به جای آنکه فقط حرف بزنید و سخنرانی کنید و شعار بدهید به همه وعده‌ها و قول‌هایی که به مردم داده‌اید عمل کنید.

امام‌جمعه خمینی‌شهر اظهار کرد: آقای روحانی شما گفتید دولت آینده کارآمدتر و جوان‌تر خواهد بود اما باید به صفات دیگری نیز توجه کرده که دولت آینده مؤمن‌تر، ساده‌زیست‌تر و انقلابی باشد.

وی تصریح کرد: دولت فعلی دولتی ناکارآمد است، پس سعی کنید دولتی جامع انتخاب کنید، کسانی که با سفارش‌ها و ملاحظات و سیاسی‌کاری بر کرسی وزارت بیایند مناسب دولت نیستند، آقای روحانی دولتی انتخاب کنید که به این کشور عزت و به ملت استقلال اقتصادی را ببخشد، دولتی که وزیرش اعلام کند دارایی‌اش بیش از هزار میلیارد تومان است این دولت مستضعفین و مردمی نیست و باید دولتی انتخاب شود که دنبال اشرافی گری، سرمایه‌داری و درآمدهای خصوصی خود نباشد.

آیت‌الله رحیمی هشدار داد: آقای رئیس‌جمهور 16 میلیون نفر به شما رأی نداده و به برنامه‌ها و عملکرد شما پاسخ نه دادند که این میزان رقم کمی نیست و اگر بخواهید این افراد را نادیده بگیرید، مکرر به آن‌ها گوشه و کنایه بزنید و با سخنانتان این مردم را ناراحت کنید شاید همکاری لازم با دولت شما انجام نشود.

وی ادامه داد: این 16 میلیون رأی از دردمندان جامعه، کسانی که برای بیکاری اشک می‌ریزند، کسانی که از کار برکنار شدند، دختر و پسر آماده ازدواج دارند، زیر خط فقر زندگی می‌کنند، کسانی که درد دین دارند، کسانی که از رکود دولت فعلی بیچاره و ورشکسته شدند، کسانی که از دولت اشرافیگری و سرمایه‌داری متنفرند و از این دولت شما ناخوشایند هستند.

خطیب جمعه خمینی‌شهر خطاب به رئیس‌جمهور که باید دل این 16 میلیون نفر را دریابد و نگذارد کسانی که زخم بر پیکر و قلبشان خورده ادامه‌دار شود، تذکر داد: آقای روحانی شما به مردم قول‌های بسیار دادید که 2 وعده را با صدای بلند فریاد زدید که تمام تحریم‌ها را بر می‌دارم و چندین بار مطرح کردید که فقر را ریشه‌کن می‌کنید.

وی اضافه کرد: آقای رئیس‌جمهور شما به طلاب جوان توهین کردید و باید در برابر خداوند توبه و استغفار کنید، این طلاب جوان انقلابی در حوزه‌های علمیه فعالیت می‌کنند، چرا به طلاب جوان حوزه‌های علمیه توهین کردید، طلاب چیزی جز نظر رهبر معظم انقلاب را برای مردم نمی گویند.

آیت‌الله رحیمی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور چه کسی به معلمان توهین کرد که شما با سخنان خود معلمان را روبروی عده‌ای قرار دادید، صحیح نیست که قشر بزرگ معلمان را آزرده خاطر کنید و این سخنان شایسته جامعه اسلامی نیست و شما در حضور رسانه‌های خارجی سخنانی غلط بازگو کردید.

وی تصریح کرد: آقای روحانی شما پیروز انتخابات شدید و جشن‌هایی را برگزار کردید، چرا اجازه دادید افرادی خلاف دستورات و قوانین کشور و اسلام رقاصی کنند و روسری‌های خود را بردارند، چرا مشاورتان در جلسه جشن پیروزی انتخابات شما به ائمه جمعه توهین کرد.

امام‌جمعه خمینی‌شهر افزود: آقای روحانی شما مکرر کلمه آزادی را گفتید و برخی سوءاستفاده کردند، جمهوری اسلامی آزادی را برای این کشور آورد ولی از کلمه آزادی شما بی‌بندوباری و رقاصی در خیابان‌ها برداشت شده است.

وی در پایان گفت: آقای روحانی شما در مناظرات و پس‌ از آن مکرر از رئیس دولت اصلاحات تمجید کردید، چرا در سخنرانی شما برای آزادی از حصر سران فتنه شعار دادند و شما این مردگان نظام را دوباره زنده کردید.

به گزارش فارس، پس‌ از نماز جمعه این هفته مردم ولایتمدار و شهیدپرور خمینی‌شهر در محکومیت جنایات آل خلیفه و آل سعود و حمایت از روحانی مبارز شیخ عیسی قاسم مسیر مصلی نمازجمعه تا میدان قدس این شهر را راهپیمایی کرده و انزجار خود را به جوامع حقوق بشری اعلام کردند.

انتهای پیام/40/63060

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه