پنج شنبه 1396/12/3 - 13 : 12
مشخصات امام جمعه
اسماعیل سیاوشی
اسماعیل سیاوشی
داران (فريدن)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
اجازه نخواهیم داد ظلم‌هایی که در حق مردم فریدن انجام شده دوباره تکرار شود
حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه داران اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به سعادت و رستگاری تحکیم بنیان خانواده است، یعنی اگر در یک خانواده مسلمان هرکدام از اعضای خانواده وظیفه خود در خانواده را درست انجام دهد و جایگاه هرکدام در خانواده حفظ شود و توسط از طرف دیگر اعضای خانواده شکسته نشود، محبت و اقتدار کانون گرم تربیت خانواده می‌شود.

وی ادامه داد: همسر در خانواده به عنوان یک تکیه گاه و مشاور است و وقتی حرمت پدر و مادر در خانواده حفظ شد، محبت به همدیگر داشتند، آنگاه خود به خود این خانواده تحکیم پیدا می‌کند و فرزندان نیز از آن‌ها الگو پیدا می‌کنند.

خطیب نماز جمعه داران تصریح کرد: وقتی زن و شوهر احساس کردند نیازهایشان در محیط خانواده برطرف می‌شود، دیگر رابطه‌های نامشروع ایجاد نمی‌شود و طلاق‌ها در جامعه کاهش پیدا می‌کند و راه درمان طلاق در ازدواج صحیح است و اگر درست ازدواج کردند و ازدواج بر اساس احساسات و خواسته‌ها و نیازها انجام شود، طلاق‌ها کاهش پیدا می‌کند.

سیاوشی بیان داشت: حرمت بزرگان خانواده‌ها در جامعه کاهش پیدا کرده و همین کم شدن حرمت افزایش طلاق را در پی داشته است؛ البته در منطقه فریدن این میزان چشم‌گیر نیست و جایگاه پدر و مادر و بزرگان حفظ می‌شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به موضوع اهمیت موضوع پیگیری احوالات مظلومین و دفاع از آن‌ها در برابر از ظالمین، گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که هر مسلمان باید راجع آن موضع‌گیری کند، بحث قدس و فلسطین است.

امام جمعه داران اظهار داشت: سرزمین فلسطین از حدود 4000 سال قبل مورد توجه ادیان و قوم‌های مختلف بوده است و محل فرود پیامبران مختلف بوده است و درگیری‌های فراوانی در این منطقه رخ داده که نشان از اهمیت این منطقه می‌دهد.

سیاوشی با اشاره به امضای ننگین معاهده اسلو و مادرید گفت: برخی گروه‌های مقاومت مانند الفتح و یاسر عرفات در این معاهده خیانت کردند، اما ایران به عنوان ام القری جهان اسلام بر این عقیده است که به هیچ وجه صلحی نباید اتفاق بیافتد و امروز می‌بینیم شاخه‌های مقاومت مانند عزالدین قسام و حزب الله از همین تفکر تشکیل می‌شود و رژیم صهیونیستی را در جنگ 33 روزه آنطور به خفت و خواری می‌کشاند.

 وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از شکست‌های متعدد تصمیم گرفتند سرزمین اشغالی دیگری تشکیل دهند و به مبارزه با فرماندهی محور مقاومت یعنی ایران بپردازند و در این راه داعش را تشکیل دادند و برخی کشورهای جاهل منطقه را هم با خود همراه کردند؛ اما در این راه هم داعش با همین تفکر مقاومت نابود می‌شود.

خطیب نماز جمعه داران ادامه داد: نتیجه داعش که یک موجود پلید عبری عربی، غربی و صهیونیستی، تشکیل یک ارتش آماده 50 میلیون نفری شد که اکنون گوش به فرمان ولی فقیه آماده‌اند تا این جمله که رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید را تحقق ببخشند.

سیاوشی گفت: اقدام ترامپ ماهیت نابجای کشورهای غربی و نادانی او  را نشان داد و بسیاری از کشورهای اسلامی آگاه شده‌اند که نباید به این کشورها دل بست و خیزشی در جهان در برابر این حرکت درحال شکل گیری است و امروز برای همه ثابت شد که فتنه و دشمن اصلی آمریکاست.

وی افزود: وعده‌های الهی زمانی تحقق پیدا می‌کنند که مردم استقامت کنند و نباید برخی کشورهای بی درایت عربی بحث سازش را مطرح کنند و اینجا تصمیم نهایی گرفته شده و محور مقاومت تقویت شود و مسلمانان یکپارچه این رژیم کودک‌کش را از صحنه روزگار نابود کنند و این تحقق پیدا خواهد کرد.

امام جمعه داران با اشاره به تشکیل جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در فریدن گفت: محور مطالبات بحث تحقق عملی آب شرب، اشتغال و توجه به نیروهای انسانی بود و امیدواریم این مسائل توجه لازم شود.

وی ادامه داد: از سوی وزارت نیرو قبل از تشکیل کابینه مطرح شد که بحث آب شرب این شهرستان مصوب شده است؛ اما زمزمه‌های غیر موثق وجود دارد که آقایان گفته‌اند بخشی از این منابع آب پایدار را می‌توان از چاه‌های آب مطرح کرد که از همینجا یک هشدار به مسؤولان استان وزارت نیرو مبنی بر اجرای دقیق این پروژه می‌دهیم و نظر مردم این شهرستان اجازه نخواهند داد ظلم‌هایی که در حق مردم این منطقه انجام شده، دوباره تکرار شود.

سیاوشی اظهار داشت: تمام 6.5 میلیون متر مکعب باید محقق شود و این پروژه باید به صورت عملی تحقق یابد و اگر احقاق حقوق این مردم انجام نشود، در کنار مردم احقاق حقوق خواهیم کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه