پنج شنبه 1396/9/2 - 52 : 8
مشخصات امام جمعه
اسماعیل سیاوشی
اسماعیل سیاوشی
داران (فريدن)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
موضوع آب شرب شهرستان فریدن در اولویت استانداری اصفهان باشد
حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر داران ضمن دعوت به توجه و تمسک به قرآن و اهل‌بیت گفت: اگر خداوند در دل جای بگیرد چشم و گوش و اعضا و جوارح انسان‌خدایی می‌شود و اگر خدا جا نگیرد، شیطان جای می‌گیرد؛ خداوند متعال در این رابطه در قرآن می‌فرماید: ارزش انسان در این است که روح خدا در او وجود دارد.

وی با اشاره به آیات خداوند در رابطه با خلقت انسان گفت: خداوند متعال می‌فرماید من وقتی انسان را آراستم، برای او چشم و گوش قرار دادم و هر چیز را در جای مناسب خود قراردادم و او را از گل خلق کردم و از روح او در آن دمیدم تا انسان یک موجود الهی و خدایی شود و به فرشتگان گفتم که بر او سجده کنند.

خطیب نماز جمعه داران با اشاره به دلیل سجده فرشتگان به انسان گفت: زمانی که از روح خدا به وجود انسان دمیده شد، او روح الهی پیدا کرد و به همین دلیل فرشتگان به او سجده کردند و البته ذکر این نکته نیز ضروری است که انسان به دلیل اینکه روح الهی در او دمیده شده است، اگر دچار گناه شد، باید مجازات شود.

سیاوشی بابیان اینکه عده‌ای می‌گویند انسانی که وجه خدایی دارد چگونه در آتش جهنم مجازات و سوزانده می‌شود، تصریح کرد: مفسرین و بزرگان این را به زیبایی پاسخ داده‌اند که زمانی که خدا انسان را آفرید و از روح پاک و مطهرش در انسان قرارداد، دوست داشت که ما به خاطر صفات الهی گناه نکنیم چراکه خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وی را از استوانه‌های نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: این عالم مجاهد همواره در همه صحنه‌ها پیرو ولایت‌فقیه بود.

امام‌جمعه داران با اشاره به اینکه باید چند نکته را در مورد زندگی آیت‌الله رفسنجانی مدنظر قرارداد، تصریح کرد: وی خدمات زیادی در سمت‌های عضو شورای انقلاب، جانشین فرمانده کل قوا، ریاست جمهوری، ریاست مجلس، ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌نظام جمهوری اسلامی ارائه کرد.

سیاوشی گفت: علیرغم اینکه عده‌ای ضدانقلاب و بدخواه می‌خواستند از وی  علیه نظام استفاده کنند؛ اما آیت‌الله رفسنجانی همواره در مسیر نظام و پیرو ولایت‌فقیه حرکت کرد و باعث شد دشمنان نظام و ولایت‌فقیه سرافکنده شوند و بعد از رحلت این عالم مجاهد، هم نظام و هم مردم با تشییع‌جنازه شایسته و برگزاری مراسم در سراسر شهرهای ایران از خدمات وی تجلیل کردند.

وی در پایان با تأکید مجدد بر حل معضل آب شرب شهرستان فریدن گفت: دولت موظف است حل مشکلات آب شرب را در هر منطقه در اولویت قرار دهد و باید موضوع آب شرب شهرستان فریدن در اولویت استانداری اصفهان باشد، همان‌طور که استاندار در سفر خود به فریدن قول داده بود، عمل کند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه