پنج شنبه 1396/9/2 - 50 : 8
مشخصات امام جمعه
سید مصطفی عاملی
سید مصطفی عاملی
گرگاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
ناآمیدی دشمن از ایران با خاموش کردن فتنه داعش
حجت‌الاسلام سید مصطفی عاملی ظهر امروز در نماز جمعه گرگاب اظهار کرد: ملت ایران با همکاری جبهه مقاومت با خاموش کردن فتنه داعش در سوریه، لبنان و عراق، دشمنان  را مأیوس کرده است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با هیچ‌کس سر جنگ ندارد اما اگر کسی جنگی را شروع کرد ملت ایران هیچ‌وقت تسلیم نخواهد شد.
امام‌جمعه گرگاب به زلزله دل‌خراش کرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از هم‌وطنان کرمانشاهی در وضعیت بدی به سر می‌برند و هوا در آن منطقه نیز در حال سرد شدن است؛ امروز وقت کمک کردن است و مردم به هر میزان که می‌توانند کمک‌های خود را به جمعیت هلال‌احمر برسانند تا به دست زلزله‌زدگان غرب کشور برسد.
وی با اشاره به رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و علی بن موسی‌الرضا (ع) بیان داشت: به برکت تلاش رسول اکرم و ائمه معصومین و علمای دین، اسلام یکی از ادیان بزرگ الهی در دنیا شده است .
عاملی عنوان کرد: اسلام یک دین کامل و جامع است؛ سیاست و اقتصاد دارد و اگر نقصی هم باشد از برنامه‌ریزی انسانی است و به‌یقین راه هدایت مردم، تبعیت از روحانیت و مرجعیت است.
امام‌جمعه گرگاب گفت: این شیطنت حکام عربستان سعودی است که سعد حریری نخست‌وزیر لبنان را به استعفا مجبور کرد، قوانین بین‌المللی در دنیای امروز به حدی پایمال می‌شود که آل سعود به خود اجازه می‌دهد در امور لبنان دخالت کند و امریکا و اسراییل هم از این اقدام حمایت کنند؛ باید قدر نظام جمهوری اسلامی را که در برابر خوی تجاوز آل سعود ایستادگی می‌کند بدانیم.
امام جمعه شهر گرگاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی عاملی در خطبه ى اول نماز جمعه پس از سفارش مردم به تقوای الهی و توصیه به زندگی پاک و دوری از محرمات با نقل روایتی از پیامبر به اینکه برای هر چیزی اساس و مبنایی است و مبنای اسلام هم محبت اهل البیت است و دنبال محبت هم اطاعت و عمل می باشد. وی در ادامه با اشاره به رحلت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا ( ع) گفتند باحمدالله اکنون در زمانی زندگی می کنیم که اسلام یکی از ادیان بزرگ است و ملت ایران ثابت نمود که اسلام برای زندگی و عمل، برنامه دارد.امام جمعه شهر گرگاب گفتند ملت ایران، سپاه عزیز و رهبری مدبر ما اثبات کردند که فتنه را در سوریه، لبنان و فلسطین خاموش می نمایند و غضب دشمنان را برافروختند. وی در ادامه افزود اسلام یک دین کامل و جامع است.سیاست، اقتصاد و... داردواگر نقصی هم باشد از ماست و اسلام هیچ نقصی ندارد.ایشان خطاب به مردم گفتند راه هدایت شما روحانیت و مرجعیت است, راه هدایت شما رهبری است.حجت الاسلام عاملی با روایتی از پیامبر گفتند: ای مردم حقوق یکدیگر را رعایت نمایید,ما با گناه به سقوط خودمان کمک میکنیم, ما باید قابلیت شفاعت را پیدا کنیم.
اخبار
ارتباط با امام جمعه