پنج شنبه 1396/12/3 - 10 : 12
مشخصات امام جمعه
سید مصطفی عاملی
سید مصطفی عاملی
گرگاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
راهپیمایی عظیم مردم دشمنان را منفعل کرد

با سلام و صلوات بر حضرت ختمی مرتبت صلوات الله علیه و آله طاهرینش.

امام جمعه شهر گرگاب در خطبه اول نماز جمعه مورخ 27/11/96 با دعوت خود و مردم به تقوای الهی گفتند: تقوا یعنی یک جامعه بدون استرس تقوا زاد و توشعه ای است برای قیامت ما و بهشت برای متقین است. جامعه ی با تقوا جامعه ای است که یک مدینه فاضله است. حاج آقا عاملی در ادامه ی بحث های هفته های گذشته تحت عنوان آسیب های اجتماعی گفتند بد حجابی یکی از  این آسیب هایی است که باید تذکر داده شود البته تذکر مادر و فرزندی ، دخترو مادری، و تذکر با خشونت در این خصوص اثری ندارد.و لذا با تعامل و با محبت باید تذکر داده شود. و برای بد حجابی جامعه باید و ظیفه ی خودش را انجام دهد.

زن هرچه باوقارتر باشد و خود را در معرض نمایش دیگران قرار ندهند با احترام تر هستند. در گزارشی که 2006 انجام شد یک خانم مسیحی بعد از جنگ 33 روزه حزب الله با اسرائیل یک نامه ای به زنان لبنان نوشته است ایشان در این نامه خطاب به زنان مسلمان نوشته است (( با ارزش ترین دارائی شما زنان مسلمان عفت شماست که همه چیز شماست اما متاسفانه می بینیم که برخی از زنان مسلمان می خواهند مثل غربی ها باشند)) ای خواهران من شما به حضرت زینب (س) و حضرت زین العابدین(ع) نگاه کن و لذا خواهش من این است از خواهران که حجاب خود را حفظ کنند.

اگر زن خود را حفظ نکند شیطان او را احاطه خواهد کرد و حجاب باعث امیت زن است و حجاب باعث استحکام خانوادگی است و در حدیث معراجیه هم هست که زنی از سر آویزان است از علت پرسیدم گفتند موهای خود بیرون بوده و حجاب را رعایت نکرده است. این شاءالله یک جامعه ی دینی خوب داشته باشیم و نگذاریم بی حجابی گسترش پیدا نماید باید دعا کنیم که ان شاءالله همه دارای حجاب باشند.

امام جمعه محترم شهر گرگاب در دومین خطبه نماز جمعه ضمن دعوت خود و مردم به تقوی الهی گفتند: این راهپیمایی عظیم شما دشمنان را به زانو درآورد و آنها را شکست داد. اینجا ایران است و یک نظام برخواسته از انقلاب حسینی است که هیهات من الذله شعار آنهاست.

در 22 بهمن آقای صدیقی بر ساخت یک حوزه علمیه تاکید داشتند که من هم می گویم ان شاءالله یک حوزه علمیه در شان شما و علماء شهر احداث شود. ما سالروز شهدای تبریز را داریم که مردم خطه ی آذربایجان چهلم گرفتند تا به انقلاب اسلامی منجر شد.

ملتی که شهادت دارد ذلت و اسارت ندارد. یکی از عزیزانی که در حاثه ی کشتی سانچی جانباختن در شاهین شهر دفن می شوند که ان شاءالله از شما درخواست حضور را داریم.

و اما مسئله ی مهم ما شهادت حضرت زهرا(س) است. حجت الاسلام با شرح بخش ششم فدکیه حضرت زهرا(س) گفتند: امیدواریم خداوند به ما رحمت عنایت کند تا مسائل را خوب رصد کنیم. 

اخبار
ارتباط با امام جمعه