پنج شنبه 1396/12/3 - 9 : 12
مشخصات امام جمعه
عبدالجواد عبداللهی
عبدالجواد عبداللهی
سپاهان شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/20
خطبه نماز جمعه سپاهان شهر

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه اول :

بسم الله الرحمن الرحیم ، الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لو لا أن هدانا الله ، نحمده و نشکره و نستهدیه ، نستغفره و نستعینه ، و نشهد أن لا إلا الله وحده لا شریک له ، له الملک و له الحمد و نشهد أن الساعة آتیة لاریب فیها و أن الله یبعث من فی القبور و نشهد أن محمدا (صل الله علیه و آله و سلم) عبده و رسوله ، أرسله بالهدی و دین الحق و نصلی و نسلم علیه و علی ذریته الطیبین الطاهرین ، سیما بقیه الله فی الأرضیین عجل الله تعالی له الفرج و جعلنا الله من أنصاره و أعوانه و شیعته

 

أما بعد أوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

تقوای الهی که راه سعادت بشر است ، هدف خلقت انسان است.

انسان در سایه بندگی و رعایت رضایت خدای متعال در همه­ی شئون زندگی ، به آنجا می­رسد که در کنار أولیاء خدا تا ابدیت لایق رحمت­ها و عنایتهای خاص خدا شود.

یکی از نشانه­های رسیدن به این مقام ، از کلام أمیرالمومنین (علیه السلام) این است : «خاشعا قلبه» یک انسان باتقوایی که می­خواهد سعادت ابدی پیدا کند ، در زندگی باید به آنجا برسد که همه­ی وجودش تسلیم خدا باشد ؛ قلب و روح و جان و روانش در مقابل عظمت پروردگار خاشع باشد.

در این جمله ، یک نکته­ی اساسی وجود دارد که همه­ی وجود ماست و آن قلب است ؛ قلب یعنی حقیقت وجود انسان ، آن روح ملکوتی و ابدی.

خداوند به پیامبرش می­فرماید : « نزل به الروح الأمین علی قلبک [1]» پیغمبر ، روح الامین قرآن را بر قلب تو نازل کرد ؛ یعنی حقیقت وجود رسول الله (صل الله علیه و آله و سلم) روح و روان و آن شخصیت الهی پیامبر ، مراد از قلب است ؛ و خدای متعال برای رسیدن روح و قلب و روان و جان ما به آنجایی که باید برسدفرمایشاتی را فرموده یعنی خداوند در قرآن نکات فراوانی دارد و بحث از قلب اهمیت زیادی دارد لذا یکی از نکاتی که درباره­ی قلب می­فرماید این است : « یضل به کثیرا و یهدی به کثیرا [2]» این قلب­ها ، روح­ها ، انسان­ها ، بعضی هدایت می­یابند و به خدا می­رسند و بعضی گمراه می­شوند.

چه کسی قلبش هدایت می­یابد؟! چه کسی قلبش بسوی خدا راه می­یابد؟! چه کسی قلبش در اختیار خدا قرار می­گیرد و متخلق به اخلاق الهی می­شود؟! «و من یومن بالله یهد قلبه[3]»

خدای متعال در جای جای قرآن می­فرماید وظیفه­ی حکیمانه­ی من هدایت شماست « إن علینا للهدی[4] » ؛ هیچکس بر خدا هیچ حقی ندارد اما خداوند می­فرماید من چند چیز را به عنوان حق شما بر عهده گرفتم.

واژه « علینا » که در آیه آمده به معنای استیضاح است که معنای محاوره­ای آن ( بر گردن من است ) می­شود ؛ یعنی لازمه­ی حکمت خدا و لازمه­ی رحمت خدا و لازمه­ی عدل خدا این است که زمینه­ی هدایت بندگانش را فراهم کند ؛ لذا خداوند می­فرماید قبل از اینکه شما خلق شوید من زمینه هدایت شمارا فراهم کرده­ام ؛ بشر آمیخته با هدایت خداست « إنا هدیناه السبیل . . . [5]» قبل از این که شما به دنیا بیایید ما هدایت را به شما آموختیم و بقیه­ی راه با شماست « إما شاکرا و إما کفورا » این اختیار و این امتیاز را به انسان دادیم که خودش یا راه هدایت را طی کند یا راه ضلالت را ؛ « و هدیناه النجدین[6]» ؛ با آن فطرت پاکش ، با آن انبیاء و قرآنش « قد جائکم من الله نور و کتاب مبین یهدی به الله من اتبع رضوانه[7] » می­فرماید : ای انسان ، ای بندگان من یک چنین پیغمبری که مؤید و مجتبای من است برایتان فرستادم ؛ چنین قرآنی را که مرکز نور و هدایت است را برایتان فرستادم ؛ هرکه دنبال رضایت خداوند است و مسیر پیغمبر و قرآن را طی کرد به بالاترین مراحل هدایت می­رسد و إلا « من لم یجعل الله له نورا فما له من نور [8]» اگر از مسیر پیغمبر و قرآن نیامد دچار ضلالت شده و سقوط می­کند.

خداوند در قرآن آثار هدایت قلب را بیان فرموده که به دو تا از آنها اشاره خواهیم کرد : خداوند در آیه 11 سوره تغابن می­فرماید : « من یؤمن بالله یهد قلبه » آنکه خدا را ببیند قلبش هدایت می­شود ، آنکه دنبال خداوند برود چراغ هدایت در قلبش روشن می­شود و وقتی چراغ هدایت در قلب یک انسان یا یک جامعه روشن شد : « فمن یرد الله أن یهدیه یشرح صدره للإسلام[9]» یک سینه­ی گشاده و یک بصیرت کامل و یک حقیقت بینی پیدا می­کند که همه­ی وجودش خدا می­شود و تسلیم خدا می­شود و عشق به خدا پیدا می­کند و دنبال رضایت خداوند متعال است و فراتر از این عالم جسم و ماده و زندگی دنیا و ارزش ها و لذت های مادی فکر می­کند و همه­ی اینها را در مسیر خدا قرار می­دهد « یشرح صدره للإسلام » و آنکه تسلیم محض خدا شد : « أفمن شرح الله صدره للإسلام فهو علی نور من ربه [10]» آنکه اینچنین هدایت شد و تسلیم محض خداوند متعال شد « فهو علی نور من ربه » نوری از طرف پروردگار عالم در درونش روشن می­شود که این نور تا ابدیت روشن خواهد ماند اما اگر راه ایمان و مسیر خدا رها شد قرآن می­فرماید : « والله لایهدیالقوم الظالمین[11] » از جمله کسانی که سر سفره­ی هدایت خداوند نیستند ظالمین­اند ؛ ظلم به خود ، ظلم به خانواده ، ظلم به جامعه ، ظلم به دین ، ظلم به خون شهدا که همه­ی اینها آثار سوء دارد و قلب را از آن نور هدایت بی­نصیب می­کند « إن الله لا یهدی من هو کاذب کفار [12]»دروغگویان ناسپاس در مقابل خدا و دین خدا و آئین خدا و انقلاب و خون شهدا و رهبری.

کسی که از راه دروغ وارد شود با خدا و دین خدا و رهبران الهی و ناسپاس باشد در مقابل رهبران الهی و دین الهی و این انقلاب و نظام الهی باعث می­شود انسان از هدایت دور شود « و ما یضل به إلا الفاسقین[13]» .

چه کسانی راه هدایت را گم می­کنند و سر سفره­ی هدایت الهی نمی­نشینند و به ضلالت می­رسند؟! گناه؛ دروغ گفتن ، غیبت کردن ، مال حرام خوردن ، محرم و نامحرم را رعایت نکردن ، حجاب و عفت را رعایت نکردن ، بی­تفاوت بودن « و ما یضل به إلا الفاسقین ».

سفره­ی هدایت الهی پهن است ، فطرت پاک و عقل نورانی کننده­ی وجود ، قرآن و پیغمبر ، نماز و عبادت ، خدمت به خلق ، همه­ی اینها غذاهایی است که در این سفره پهن است و موجب هدایت انسان می­شود و اگر هدایت شوی « من یهدی قلبه یشرح الله صدره » تسلیم خدا می­شوی و قلبت جایگاه نور الهی خواهد شد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم قل هو الله أحد الله الصمد لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا أحد

 

خطبه دوم :

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله الذی لا إله إلا هو ، الخلاق المعین ، أمره غالب و علمه نافع ، وعده صادق ، قوله حق ، کلامه هدی ، وحیه نور ، عفوه عظیم ، فضله کریم و رحمته واسعه ، والصلاه و السلام علی نبیه و وصیه و بشیره و نذیره سید الکونین مولانا و مولی الکونین أبالقاسم المصطفی محمد (صل الله علیه و آله و سلم) و علی وصیه من بعده باب علم النبی و حکمته أمیرالمومنین علی بن أبیطالب و علی حبیبته فاطمه الأطهر و علی السبطین الحسن المجتبی و الحسین سید الشهداء و علی سائر الأئمه علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن علی و الخلف القائم المنتظر المهدی عجل الله تعالی له الفرج و جعلنا الله من أنصاره و أعوانه و شیعته

 

أما بعد أوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

امر پروردگار الهی است توصیه به تقوای الهی ؛ وجود مقدس امام صادق (علیه السلام) می­فرماید : « اللهم اجعلنی أخشاک کأنی أراک و أسعدنی بتقواک و لا تشدنی بمعصیتک » دعاها علاوه بر آنکه قرآن صامت است شما را به خدا وصل می­کند و با خدا سخن می­گوئید و خدا را مخاطب قرار می­دهید « الدعا مخ العباده » عصاره­ی همه­ی عبودیت­ها و عبادت­ها نشستن در خانه­ی خدا و تجسم عبودیت و اظهار نیاز با همه­ی وجود است.

دعاهای ائمه (علیهم السلام) مخزن اسرار و حکم پروردگار و راه سعادت بشر است ؛ از جمله­ی دعاها این است : « اللهم اجعلنی أخشاک کأنی أراک » خدایا آنچنان عظمت و ابهتت را در دل من قرار بده ، آنچنان از مخالفتت مرا بترسان که گویا همیشه در مقابل توام و همیشه تو نظاره گر من هستی ؛ « أسعدنی بتقواک » خدایا با توفیق بر تقوا و پاکی و ورع مرا سعادتمند کن و مرا با آسیب معصیت به شقاوت گرفتار نکن.

مناسبت های آموزنده:

-17 بهمن سال 61 عملیات والفجر مقدماتی را با رمز یا الله در منطقه فکه و چذابه عزیزان ما و جوانمردان ما پشت سر گذاشتند ، عده ای به شهادت رسیدند ، عده ای جانباز شدند ، عده ای آزاده شدند و عده ای افتخار آفریدند.

-20 بهمن سال 64 عملیات بسیار مهم والفجر 8 با رمز یا فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) در منطقه­ی فاو را داشتیم.

در بهار دهه­ی فجر قرار داریم ؛ جمله­ای از رهبری بزرگوارمان که می­فرمایند : " دشمنان سعی می­کنند انقلاب و امام را از یاد مردم ببرند اما دهه­ی فجر انقلاب را به یاد مردم می­آورد ؛ دهه­ی فجر تجسم اراده و عظمت امام بزرگوار ماست. "

رهبری معظم در سخنان دیگرشان فرمودند : " دهه­ی فجر همچون دهه­ی عاشورا و عید غدیر است که ملت ما را بسوی هدف خودش تشویق می­کند. "

درباره­ی عظمت دهه­ی فجر؛ این دهه­ی فجر ما و پیروزی انقلاب ما و عنایت خاص پروردگار ما و این عظمت جهانی و تاریخی از پیشگوئیهای خود قرآن و لسان پیامبر أکرم (صل الله علیه و آله و سلم) است.

در آیه 52 از سوره­ی مائده خداوند می­فرماید : « یا أیها الذین امنوا من یرتد منکم عن دینه فسوف یأتی الله بقوم یحبهم و یحبونه أذله علی المومنین أعزه علی الکافرین یجاهدون فی سبیل الله و لا یخافون لومه لائم ذلک فضل الله یأتیهم من یشاء »[14]

خداوند متعال می­فرماید : مومنین اگر هر کدامتان ، هر وقت ، هر ملتی ، هر فردی ارتداد از دین پیدا کند و مقابل دین قرار بگیرد و پشت به دین کند خداوند می­فرماید من همیشه انسان­هایی را دارم انقلابی با این صفات : أولا « یحبهم » خدا این ملت انقلابی را و مومنین انقلابی را دوست دارد برای اینکه معیارهای انقلابی آنها که نه تنها خودشان مرتد نمی­شوند بلکه جبران ارتداد دیگران را هم به جا می­آورند و آنها را کنار می­زنند و دین خدا را حفظ می­کنند و راه پیغمبر و قرآن را تداوم می­دهند ؛ اولین معیار انقلابی که خدا می­فرماید آنها دین خدا را حفظ می­کنند و خدا هم آنها را دوست دارد این است که آنها خدا را دوست دارند ، دین خدا را دوست دارند ، راه خدا را دوست دارند ، رهبران خدا را دوست دارند ، و لازمه­ی اینکه خدا را دوست دارند ، دین خدا را دوست دارند ، بندگان مومن خدا را دوست دارند ، رهبران خدا را دوست دارند این است که : « أذله علی المومنین » أذله از ذلت نیست بلکه از ذلول است یعنی : نرم­اند ، آرامند ، متواضع­اند ، خاشع­اند ، دلسوزند در برابر مومنین اما « أعزه علی الکافرین » در برابر دشمنان ، مشت محکم­اند ، سرسخت­اند ، با قدرت می­ایستند ؛ اینها معیارهای یک جامعه­ی انقلابی­ست که پیامبر أکرم (صل الله علیه و آله و سلم) می­فرماید : یک مصداق فرد انقلابی با این معیارها ، مسلمانان و مردم انقلابی­اند که در آینده در ایران به پا می­خیزند و انقلاب اسلامی ایران را بوجود می­آورند.

یکی دیگر از این معیارها « یجاهدون فی سبیل الله » است ؛ یعنی در کنار دین خدا با تمام وجود ایستاده­اند ؛ به میدان جنگ میروند ، سختی­ها را تحمل می­کنند ، همیشه در راه خدا و دین خدا آماده جهادند و « لا یخافون لومه لائم » ملالمت هیچ ملامت کننده­ای و تبلیغات سوء رسانه­ها و اتهامات دشمنان بر آنها اثر نمی­گذارد ؛ اینها معیارهای انقلابی بودن است که قرآن بیان می­کند و در ادامه می­فرماید : « ذلک فضل الله » این فضل و عطای پروردگار عالم است ؛ به هر فرد یا ملتی که لایق باشد و خداوند صلاح بداند می­دهد « والله واسع علیم » وسعت امر ، گسترش نعمت ، گسترش پیروزی ، گسترش سعادت و گسترش کامیابی به دست خدایی­ست که علیمانه و حکیمانه کار می­کند ؛ وقتی این آیه شریفه نازل شد در مجمع البیان و سایر کتب تفسیری آمده که : ابن عباس سوال می­کند که اینها چه کسانی هستند؟ یک مصداقش را پیامبر بیان فرمود که دست انداختند بر شانه­ی سلمان و فرمودند : « هذا و . . . » این ملت انقلابی که خدا با این ویژگی­ها آنها را تألیف می­کند و می­فرماید اینها در مقابل مرتدین می­ایستند و دین خدا را حفظ می­کنند که این فضل است از طرف پروردگار برای یک ملت ، این سلمان و هموطنانش­ هستند و در ادامه­ی روایت اینطور آمده که : « إن کان الدین معلقا بالثریا لناله رجال من أبناء فارس » اگر دین در دورترین نقاط عالم قرار بگیرد یعنی اگر دین در معرض فراموشی و نسیان باشد یک عده از مومنان فارس خودشان را به دین می­رسانند و دین را حفظ می­کنند و نشر می­دهند ؛ آیا مصداق کامل این روایت ، ملت ما و انقلاب ما و کشور ما نیست؟ دینی نگذاشته بودند ، اسلامی نگذاشته بودند ، تشیعی نبود ولی « ناله أیدی من أبناء فارس » این ملت ، هموطنان سلمان ، توانستند این دین را حفظ کنند و برگردانند و به آن عظمت برسانند که امروز در تمام دنیا مطرح شده.

دانشمندان و محققان درباره­ی اثر اسلام ما و انقلاب ما و تشیع ما زیاد تحقیق کرده­اند که چه اثری در دنیا گذاشته و مطالب بسیار مهمی نوشتند ؛ لذا دشمنان بدون دلیل با تمام وجودشان بر علیه این نظام و انقلاب و اسلام و تشیع برنخواسته­اند و میدانند که چه قدرتی اوج گرفته و در منطقه و در دنیا حتی چه می­کند که قلبها را به سمت خودش جذب کرده ؛ حفظ و تداوم این نعمت همان ویژگی­های انقلابی را می­خواهد ؛ عشق به خدا و اسلام و دین خدا و رهبران خدا می­خواهد ، تواضع و خدمت به مومنین و مستضعفین را می­خواهد ، ایستادگی در مقابل گردن­کشان را می­خواهد ، از ملامتها و سختیها و تحریمها و مشکلات اقتصادی ، نهراسیدن را می­خواهد و تداوم راه را می­خواهد.

یکی از جاهایی که این تداوم را نشان می­دهد و این عشق به انقلاب و تداومش را نشان می­دهد و از ویژگیهای انقلابیون است ، حوادثی مثل 22 بهمن است.

دشمنان برنامه­ریزی می­کنند که مردم را سرد و از نظام جدا کنند ؛ اشتباه کردند ؛ مردم نظامشان را ، انقلابشان را ، اسلامشان را ، تشیعشان را و ولایتشان را با نتیجه­ی تحریمهای آنها و کوتاهی­های مسئولین و دولتمردان ما که مشکلی در نظام ایجاد می­کنند ، فرق می­گذارند ؛ دریک خانواده ممکن است یک آسیب و اشکال و اختلاف در بین افرادش باشد ، اما اینها که بنیان و اساس خانواده را به هم نمی­زند ، عشق به خانواده را که از افراد نمی­گیرد.

سخنان رهبری معظم (حفظه الله) را درباره­ی 22 بهمن عرض کنم و آثار این شرکت و این شور و هیجان را که در واقع رفتن به میدان جنگ نرم دشمن است.

دشمن یک سال سعی می­کند با جنگ نرم ، مردم را نسبت به نظام وانقلاب سرد کند ولی در 22 بهمن می­بیند این مردم ، مردمی نیستند که تحت تأثیر تبلیغات گوناگون دشمن قرار بگیرند.

و اما سخنان رهبری که برای ما حجت است : « دشمنان از متفکرنماها و قلم به دست ها ، همه­ی امکانات و فضای مجازی را استفاده می­کنند تا مردم را از نظام سرد کنند اما ناگهان در برخی ایام همچون 22 بهمن یا 9 دی سیل جمعیت به خیابان ها می­آیند و همه­ی محاسبات دشمن را در هم می­ریزند. »

امسال به دلیل یاوه­ گویی­های برخی از دولتمردان آمریکا و غیر آمریکا ، مردم احساس می­کنند که دشمن در حال کمین است و درصدد دشمنی و ضربه زدن است ؛ به همین علت بحول و قوه­ی الهی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال از همیشه گرمتر و پرشورتر خواهد بود و إن شاء الله خواهند دید.

مطالب بسیاری درباره­ی 22 بهمن و اثر شرکتش بیان شده « کأنه بنیان مرصوص » بنیانی که ثرب های آب شده بنیان او را محکم کرده.

عزیزان! شماها باید این 22 بهمن ها را اوج بدهید و عظمت بدهید که الان جواب دشمنان اسلام بر علیه نظام و رهبری ما همین شرکت شما در 22 بهمن هاست.

دو نکته اساسی که باید به آنها توجه شود : أولا اگر ما مشکلات مادی ، مشکلات اقتصادی و حتی مشکلات فرهنگی داریم اینها فرع است و برنامه های دشمن است و کوتاهی های مسئولین داخلی­ست اما انقلاب ما صرف نظر از اینکه خودش را به دنیا نشان داده است ، کشور ما را یک کشور مستقل ، قدرتمند ، پشتوانه مستضعفان و ایستاده مقابل مستکبران که دنیا شناخته کشور ما را معرفی کرده است.

کسیجل ، آن سیاستمدار بزرگ آمریکایی می­گوید ایران هم از نظر تاریخی و هم از نظر سیاسی منسجم ترین کشور منطقه است.

اینها کسانی بودند که می­خواستند ایران را در انزوا قرار بدهند و اسمی از ایران نباشد اما خودشان اینچنین اعتراف می­کنند.

و در ادامه می­گوید ایران تنها کشور منطقه است که طی دوران کشورگشایی مسلمانان توانسته است زبان و فرهنگ تاریخی خود را و آئین خود را حفظ کند.

اینها اعتراف می­کنند که در منطقه هرکس هر برنامه­ای داشته باشد اگر مخالف خواست ایران باشد ، ایران در مقابلش می­ایستد.

تأثیرگذاری این روزهای ایران ناشی از ظهور این کشور در چشمان رهبران منطقه به عنوان یک کشور در حال توسعه و یک کشور قدرتمند انقلابی در منطقه است.

همچنین آقای کسیجل اینطور ادامه میدهد که امروز ایران نه تنها یک قدرت در منطقه ، که یک قدرت جهانی­ست.

اما از نظر پیشرفتها و فناوری­ها نظرسنجی­های بین المللی مطالب جالبی منتشر می­کند که گاهی خود ما هم نمی­توانیم باور کنیم.­

یکی از نظرسنجی­های بین المللی می­گوید : جمهوری اسلامی ایران در شاخص رشد نوآوری ، جهش قابل توجهی داشته که در سال 94 ارتقاء 28 پله ای داشته و در میان کشورهای منطقه رتبه­ی سوم را از آن خود کرد و در دو سال گذشته ارتقاء 42 پله­ای را کسب کرد.

پیشرفتها در علوم مختلف و تمام علوم که به چند نمونه از آنها اشاره می­کنیم : در پزشکی جزء 4 کشور برتر جهان در درمان ناباروری­ست ، جزء 10 کشور برتر جهان در درمان بیماریهای خاص است ، جزء 5 کشور برتر جهان در علم ژنتیک و جزء 4 کشور برتر جهان در ارتپدی و پیوند اعضاءست.

در گذشته از دکترین هندی و پاکستانی برای ما استفاده می­کردند ، امروز اما پیشرفت پزشکی ما زبانزد است و جزء اولین کشورهای پیشرفته جهان است.

در مسأله­ی نظامی نیز دارای فناوری ساخت موشکها ، پهبادها ، ناوچه­ها ، تانکها ، هلی کوپترها ؛ و جزء 8 کشور قدرتمند نظامی دنیاست ؛ در زمان نه چندان دور ما حتی نمی­توانستیم یک فشنگ بسازیم ولی امروز نظرسنجی­های بین المللی می­گویند ایران جزء 8 کشور قدرتمند نظامی دنیاست.

نکته­ی آخرم ضمن تشکر از عزیزانی که از جنبه­های دولتی و ملی و مردمی و کشوری دهه­ی فجر را احترام کردند و تجلیل کردند ولی متاسفانه بنرهایی را می­بینیم که اصل بنر و اینکه نوشته شده 39 سال قبل در اینجا چه عزیزانی مجاهده داشتند بسیار کار خوبیست اما یک آرم بالای این بنر هست که دروغ محض در انقلاب ماست ؛ این آرم شعار دشمن ماست در نظام و کشور ؛ ایران برای ایرانی ؛ که نه یک آرم جمهوری اسلامی دارد و نه اسمی از انقلاب و نظام برده شده ؛ این بوی همان شعار فتنه گران را می­دهد که می­گفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ؛ جمهوری ایرانی برای ما معنایی ندارد ؛ اسلام ما ، قرآن ما ، تشیع ما ، امیرالمومنین ما ، ائمه­ی ما ، امام راحل ما ، شهدای ما ، رهبر ما ، برای اسلام مرز جغرافیایی قائل نیستند.

امیرالمومنین (علیه السلام) می فرماید : « کونوا للظالم خسما و للمظلوم عونا » مسلمان ، کمک هر مستضعفی­ست در عالم و هر مظلومی در عالم و لو مسلمان نباشد و لو فلسطینی 70 سال در رنج نباشد و لو یمنی بیچاره نباشد و لو شیعیان بحرین نباشند.

رهبر بزرگوار ما در بین روسای مجالس کشورهای اسلامی از بین نصایح و توصیه هایی که داشتند اولین آنها این بود : با اتحاد ، مسائل و اصول اصلی اسلام را پیگیری کنید از جمله یمن ، از جمله فلسطین ؛ اصول اساسی اسلام رسیدگی به مستضعفین جهان است.

در سخنان چند روز پیش نیز رهبری در جمع عزیزان نیروی هوایی ارتش فرمودند : یکی از اصول اساسی ما ، ایستادن در مقابل ابرقدرتهای ظالم جهان است.

لذا ایرانی برای ایران معنا ندارد و این یک اشتباه است که إن شاءالله هرچه زودتر برطرف شود چون این اهانت به یک ملت است ، این اهانت به امام راحل است ، این اهانت به مقام معظم رهبری است ، این اهانت به مردم شهید داده و شهید پرور است.

ایران برای اسلام ، ایران برای قرآن ، برای مظلومین ، برای دفاع از حریم حق و عدالت.

 

بسم الله الرحمن الرحیم إذا جاء نصرالله و الفتح و رأیت الناس یدخلون فی دین الله أفواجا فسبح بحمد ربک واستغفره إنه کان توابا

 

 [1]سوره­ی شعراء ، آیات 193 و 194

[2]سوره­ی بقره ، آیه 26

[3]سوره­ی تغابن ، آیه 11

[4]سوره­ی لیل ، آیه 12

[5]سوره­ی انسان ، آیه 3

[6]سوره­ی بلد ، آیه 10

[7]سوره­ی مائده ، آیات 15 و 16

[8]سوره­ی نور ، آیه 40

[9]سوره­ی أنعام ، آیه 125

[10]سوره­ی زمر ، آیه 22

[11]سوره­ی بقره ، آیه 258

[12]سوره­ی زمر ، آیه 3

[13]سوره­ی بقره ، آیه 26

[14]سوره­ی مائده ، آیه 54

 

ارتباط با امام جمعه