پنج شنبه 1396/6/2 - 46 : 5
مشخصات امام جمعه
علیرضا فرهنگ
علیرضا فرهنگ
باغبهادران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
شهیدحججی از«سر»گذشت وسرگذشتش الگوی آزادگان جهان شد/سلفی حقارت نمایندگان مجلس جای تاسف دارد

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت السلام علیرضا فرهنگ در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه باغبادران با اشاره به چند توصیه رهبر معظم انقلاب به دولتمردان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند یکی از موارد اهمیت این مراسم، آغاز دوره مدیریتی جدید در کشور است که امید می‌رود رئیس‌جمهور محترم و مسئولان همراه ایشان در دوره جدید، با ابتکار ها و توانمندی‌هایِ بیش از گذشته، مطالبات مردم را برآورده و آنان را خرسند کنند.

وی افزود: توجه به سه جهت گیری دولت دوازدهم در برنامه های خود از سفارشات اکید رهبر معظم انقلاب بود که عبارت است از رسیدگی به معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی در مقابل سلطه طلبان در راس ان امریکای جنایتکار است.

امام جمعه باغبادران تصریح کرد: همانگونه که معظم له فرمودند مراسم تنفیذ، دوازدهمین مراسم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که نشان‌دهنده تأثیرگذاری رأی و گزینش مردم بود که این دستاورد بزرگ، به برکت انقلاب، محقق شده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند قبل از پیروزی انقلاب به‌واسطه وجود دیکتاتوری، مردم هیچ نقشی در تعیین مدیران کشور نداشتند اما به برکت انقلاب اسلامی و عزم راسخ، ایمان عمیق، بصیرت بی پایان، شجاعت بی‌نظیر مرد بزرگی همچون امام راحل، مردم از حاشیه به متن آمدند و صاحب اختیار شدند.

فرهنگ اضافه کرد: مسئولانی که در دوره جدید مشغول به‌کار خواهند شد، میراث‌دار چهل سال تلاش و ابتکار مسئولان مختلفی هستند که زیربناهای علمی، عملی و فکری فراوانی را بوجود آوردند که قبل از انقلاب مطلقاً وجود نداشتند لذا دولتمردان بدانند توصیه های رهبری را سرلوحه برنامه خود قرار دهند چرا که ما برای اقتدار وعزت کشور هزینه ها داده ایم و بایددر میدانهای مختلف این اقتدار را به رخ جهانیان بکشانیم.

وی عنوان کرد: دولت دوازدهم همواره در تصمیم گیری ها و تعامل های بین المللی به یاد داشته باشد که دشمن همه توان خود را برای نابودی شما بکار گرفته است و از هر بهانه ای هم استفاده می کند و نباید به هیچ عنوان به دشمن اعتماد کرد.

امام جمعه باغبادران بیان کرد: امروز مسائل اقتصادی، فرهنگی، رکود و بیکاری در کشور بیداد می کند از این رو دولت مسئولیتی بس سنگین را به عهده دارد و رئیس جمهور بداند شما قسم خورده اید برای خدمت به مردم وجلوگیری از تبعیض و ظلم گام برداری واما این را هم بدانید عده ای قسم و تعهد خود را با فدا کردن سر وتن خود در سوریه ادا کردند مدیون انان نشویم.

وی خاطرنشان کرد: شرم اور است که همین هفته گذشته امریکا و تعدادی از کشور های اروپایی با حمایت از داعش باعث جنایت های انان در در افغانستان و به تاراج  رفتند ناموس شیعه شدند و این در حال است که در شرق عربستان بر علیه شیعیان جنایت می کنند.

فرهنگ اذعان کرد: چند روز پیش گروه تکفیری تروریستی داعش مدعی شد یک رزمنده ایرانی را در مرز سوریه و عراق به اسارت گرفته است و عکسی نیز از اسارت این رزمنده ایرانی به همراه یک داعش منتشر شد، روز بعد از انتشار خبر اسارت این رزمنده مدافع حرم که محسن حججی نام داشت، خبر به شهادت رسیدنش منتشر شد.

وی متذکر شد: شهید محسن حججی، جهادگر ۲۵ ساله اصفهانی در دفاع از اسلام وناموس شیعه در حالی که سر از بدنش جدا شد مفتخر به مقام شهادت نائل آمد.

امام جمعه باغبادران تاکید کرد: شهادت شهید محسن حججی، همه مردم ایران در غمی عمیق فرو برده است، شهیدی که با نگاه پر صلابت خود هنگام اسارت به دست تروریست های داعش، نگاه‌ها را معطوف خود کرد و در عین حال دریایی از غرور و افتخار نصیب هموطنانش کرد.

وی تصریح کرد:  اما عده ای در مجلس با نماینده اروپا که خود از حامیان تروریسم است عکس یادگاری می اندازند وای بر شما ای بی غیرتها، وای به حال شما که ندید با عزت مردم و شهدا چه می کنید مواظب رفتارهای خود باشید چراکه در دیده بینای ملت هستید.

فرهنگ در ادامه با اشاره به سالروزپیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه در مقابل ارتش مجهز و غاصب صهیونیسم افزود:سیاست امریکا تقویت این رژیم غاصب بوده و ایران هم در پی حمایت و تقویت حزب الله است از این جهت است که دشمنان ما مخصوصا امریکا ایران و جبهه مقاومت را به عنوان تروریسم مطرح می کنند.

وی ادامه داد: درس بزرگ این پیروزی مقاومت در گرو نترسیدن ازدشمن و توکل به خدا در مقابله با جبهه استکبار است.

امام جمعه باغبادران با اشاره به فرهنگ حجاب و عفاف عنوان کرد: لازم است هشدار دهیم متاسفانه در کشور کشف حجاب در غالب مسافران خودرو سواری و به بهانه حریم خصوصی بودن خودرو به عنوان یک هنجار شکنی اعتقادی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه پلیس باید با هرگونه هنجارشکنی و تخلفات خلاف ضوابط در خودرو برخورد ‌کند، بیان کرد: ما ضمن حمایت از نیروی انتظامی در برخورد با این معظل و اینکه داخل ماشین حریم خصوصی نیست و هر کاری را نمی توان انجام داد از امت حزب الله نسبت به این معظل تقاضامندیم روشنگری کنند.

 

ارتباط با امام جمعه