پنج شنبه 1396/9/2 - 49 : 8
مشخصات امام جمعه
روح الله امینی
روح الله امینی
نطنز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
خطبه های 26 آبان 1396

مسئولان اوقاف موقوفات را زنده کنند/ آل سعود از پول مسلمانان برای ایران هراسی استفاده می کنند

 

 

حجت الاسلام امینی گفت: انتظار مردم از مسئولان اوقاف در هر کجا و در این شهر این است که موقوفات را زنده کرده و حق موقوفات را بگیرند و در این راه دوندگی ها را نیز تحمل کنند.

 امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر اعظم و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، به تشریح ویژگی های اخلاقی حضرت رسول پرداخت و تمسک به فضیلت های اخلاقی ایشان را مهم ترین راه رستگاری عنوان کرد.

حجت الاسلام روح الله امینی جانباختن تعدادی از هموطنان در زلزله اخیر در غرب کشور ا نیز تسلیت گفت و با قدردانی از کمک و ابراز همدردی اقشار مختلف مردم با حادثه دیدگان، افزود: این نوع حوادث همیشه در کمین است و همه باید به هر روشی که توانایی اجرای آن را دارند به یاری آسیب دیدگان بشتابند.

وی تصریح کرد: بدون شک این فرهنگ همدلی، نوع دوستی و کمک های انسان دوستانه و خیرخواهانه نشان می دهد که مردم ایران فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را الگوی خود قرار داده و از آن نشات می گیرند.

خطیب جمعه نطنز به تلاش عربستان سعودی به تنش آفرینی های جدید در منطقه اشاره کرد و گفت: بعد از صدام اینک سعودی ها به عروسک خیمه شب بازی آمریکایی ها تبدیل شده اند و آمریکایی ها نیز می خواهند با این حکام خائن به محور مقاومت که ملت ایران در راس آن قرار دارد ضربه زده و به نوعی شکست مفتضحانه اخیر خود در منطقه را جبران کنند.

وی با تاکید بر این که سعودی ها از پول مسلمانان برای ایران هراسی استفاده می کنند، بیان کرد: صدام با آن همه ادعا در تاریخ محو شد و همین سرنوشت نیز در انتظار آل سعود خواهد بود و امیدواریم روزی برسد تا راهپیمایی میلیونی به مانند اربعین در مکه و مدینه نیز اتفاق بیافتد.

حجت الاسلام امینی با اشاره به این که فتنه گری های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی پایان ندارد، افزود: ایران اسلامی دیگر آن کشور ۴۰ سال پیش نیست و امروزه به برکت انقلاب دارای چنان امکانات امنیتی و نظامی است که در دنیا نیز نظیر آن کم است.

وی با اشاره به هفته وقف، وقف را یکی از راه های جاوید ماند نام افراد دانست و ادامه داد: انتظار مردم از مسئولان اوقاف در هر کجا و در این شهر این است که موقوفات را زنده کرده و حق موقوفات را بگیرند و در این راه دوندگی ها را نیز تحمل کنند.

امام جمعه نطنز خاطر نشان کرد: کسانی که می خواهند وقف کنند دقت داشته باشند که درست وقف کنند و با اهل علم و فضل و دلسوزی مشورت کنند و مسئولان اوقاف نیز تلاش کنند ذره ای از مال وقف به زندگی آن ها وارد نشود

اخبار
ارتباط با امام جمعه