پنج شنبه 1396/12/3 - 8 : 12
مشخصات امام جمعه
سیدمهدی اصل حسینی
سیدمهدی اصل حسینی
راوند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
حضور تماشایی مردم، مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان

حجت الاسلام والمسلمین حسینی بعد از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به مناسبت ایام عزای حضرت فاطمه(سلام الله علیها) به تشریح شخصیت آن حضرت پرداخت و بیان داشت: حضرت صدیقه کبری(س) شخصیتی است که تمام فضائل پیامبر(ص) در او وجود دارد و هم تراز با فضائل پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است، ایشان یک موجود جبروتی است؛ موجودی که تمام عالم به خاطر او خلق شده است. وی با ذکر روایاتی از ائمه اطهار افزود: حضرت فاطمه(س) علت حدوث عالم، پیامبران و ائمه است.

معرفت‌شناسی نسبت به حضرت فاطمه(س)؛امام جمعه موقت با انتقاد از عدم توجه برخی از مردم به باب معرفت‌شناسی نسبت به حضرت فاطمه(س) و پیروی از سیره و سنت غرب در نتیجه گسترش ماهواره‌ها گفت: علت عقب‌ماندگی و انحطاط و سقوط افراد به خاطر عدم شناخت اهل بیت و کنار گذاشتن سیره ائمه و اهل بیت است. وی ادامه داد: فاطمه زهرا(س) محدثه است یعنی با فرشته الهی صحبت می‌کند؛ گفتگوی حضرت فاطمه(س) با فرشتگان در کتاب مصحف آمده است کما اینکه در این کتاب از انقلاب در ایران هم خبر داده است.

پیروی از سبک زندگی فاطمه زهرا(س)؛وی با انتقاد از زندگی‌های تجملاتی، مردم را به پیروی از سبک زندگی ائمه به ویژه فاطمه زهرا(س) توصیه کرد و اظهار داشت: فاطمه(س) یک الگوی به تمام معناست؛ الگوی امروزی زنان ما الگوی اشتباهی است، آن حضرت حتی بعد از مرگ خود نیز نگران آن بود که نکند در تابوت، برجستگی‌‌های بدنش برای نامحرمان نمایان شود. درس احسان؛ شجاعت، حیاء، خوب‌همسرداری، تربیت اولاد و درس تواضع را از فاطمه(س) بیاموزید، در این صورت است که انحراف در جامعه صورت نخواهد گرفت.

حضور تماشایی مردم، مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان؛ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کاشان با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اذعان داشت: آمریکا تلاش کرده بود تا رژیم ایران را براندازی کند و برای این کار پول‌های زیادی خرج کرده بود؛ داعش را به وجود آورد و فعالیت‌های رسانه‌‌ای و ماهواره‌ای گسترده انجام داد و به دروغ، زمان شاه را با زمان کنونی مقایسه کردند اما علی رغم این تلاش‌‌ها، حضور تماشایی مردم ایران، مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان زد.

ایران، عامل فروریختن هیمنه‌ی آمریکا؛وی افزود: آمریکا هیمنه‌اش فروریخت و دیگر آمریکای سابق نیست، و عامل فروریختن این هیمنه، ایران شد. یک زمانی هرچه آمریکا می‌خواست انجام می‌گرفت اما الان هرچه ایران بخواهد صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی به جدا شدن بحرین در زمان شاه پرداخت و امثال این اتفاقات را دوران ذلت ملت ایران برشمرد و گفت: اکنون ایران یک قدرت بزرگ و قوی شده است و نابودی داعش را رقم زده است؛ به قول خودشان: ایران آنچنان قدرتمند شده است که دارد در چهار پایتخت دنیا ؛ عراق، یمن، لبنان و سوریه حکومت می‌‌کند.

اسرائیل نابودشدنی است؛امام جمعه موقت با اشاره به سخنرانی اخیر سردار حاج قاسم سلیمانی مبنی بر نابودی اسرائیل ابراز امیدواری کرد این قول محقق گردد و بیان داشت: گذشت آن زمانی که اسرائیل قدرت برتر هوایی منطقه بود، اسرائیل به خواست خداوند، نابود شدنی است.

امام جمعه موقت در رابطه با راهپیمایی 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن تمامی قدرت‌هایی که مقابل جمهوری اسلامی ایستادند و خواستند آن را ناکارآمد نشان دهند را مایوس کرد و مردم یک بار دیگر حمایت خود را از نظام اسلامی اعلام کردند.

مردم گله‌مندند؛وی با توجه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، از مسئولین خواست تا آنها نیز به وظائف خود عمل کنند و مسائلی از جمله اختلاس، حقوق‌های نجومی، تبعییض و غیره را برچینند. وی افزود: حضور مردم به معنی رضایت از دولتمردان نیست؛ چرا که مردم گله‌مندند.

مردم باید بابصیرت‌‌تر از گذشته باشند؛حجت الاسلام والمسلمین حسینی خطاب به مردم اظهار داشت: مردم باید همانند گذشته، هوشیار و بیدار و بابصیرت‌‌تر از گذشته عمل کنند و به تحلیل مسائل بپردازند تا مبادا فریب عوام‌فریبان را بخورند؛ زیرا با این عوام‌فریبی‌ها سعی می‌کنند مردم را از مسیر انقلاب جدا کنند.

تظاهرات در دیگر کشورها به پیروی از ایران است؛ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کاشان با اشاره به تظاهرات در دیگر کشورها به تبعیت از مردم ایران اذعان داشت: مردم کشورهای دیگر آنقدر شیفته مردم و جمهوری اسلامی ایران شدند که همزمان با ملت ایران در کشور خود تظاهرات می‌کنند و شعارهای فارسی سر می‌دهند.

وی افزود: مردم درس آزادگی را از اهل بیت(ع) آموختند و آن را به دنیا یاد دادند، و انقلاب‌‌های منطقه به تأسی از مردم ایران صورت گرفت. و ادامه داد: ما تا مرز نابودی آمریکا و هم‌پیمانان آنها، این انقلاب را ادامه خواهیم داد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه