سه شنبه 1396/12/1 - 24 : 7
مشخصات امام جمعه
محمد علاءالدینی
محمد علاءالدینی
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
گلپایگان یک شهرستان بزرگ است که باید دارای مرکز نگهداری فرآورده‌های خونی و بانک خون باشد تا در صورت نیاز بیماران، دسترسی وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمد علاءالدینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان با تسلیت سالروز شهادت پیامبر(ص) و امام حسن(ع)، اظهار داشت: عزاداری در کنار قبر مطهر امام رضا(ع) سعادت بزرگی است که نصیب انسان می‌شود، زیرا ائمه اطهار(ع) دین بزرگی بر عهده ما دارند و زیارت قبر مطهر این بزرگواران به جا آوردن این دین است.

وی با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول و فضیلت بزرگ آن، گفت: امروز جامعه ما در زمینه هجرت کمتر سخن به میان آورده است؛ هجرت بحث اخلاقی و عبادی دارد و برای جلوگیری از در خطر افتادن دین و وجود منکرات در نقطه‌ای باید هجرت صورت گیرد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به آزادسازی شهر سوسنگرد در دوران دفاع مقدس، بیان داشت: حصر آبادان و آزادسازی سوسنگرد به فرمان امام خمینی و با فرماندهی مدبرانه مقام معظم رهبری که در آن زمان در شورای عالی دفاع بود به سرانجام رسید.

علاءالدینی با اشاره به اینکه در آستانه سالروز تشکیل بسیج هستیم، افزود: بسیجی کسی که با دریافت کم اما در کار کردن بازدهی زیادی دارد؛ سخن حق گفتن شخص برای ما مهم است نه اصلاح‌طلب و اصولگرا و در شهرستان جلسات خوبی از سوی فرمانداری و اعضای شورای اداری شهرستان و مدیریت بحران با حضور مسؤولان و خیرین  برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور تشکیل شد که خروجی خوبی به همراه داشت.

وی گفت: تقبل حدود ۱۵ میلیون تومان وجه نقد از سوی خیرین، اهداء خون مردم و مسؤولان و پرداخت یک روز حقوق کارمندان اداری شهرستان از اقداماتی که در زمینه کمک به زلزله زدگان غرب کشور انجام شد.

علاءالدینی با انتقاد از نبود مرکز نگهداری فرآورده‌های خون در گلپایگان، گفت: گلپایگان یک شهرستان بزرگ است که باید دارای مرکز نگهداری فرآورده‌های خونی و بانک خون باشد تا در صورت نیاز بیماران، دسترسی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم کشور با کمک‌های مختلفی که به زلزله زدگان غرب کشور داشتند، نوع‌دوستی خود را نسبت به یکدیگر نشان دادند، تأکید کرد: باید در بین خودمان با مهربانی و رأفت برخورد کنیم اما در مقابل دشمنان در ستیز و عناد باشیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه