چهارشنبه 1396/11/4 - 25 : 9
مشخصات امام جمعه
محمدصادق صائبی
محمدصادق صائبی
عسگران (كرون)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
انقلاب از تهدیدات خارجی آسیبی نخواهد دید لیکن از صدمات و کاستی های داخلی همیشه در معرض تهدید هست

بسمه تعالی

خطبه اول

حجت الاسلام محمدصادق صائبی امام جمعه بخش کرون در خطبه اول ابتدا خود و نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی سفارش کردند و در ادامه به سالروز تولد حضرت زینب(س) اشاره داشته و فضیلت های این بزرگوار را از زبان پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بیان داشته و در ادامه به ویژگی های اخلاقی این بانوی بزرگوار اشاره داشتند از جمله عفت و پاکدامنی و حجاب شایسته ایشان و همچنین در برهه ای که لازم بود یعنی بعد از واقعه عاشورا همچون علی(ع)خطبه های آتشینی ایراد کرده و باعث شد تا پیام امام حسین(ع) در کربلا نماند و پایه های رژیم حاکم سست گردد. در آخر نیز خواهران را به حفظ حجاب زینبی گونه و مردان را به غیرت دینی توصیه کردند.

خطبه دوم

ایشان در خطبه دوم نیز خود و مومنین را به تقوای الهی سفارش کردند و جملات شهید مظلوم بهشتی(ره) را بیان داشته که توصیه میکردند که انقلاب از تهدیدات خارجی آسیبی نخواهد دید لیکن از صدمات و کاستی های داخلی همیشه در معرض تهدید هست و مسوولین را برای برطرف کردن این کاستی ها نصیحت فرموده اند و شرط مسوول بودن در جمهوری اسلامی را برای مسوولین سطح زندگی معمولی می دانند همانند مردم.

ایشان در آخر نیز به مسوولین بخش و شهرستان  توصیه کردند تا در رفع مشکلات مردم محروم و ولایت مدار این بخش همتی مظاعف داشته و تا جایی که امکان دارد به این مردم زحمتکش کمک نمایند

ارتباط با امام جمعه