پنج شنبه 1396/9/2 - 47 : 8
مشخصات امام جمعه
محمدهادی ربانی
محمدهادی ربانی
زرقان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
سخنان رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل احمقانه و غیرعقلانی بود
مام جمعه زرقان امروز در خطبه های نماز جمعه شهر زرقان سخنان رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را احمقانه و غیرعقلانی تعبیر کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی امام جمعه زرقان در خطبه نماز جمعه امروز با تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) افزود: باید از تعلقات دنیوی دوری بجوییم و به پیروی از امام حسین(ع) قدم در راه عدالت خواهی و معرفت بگذاریم.

وی ادامه داد : روحیه معنوی و اخلاص و آن هدف واقعی امام حسین(ع)را برای جوانان ونوجوانان تشریح کرده و آن ها را به انجام واجبات از جمله نماز در ماه محرم تشویق کنید.

خطیب نماز جمعه زرقان سخنان رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را احمقانه و غیرعقلانی تعبیر کرد و افزود: سران ۱۹۳ کشور جهان با این سخنرانی متوجه عدم تعادل عقلانی رئیس جمهور آمریکا شدند،او در مکانی که برای نگهبانی از صلح جهانی ایجاد شده است از نابودی مردم و نظام کره شمالی سخن گفت و همه دانستند که این یک خیال پردازی بیش نیست  و سخنان غیرعقلانی رئیس جمهور آمریکا باعث تنفر نخبگان آمریکا و همچنین عموم مردم جهان خواهد شد.

امام جمعه زرقان بیان کرد : آمریکایی‌ها با این هدف در جنگ کویت وارد شده و عراق را از آن کشور بیرون کردند و در سال ۲۰۰۱ به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان لشکرکشی کرده و تا امروز که ۱۶ سال از آن لشکر‌کشی می‌گذرد مشغول آدم‌کشی در این کشور هستند و همچنین در سال ۲۰۰۳ با لشکرکشی به عراق به اقدامات مشابه در افغانستان دست زدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی ادامه داد : به فرموده رهبر معظم انقلاب آمریکایی ها آن از همان ابتدا به دنبال خاورمیانه جدید بودند و هدف اصلی آن سوریه، لبنان و عراق بود تا عوامل خود را در این کشور ها مستقر کنند اما آن ها نتوانستند این کشورها را شکست دهند و این باعث عصبانیت آنان شده است.

وی با اشاره به پاسخ گویی رئیس جمهور ایران به ترامپ، افزود: رئیس جمهور ایران توانست پاسخ بسیار محکم و قاطعه ای در سازمان ملل به رئیس جمهور آمریکا بدهند.

خطیب نماز جمعه زرقان با اشاره به هم‌زمانی هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری دهه محرم، ادامه داد: شاید تنهای چیزی که در دوران دفاع مقدس بیشترین تأثیر را در پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل داشت، فرهنگ ایثار و شهادتی بود که برگرفته از قیام امام حسین(ع) بود.

امام جمعه زرقان بیان کرد : امروز آرامش و امنیتی که در کشور حاکم است را مرهون ایثارگری و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران هستیم.

ارتباط با امام جمعه