چهارشنبه 1395/12/4 - 30 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدحسن موسوی خراسانی
سیدحسن موسوی خراسانی
آباده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/15
خطیب جمعه آباده: دشمن با شایعه سازی علیه نام حضرت زینب(س) سعی در محو نهضت حسینی داشت

حجت الاسلام موسوی خراسانی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : این روزها نباید فراموش شود و وظیفه افراد آگاه این است که نسل های بعد را از آن مطلع نمایند و نسل جدید را از شرایط و فضای حاکم بر کشور در آن زمان، مطلع کنند.

خطیب جمعه آباده به برگزاری جشن های انقلاب پس از سال 57 در آباده اشاره کرد و گفت: به بهانه جشن های دهه فجر  اجناس و کالاهایی جمع آوری می شد به افراد مستحق هدیه می شد که امثال این کارهای خیر نمونه خوب و معرف انقلاب برای مردم مخصوصا فقرا  بود.

حجت الاسلام موسوی خراسانی انقلاب را یک اتفاق بزرگ در کشور و جهان ذکر کرد و افزود: زمانی که یک نقص در یک کار بزرگ پیش می آید باید آن نقص را گفت ولی نباید بخاطر آن نقص کوچک کل خدمات را زیر سئوال برد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی آباده و قرار گرفتن آن در مسیر عبور مسافران تصریح کرد: در این ایام چهره شهر باید به جملاتی از امام و رهبری که در اصل انقلاب مهم است مزین شود تا مسافران و مردم آن ها ببینند.

خطیب جمعه آباده با اشاره به حوادث و اتفاقات منطقه افزود:  از  آغاز جنگ علیه سوریه در سال 2011 تا کنون افراد زیادی از این کشور آوره، پناهنده و کشته شدند؛ بطوری که در سال 2014 بیش از 7 هزار نفرغیر نظامی در کشور عراق قربانی گروه داعش شدند، داعشی که غیر خودشان را کافر می دانند و همه را می کشند در دنیا و غرب نیز  اسلام را با این افراد جنایت کار می شناسند چرا که ظاهر اسلام را دارند و این یک لکه ننگ برای اسلام است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خراسانی در خصوص اقدام اخیر ترامپ در ممنوعیت ورود مسلمانان دنیا به کشور آمریکا نیز گفت: این اعمال و رفتار ها از یک فرد دیوانه هم بعید است، یک کودک 5 ساله را برای خود خطرناک می دانند و به او دست بند می زنند.

وی با تبریک ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار، شخصیت این بانوی بزرگ اسلام  را یک شخصیت با نقش های مهم در حادثه عاشورا نام برد که برای ما یک الگو است.

خطیب جمعه آباده ادامه داد: زمانی شایعه کرده بودند که نام فرزند خود را زینب نگذارید برای فرزند شما غم می آورد دشمن با شایعه سازی علیه نام حضرت زینب(س) سعی در محو نهضت حسینی داشت.

انتهای پیام/

ارتباط با امام جمعه