جمعه 1396/4/2 - 45 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدحسن موسوی خراسانی
سیدحسن موسوی خراسانی
آباده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/22
خطیب جمعه آباده: اگر مسلمانی از دیدن مفاد سند ۲۰۳۰ دق کند و بمیرد به مرگ حق مرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، خطیب جمعه آباده با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب،هدف میان مدت دشمن نظام را ایجاد مشکلات اقتصادی و گسترش بیکاری و نهایتا ایجاد نارضایتی عمومی از نظام اسلامی ذکر کرد و افزود: یک عده افرادِ خود گم کرده می گویند باید روشمان را در برخورد با غرب تغییر دهیم و به دنیای غرب تکیه کنیم، آیا شما می فهمید و حضرت امام و مقام معظم رهبری خبر از دنیا ندارند؟

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ادامه داد: در گذشته تکیه به غرب داشتیم، اگر می خواستیم وابسته به آن ها بمانیم، نیازی نبود این همه شهید و خون های بی گناه به زمین ریخته شده، این همه زندانی شدن علما لازم نبود؛ ملت ایران شهید دادند که به مستکبران تکیه نداشته باشند، اینکه به بهانه های مختلف می خواهید کشور را وابسته به غرب کنید، خیانت است.

وی با انتقاد از مسئولینی که در صدد تغییر رفتار در رویکر کشور هستند نیز تصریح کرد: بعضی ها می گویند روش امام به اقتضای زمان یک جور بوده است و امروز ما نیز با حفظ همه ارزش ها، فقط روش عملکردمان را عوض کرده ایم! این کلاه ها را سر خودتو بگذارید! و بدانید تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ فرقی نمی کند و تغییر رفتار یعنی از بین بردن نظم اسلامی.

امام جمعه آباده انقلاب اسلامی را انقلابی منحصر به فرد در دنیا دانست که دشمنان حتی با نام شناسنامه ای آن مشکل دارند و گفت: ما اگر در دنیا اسم و آوازه ای داریم بخاطر شهامت و شجاعتمان است، البته این شهامت را نیز مدیون شهدا هستیم و الا ما زنده ها خیلی عرضه ای نداریم و کاری نکردیم! و بدانید ایران بدونِ ایمان مانند کشور های دیگر است و در واقع عبد ذلیل غرب و شرق خواهیم بود مانند بسیاری از کشورهای دیگر.

 وی خطاب به برخی مسئولین کشور گفت: چرا برخی مسئولین فکر می کنند به مصالح دنیا و آخرت مردم بیشتر از ولی فقیه آگاهند؟

امام جمعه آباده با اشاره به سبک سخنرانی های اخیر مقام معظم رهبری، خطاب به برخی مسئولین گفت: خدا نیامرزد برخی شماها را! انقدر خون به دل ولی فقیه زمان،این سید بزرگوار، این انسان والا و این جانبازمظلوم نکنید که قطعا به خاک ذلت خواهید نشست.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ادامه داد: اگر کارها را برای خوش آیند مستکبران یا به قول خودتان قدرت های دنیا بخواهید انجام دهید، قطعا سیلی محکمی خواهید خورد.

خطیب جمعه آباده به مناظرات تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مستی قدرت، برخی کاندیداها را کور و کر کرده است و در توجیه کم کاری های خود می گویند هر کار می خواهیم بکنیم با گاز انبری جلو ما را می گیرند.

وی همچنین با انقاد از دعواهای کاندیداها به جای ارائه برنامه، نیز گفت: برخی کاندیداها با وعده هایی که منجر به بی بند و باری می شود، فقط رای عده ای اراذل را برای خود جمع می کنند و چقدر بدبختید که برای چند رای به دریوزگی افتادید.

امام جمعه آباده اخلاق مداری در تبلیغات انتخاباتی را ضروری عنوان کرد و یادآور شد: آقایی که می گویی اگر فلان جریان رای بیاورد در خیابان ها بین زن و مرد دیوار خواهند کشید، کدام احمقی گفته باید بین زن و مرد دیوار بکشیم که توی احمق تر، از تریبون عمومی آن را بازگو می کنی و یه مشت احمق تر از تو هم باور کنند؟ آیا در مجلس و وزارت خانه ها دیوار کشیدند؟

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با ابراز تاسف از امضای سند ننگین موسم به ۲۰۳۰ آن هم به دور از چشم مردم و مجلس شورای اسلامی گفت: ما هنوز به پادشاهان کودن قاجار که مملکت را به شهوت خودشان فروختند لعنت می کنیم، در صورتی که امروز می فهمیم قراردادی مانند ۲۰۳۰ در جمهوری اسلامی ایران با غربی ها به امضا می رسد نباید کسی پاسخگو باشد؟

وی در ادامه به مرور گوشه هایی از مفاد این قرارداد ننگین اشاره کرد و گفت: طبق این سند دانش آموزان ما می توانند کلاس آموزش همجنس گرایی داشته باشند درصورتی که معلمان اجازه ندارند در کلاس ها در خصوص دین صحبت کنند.

خطیب جمعه آباده ترویج آموزش های جنسی به دانش آموزان مدارس ابتدایی و حذف مفاهیم دینی و قرآنی از کتاب ها به بهانه ریشه کن کردن خشونت را یکی دیگر از مفاد این سند ذکر کرد و افزود: در اولین اقدام همه شاهد بودند که درس شهید محمد حسین فهمیده را از کتاب دبستان حذف کردند.

وی حذف به اصلاح کلیشه های جنسی را از دیگر موارد این قرارداد آموزشی عنوان کرد و گفت: در واقع می خواهند حیا و پاک دامنی دختران را از بین ببرند و واژه هایی مانند مادر با عفت و پاک در کشور وجود نداشته باشد.

امام جمعه آباده در بیان یکی دیگر از بندهای این قرارداد ادامه داد: ایران موظف است به کودکان از کلاس دوم ابتدایی تا سن بلوغ آرام آرام آموزش سکس کامل بدهد.

وی افزود: در این سند عزاداری برای امام حسین علیه السلام خشونت محسوب می شود که باید کودکان از آن دور نگه داشته شوند.

کاهش جمعیت و تبدیل کردن مهدکودک ها در ۲۰ سال آینده به سرای سالمندان، در اختیار گذاشتن لیست اسامی معلمان و مربیان مدارس به سازمان های بین المللی، از دیگر مفاد این سند بود که امام جمعه آباده به آن ها اشاره کرد.

خطیب جمعه آباده قبول این سند را معادل اجرای قانون کاپیتولاسیون دانست و گفت: با این خوش خدمتی ها طولی نمی کشد که ارزش جان یک ایرانی از سگ آمریکایی کمتر خواهد شد و اگر مسلمانی از دیدن مفاد این سند دق کند و بمیرد به مرگ حق مرده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی گفت: آیا باید این ذلت را بپذیریم؟ اگر رهبری نبود که بیدارمان کند، باید با چکمه های متجاوزان به عنف و مال و خاک در رختخواب های خودمان بیدار می شدیم و خاک بر سر من مدعی انقلابیگری که چنین لایحه ای توسط دولت امضا شده و من از زبان رهبرم می شنوم.

خطیب جمعه آباده به قرارداد دیگری که مجلس شورای اسلامی اجازه به امضا رسیدن آن را نداد اشاره کرد و افزود: در قرارداد ننگین دیگری نیز می خواستند لیست زنان مطلقه بین ۲۰ تا ۲۵ ساله ایران را برای به اصطلاح کارآفرینی به جمعیت سازمان ملل تحویل دهند تا برای ناموس ایرانی در آنتالیای ترکیه اشتغال ایجاد کنند، خاک بر سر کسانی که اسلام و رهبری را این گونه زجر می دهند.

وی در پایان گفت: عده ای پُز مزدوران و جریان های فکری قبلی را می دهند و به اسم آن ها می خواهند رای جمع کنند، آخر این چه افتخاری دارد؟

ارتباط با امام جمعه