جمعه 1396/2/8 - 37 : 18
مشخصات امام جمعه
سیدحسن موسوی خراسانی
سیدحسن موسوی خراسانی
آباده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
خطیب جمعه آباده بیانات ولی امر مسلمین در اجلاس فلسطین امیدوار کننده، شجاعانه، مدبرانه بود

خطیب جمعه آباده محبت و دوست داشتن مساکین و فقرا و نزدیک شدن و آگاهی از احوال آن ها را یکی دیگر از وصایای پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله وسلم به ابوذر غفاری عنوان کرد و گفت: قطعا زمانی که انسان کسی را که دوست دارد بهترین چیزهای خود را به او می بخشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی افزود: بواسطه مقام و منزلت و ثروت، خودتان را در جایی دیگر و به دور از فقرا تصور نکنید چرا که قیامت روز تلاقی و بهم رسیدن است و باید پاسخگو باشیم.

 

وی با هشدار نسبت به کمک های آفت دار به فقرا، توقع احترام و کار داشتن، منت گذاشتن در قبال کمک به مستمندان را از آفات محبت به فقرا دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در فامیل های خودمان بین فقیرتر ها و مرفه ترها فاصله وجود دارد و صله ارحام ها کمرنگ شده است که این مخالف سخنان دین است.

امام جمعه آباده با اشاره به سیره امامان شیعه در حفظ آبروی مستمندان هنگام کمک کردن به روایتی از امام رضا اشاره کرد و گفت: امام رضا علیه السلام وقتی می خواستند به سائلی کمک کنند از پشت در به گونه ای که او صورت حضرت را نبیند کمک می کردند و فلسفه این عمل نیز به فرموده خودشان این بود که نمی خواستند آن سائل خجالت بکشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با ذکر روایتی دیگر از امام صادق علیه السلام مسئولیت کسانی که معارف بیشتری از دین را کسب کرده اند در قبال فقرا بیشتر از سایرین عنوان کرد و افزود: امام صادق علیه السلام در مقابل درخواست معلی که از ایشان خواست کیسه غذای فقرا را حمل کند فرمودند: ما برای این کار سزاروارتر هستیم و در کمک به فقرا مسلمان بودن یا نبودن ملاک نیست.

وی با گلایه از نگاه تک بعدی مردم به پر داخت صدقه، نیز گفت: صدقه تنها برای دفع و رفع بلا نیست و در روایاتی که از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم  وارد شده، صدقه باعث نزول برکات و گشاده دستی و ده ها خیر دیگر می شود.

خطیب جمعه آباده با بیان اینکه با افزایش سن افراد به مال دنیا حریص تر می شوند، صدقه دادن یکی از راه های دل کندن از دنیا دانست و یادآور شد: شیاطین زیادی هنگام صدقه دادن تلاش می کنند تا شخص را منصرف کنند.

 

 امام جمعه آباده در قسمت دوم خطبه به برگزاری اجلاس فلسطین در تهران و شرکت اشاره کرد و گفت: بیانات ولی امر مسلمین در این اجلاس امیدوار کننده، شجاعانه، مدبرانه و حکیمانه بود که مایه تحسین همه شد.

وی اقدام دشمن اسرائیلی در معرفی کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری» به عنوان سند مظلومیت رژیم صهیونیستی و مطرح کردن آن مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ چرا که مطالب وزین این کتاب با منطق پرده از چهره واقعی رژیم صیهونیستی برداشته است و هر انسان روشن ضمیری آن را بخواند به حق بودن آن پی می برد و میدانند اگر این ها علیه کسی حرف بزنند آن جریان به حق و مثبتی است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی به سخنان فرزند امام خمینی (ره) در آیین رونمایی از این کتاب اشاره کرد و گفت: آن تبری که امام خمینی(ره) بر کمر رژیم صهیونیستی زد، امروز رهبری انقلاب گلوی دشمنان فلسطین را فشرده است.

خطیب جمعه آباده اظهارات قابل تامل پلیس نیویورک در خصوص هزینه های روزانه 380 میلیون دلار برای محافظت از برج رئیس جمهور این کشور را اسفبار خواند و افزود: این هزینه از محل مالیات های مردم آمریکا بربای محافظت از عزیزدردانه آقای ترامپ هزینه می شود که ناراحت کننده است.

وی با اشاره به آمار های فجیع گرسنگی و کشتار در کشور یمن نیز گفت: بر اساس آمار امروز 17 میلیون یمنی دیگر توانایی تهیه غذا را ندارند و 7 میلیون نفر دیگر نیز در آستانه گرسنگی هستند که این شرایط نگران کننده را رژیم منحوس آل سعود و اربابانش برای این مردم مظلوم رقم زده اند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با تشکر از عملکرد شهرداری طی ماه های اخیر و سرعت بخشیدن به طرح های نیمه تمام عمرانی و اجرای طرح های جدید و ضروری، گفت: در این تریبون قرار ما بر این است که از کارهای مثبت تقدیر کنیم و از کم کاری ها گلایه کنیم و امروز از شهردار محترم بخاطر پیگیری ها برای اتمام برخی طرح ها نیمه تمام  و کسانی که در گذشته زمینه ساز اجرای این طرح ها شدند، تشکر می کنیم .

ارتباط با امام جمعه