دوشنبه 1396/11/2 - 43 : 15
مشخصات امام جمعه
علی صفری
علی صفری
اشكنان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/4/4
اگر انسان تقوا داشته باشد فیش حقوقی پنجاه میلیونی درست نمی کند
امام جمعه بخش اشکنان در خطبه های این هفته با اشاره به مساله کمبود آب و خشک سالی گفتند:
همه می دانند که مساله خشک سالی و بی آبی در کشور ما بسیار مساله ساز شده .
در منطقه ما کار از مرز هشدار هم گذشته است و می بایست در مساله استفاده از آب حداکثر صرفه جویی را بعمل بیاوریم . تبذیر در مصرف آب نکنیم. در مصرف آب از طریق انصاف تجدید نظر بکنیم
حجه الاسلام و المسلیمن صفری در ادامه به موفقیت های نخبگان اشکنانی در محافل علمی کشور پرداختند:
شکر خدا منطقه اشکنان جوانان مستعد از نظر فرهنگی، علمی، سیاسی و طی کردن مدارج علمی واقعا به قله های افتخار دست پیدا کرده اند.
چند وقت پیش یک جوان اشکنانی در مرکز کشور مفتخر به دریافت مدال و تندیس جشنواره خوارزمی شد
اخیرا هم یکی از جوانان خوشفکر ما دکتر رضایی به عنوان دانشجوی دکترای ممتاز و  برتر کشوری در زمینه زمین شناسی اقتصادی معرفی شد که مایه افتخار مباهات است.
برای مردم و جوانان خوش استعداد و خوش فکر بخش اشکنان مایه افتخار هست که یک چنین جوانانی را تربیت کرده اند و در درون خود پرورش داده اند.
من از طرف شما نمازگزاران عزیز این موفقیت ها و پیشرفت ها و افتخارات به همه این عزیزان بویژه به این جوان برومند و خوش استعداد تبریک عرض می کنم.
امیدواریم در همه رشته ها قهرمانهای شایسته و صالحی به جامعه دینی و اسلامی تقدیم بکنیم که روندی که مشاهده می کنیم دور از دسترس نیست. و نشانه های این ظهور را داریم می بینیم.
همه نهادها همراهی بکنند تا این جوانان خوش استعداد که در زمینه های مختلف می توانند استعدادها و توانمندی های خود به ظهور برسانند در سطح کشور مطرح بشوند
امام جمعه بخش اشکنان در پایان سخنان ضمن برشمردن منشور اخلاقی امیرالمومنین(ع) به فرزندش امام حسن همه مسئولین و مردم را به نصب العین قرار دادن این منشور توصیه کردند و گفتند:
همه بیاییم منشور تربیتی مولا امیرالمومنین به فرزندش امام حسن (ع) را نصب العین قرار بدهیم
اگر به کلمات ائمه اطهار(ع) توجه بکنیم دیگر فیش های حقوقی چند صد میلیونی در دستگاه حکومتی پیدا نمی شود اختلاس های میلیاردی اتفاق نمی افتد، اگر به سفارشات و هدایتهای اهل بیت(ع) توجه بکنیم دیگر این بد اخلاقی ها از جامعه ما رخت بر می بندد.
@ashkananjomeh
اگر انسان تقوا داشته باشد فیش حقوقی پنجاه میلیونی درست نمی کند وقتی انسان از خدا بترسد یک نظام را به چالش نمی کشد با اختلاس های عجیب و غریب آن هم نظامی که با خون هزاران شهید استقرار پیدا کرده با زحمت افراد و مجاهدت انسانهای مومن و شایسته استقرار پیدا کرده و این همه هم دشمن دارد.
مدیران ما و خدمتگزاران ما به تعبیر مقام معظم رهبری انسانهای صالحی هستند مدیران ما اکثرا دست پاک هستند اما یک عده ای دارند به این ارزشها و این نظام و مدیریت اسلامی ضربه می زنند . اگر تقوا می داشتند دست به چنین کارهایی نمی زدند.
اگر قانون نیازمند به اصلاح هست واقعا اصلاح بکنند اگر نظارت ها ضعیف هست که من فکر می کنم نظارت ها ضعیف هست باید نظارت ها را قوی بکنند.
در این امور دیگر جناح و حزب و گروه این دولت و آن دولت چه کرده موثر نیست . در اینجا انسان باید آبروی کشور و اسلام و نظام را در نظر بگیرد. به این باید توجه بکنند.
ارتباط با امام جمعه