سه شنبه 1396/7/4 - 27 : 12
مشخصات امام جمعه
لطف ا... دژکام
لطف ا... دژکام
جهرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/3
دولت برای همه هست اما مدیر باید توانا باشد و اعتبارات را در زمینه خود جذب کند

          بسم الله الرحمن الرحیم

         جمعه 3/6/96

         خطبه اول

         امام جمعه محترم جهرم ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، به تشریح روایت توصیه امام کاظم «علیه السلام» به هشام بن حکم پرداختند و فراز آخر هفته قبل را تبیین کردند.ایشان با توجه به این در آن فراز راه رسیدن به عزت را اطاعت از ولی امر عادل معرفی کرده بود فرمودند طبق آیه 138 و 139 سوره مبارکه نساء که خدا به منافقان بشارت عذاب دردناک می دهد و منافقان را کسانی که با کفار رابطه دوستی دارند معرفی می کند فرمودند الان در کشورهای اسلامی همسایه ما هستند کسانی که با اسرائیل رابطه دارند مثل عربستان و مصر.حضرت آیت الله دژکام در ادامه فرمودند در کشور خودمان هم هستند کسانی که دم از رابطه با کفار می زنند و ادعای تمدن را فقط در ارتباط با این کشورها می دانند.فارابی تمدن اسلامی و تمدن دموکراتیک را مقابل هم می داند در حالی که ما آن را در نظام جمهوری اسلامی جمع بستیم با یک شرط آ ن هم اینکه همه رأی دهندگان حکم خدا را بر خواسته خود در رأی دادن ترجیح دهند.

          خطبه دوم

           حضرت آیت الله دژکام پس از حمد و ثنای الهی و دعوت مومنین به تقوا ، چند مناسبت هفته آینده را یاد آور شدند : 

          1- شهادت امام باقر (ع) در روز دوشنبه هفتم ذی حجه؛ «خود حضرت فرموده اند در منا برایم عزاداری کنید .»

          2- روز عرفه در نهم ذی حجه؛ «گاهی اوقات روز دعا حس و حال دعا نیست که این به خاطر پراکنده کاری در مدت قبل از آن است . تا عرفه یک مراقبتی از خود داشته باشیم .»

           3- همان روز عرفه شهادت جناب مسلم بن عقیل ؛ « جانم فدای این مرد بزرگ از بنی هاشم . این مرد تا آخر پای پیمانش با اباعبدالله ایستاد »

           4- هفته دولت ؛ « هفته دولت یادگار دو شهید بزرگ است ، رجایی . باهنر . ما از شهر خودمان هم شخصیتی جزو شهدای دولت است ، شهید سلیمی جهرمی که باید یاد و خاطره اش را گرامی بداریم .از خدا میخواهیم توفیق کارکنان دولت را روز افزون کند .»

          - « الان موقع خدمت گذاری به مردم است . مردم هم باید کمک کنند . برای آن که آخر خط شرمنده نشویم»  

         5- تشکر از فرمانداری و تذکر یک نکته : « من از فرماندار محترم به خاطر خدماتشان تشکر می کنم . مبلغ تخصیص یافته جهرم را میدانیم . بنده که حسابش کردم دیدم ما می توانیم بیشتر بودجه جمع کنیم . شما نگرفتی جای دیگر خرج می کنند . دولت برای همه هست اما مدیر باید توانا باشد و اعتبارات را در زمینه خود جذب کند . إن شاءالله زحمت بکشند و ما هم دعایشان می کنیم .»

         6- تشکر از شورای شهر قبلی آروزی توفیق برای شورای شهر جدید : « از زحمات شورای شهر قبلی و برای توفیق شورای شهر جدید نیز دعا می کنیم . شورای شهر جدید ملاحظات را کنار بگذارد ، شهر ما باید همه جانبه پیشرفت کند . همه باید تلاش کنند . این عزیزان چهار سال دیگر داوری می شوند . »

7- روز پزشک ، « ضمن تشکر از خدماتشان ، در جهرم دانشگاه علوم پزشکی یک فرصت است . توسعه دانش بنیان یعنی از دانشگاه برای توسعه بیشتراستفاده شود . مدیران به دنبال آن باشند که به ایده های خوب جامه ی عمل بپوشانند . »

اخبار
ارتباط با امام جمعه