پنج شنبه 1396/6/2 - 35 : 5
مشخصات امام جمعه
محمد صباحی
محمد صباحی
خرامه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
اگر شهید حججی نبود عده ای نمی توانستند چنین قلم فرسایی کنند
حجت الاسلام علی اصغر علیایی امام جمعه موقت خرامه در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: این ازدواج الگوی مناسبی برای ازدواج جوانان است اما متاسفانه این روزها تمام مراحل ازدواج به وسیله غل و زنجیرهایی که خودمان با گناه و معصیت ایجاد کرده ایم انجام می شود، چشم و هم چشمی ها باعث شده که جوانان از ازدواج ناامید شوند.

وی افزود: فاصله گرفتن از فرهنگ اهل بیت باعث شده که چنین بلایی سر ما بیاید و راه درمان آن بازگشت به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و احیای آداب و رسوم قدیمی خودمان است تا شاهد چنین مسائلی نباشیم.  

حجت الاسلام علیایی به سالروز کودتای 28 مرداد اشاره کرد و گفت: اعتماد مصدق به آمریکایی ها باعث شد زحمات مشروطه بر باد رود و دوباره زمینه سیطره حکومت شاهنشاهی ایجاد شود، اعتماد بی جا به آمریکا درس عبرتی برای ماست چرا که این سیاست های آمریکا همچنان ادامه دارد.

خطیب جمعه خرامه ادامه داد: آمریکا با تصویب تحریم های جدید برجام را نقض کرده، مقام معظم رهبری هشدار دادند که آمریکایی ها اهل میثاق و پیمان نیستند، این ها تجربه های تلخی است که برای ما به وجود آمده، دولت آمریکا خوی استکباری دارد و تا همه را زیر سلطه نبرد دست بردار نیست.

وی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی در تصویب یک حرکت مقابل به مثل حرکت خوبی انجام داد اما کامل نبود، مجلس باید با تصمیم قاطع از حقوق حقه این ملت دفاع کند.

حجت الاسلام علیایی ضمن گرامیداشت هفت دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر با خدمت صادقانه و بی منت الگوی خوبی برای دولت مردان ما هستند، تقارن هفته دولت با معرفی کابینه نیز باید باعث شود که افرادی متعهد و متخصص با روحیه انقلابی معرفی شوند.

خطیب جمعه خرامه ادامه داد: اگر کسی مسوولیتی قبول می کند اگر منشا برکات شود همه کسانی که در انتصاب این مسوولیت شریک بودند در اجر و ثوابش شریک می شوند و اگر کسی خطایی انجام دهد همه کسانی که در به مسوولیت رساندن او نقش داشتند در جرم و گناه او شریک خواهد بود.  

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حججی و شهدای مدافع حرم بیان داشت: اقتدار و عزت ملی در سایه رشادت ها و مجاهدت های این چنین جوانان نسل چهارم انقلاب است، جوانی که چنان حرکتی انجام داد که کل جهان مبهوت ماند اما متاسفانه عده ای در زیر سایه این مجاهدت ها قلم فرسایی می کنند و علت شهادت این جوانان را شلیک موشک های سپاه می دانند.

حجت الاسلام علیایی ادامه داد: اگر جوانانی چون شهید حججی نبودند امروز باید در خیابان های شهر خودمان با داعش و تکفیری ها می جنگیدیم آن موقع دیگر این افراد نمی توانستند به راحتی چنین قلم فرسایی کنند.

خطیب جمعه خرامه با اشاره به روز پزشک و تبریک این روز گفت: امکانات پزشکی بیمارستان خرامه جوابگوی نیاز مردم نیست، از مدیریت بیمارستان می خواهیم با پی گیری مجدانه امکانات بیشتری را در اختیار مردم قرار دهد.

ارتباط با امام جمعه