پنج شنبه 1396/12/3 - 59 : 11
مشخصات امام جمعه
محمدرضا خادم
محمدرضا خادم
دراك(گويم)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/14
خطیب جمعه دراک : آموزش و پرورش سنگ بنای اصلی کشور است

بسم الله الرحمن الرحیم

متن خطبه اول مورخ 14/07/96 دراک

   خطیب جمعه دراک ضمن دعوت نمازگزاران جمعه به رعایت تقوا با آیه قران "الَّذینَ آمَنُوا وَ کانُوا یَتَّقُونَ ـ آنها که ایمان آوردند، و از مخالفت فرمان خدا پرهیز مى کنند" ( سوره یونس آیه 63 )می فرماید دوستان خداوند کسانی هستند که پیوسته تا آخرین لحظه عمرشان از خدا اطاعت می کنند و از محرمات و گناهان دوری می کنند این معنی تقوا هست .

امام جمعه گویم به دنبال مباحث هفته های گذشته در مورد  معاد باوری و منزل آخرت گفتند اولین جایگاه بعد از مردن قبر است، پیامبر اکرم (ص) می فرماید " وَ الْقَبْرُ رَوْضَةٌ مِنْ رِیَاضِ الْجَنَّةِ أَوْ حُفْرَةٌ مِنْ حُفَرِ النَّار قبر باغی از باغ‏‌های بهشت یا حفره‏‌ای از حفره‏‌های دوزخ است."اولین منزل گاه انسان قبر است که این قبر ممکن است یک باغی از باغ های بهشت باشد یا یک گودالی از اتش و جهنم باشد .امام سجاد (ع) در رابطه با قبر در دعای ابوحمزه می فرماید "الهی ابْکِی لِسُؤَالِ مُنْکَرٍ وَ نَکِیر فی قبری" خدایا گریه میکنم برای سوال هایی که نکیر و منکر می کنند . لذا امام سجاد (ع) می فرماید من برای تنهاییم در قبر گریه میکنم برای سوال های نکیر و منکر گریه میکنم.

   خطیب جمعه گویم در ادامه گفتند از جمله سوالاتی که در قبر پرسیده میشود :

1.       "من ربک "خدا پرستی ؛ فقط این نیست بگوییم الله ربی (خدا پروردگار من است و کار تمام شود ) آیا در زندگیمان همه کاره خدا هست یا نه ؟!!!

2.       " من نبیک" ، پیغمبرت کیست ؟؟؟ آیا رفتار و گفتارت شبیه او بوده !!!

3.       من امامک ، امامت کیست ؟؟؟ آیا واقعا ولایت امیر المومنین (ع) و اولادش و آنهایی که جانشین آنان هستند در زمان غیبت ولایت آنها رو پذیرفتی!!!

4.       از مال سوال میشود که از کجا بدست آوردی و در کجا خرج کردی؟

5.       در ادامه گفتند ازلحظه به لحظه عمر سوال میشود خوش بحال آنهایی که از عمرشون به درستی استفاده کنند.

6.       از دوستان سوال میشود

"خطبه دوم"

   خطیب جمعه گویم با اشاره به اهمیت تقوا در لسان امام علی (ع) " و استَشعِروا التَّقوى شِعارا باطِنا" تقوا را شعارخود كنيد. " گفتنداگر انسان بخواهد توفیقاتش زیاد شود باید طاعت الهی را در باطن خود بپروراند .

با توجه به شروع مدارس خطیب جمعه گویم گفتند :آموزش و پرورش سنگ بنای اصلی کشور است البته در اسلام پرورش مقدم بر آموزش است اینکه مقام معظم رهبری (مدظله) می فرمایند در زمان های گذشته وابستگی در تمام ارگان ها خصوصا در اموزش و پرورش نمودار بود مهم ترین بخش در کشور بحث آموزش و پرورش است که مهم ترین کار در انقلاب است چون ساختن انسان های مومن به دست معلمان پر توان و مدیران باتقواست اگر معلم های ما اهل دین باشند انچه ک انتقال می دهند حتی کتاب فیزیک و شیمی راه خداشناسی است در کشورهای غربی حدود 500سال کتاب قانون بوعلی سینا که در علم پزشکی نوشته شده تدریس میشد ولی یکباره پادشاهانی که به کشورهای غربی سفر کردن و مدارس غربی رو دیدن دیگر اجازه طبابت سنتی ندادند؛ یعنی این غرب زدگان طب ما را از ما گرفتند.

   در مورد معماری شهر گفتند  وقتی مهندسان ما غربی باشند مهندسان غرب زده آپارتمان هایی را میسازند که مشرف بر همسایه های دیگر است که این کار باعث بی عفتی و رواج فساد خواهد شد

و در پایان خطبه دوم ، در مورد سفر رییس جمهور ترکیه به ایران گفتند امیدواریم رییس جمهور ترکیه این فرصت را غنیمت دانسته و همبستگی ایران را نسبت به کشورش درک کند و در مورد دیدار رییس جمهور ترکیه با مقام معظم رهبری (مدظله) گفتند مقام معظم رهبری فرمودند : تجریه عراق ، خیانت به منطقه و موجب تهدید در اینده و عوارض دراز مدت هست این ها می خواهند دوباره یک اسراییل جدیدی در قلب مسلمانان درست کنند آمریکا همیشه مایل هست که همواره یک عامل ایزایی علیه ایران و ترکیه در منطقه وجود داسته باشد و سودش را در درجه اول رژیم صهیونیستی وبعد آمریکا میبرد که کشورهای مسلمان بهم ریخته باشد .

ارتباط با امام جمعه