پنج شنبه 1396/12/3 - 6 : 12
مشخصات امام جمعه
محمدحسین شهبازی
محمدحسین شهبازی
ششده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
پشتیبانی از ولایت، مهمترین بخش فرهنگ فاطمی است

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه اول

حجه الاسلام والمسلمین شهبازی امام جمعه بخش ششده وقره بلاغ بعد از حمد وثنای الهی و سفارش به رعایت تقوای الهی بیان کردند که همه سعادت بشر  در تقوا خلاصه شده است  و هر روز  به تقوای نو نیاز داریم  ودر هر برهه ای از زمان به تناسب ، نیاز به تقوای خاصی داردو بیان کردند که اگر انسان با تقوا مانوس شود  ترسی از مرگ و برزخ و قیامت ندارد آنچه بزرگان اخلاق می فرمایند که تقوا در دو کلمه خلاصه شده است: انجام واجبات و ترک محرمات.

امام جمعه بخش ششده وقره بلاغ در ادامه  روایتی از امام جواد علیه السلام بیان کردند که هر انسانی باید واعظ درونی داشته باشد تا در دام شیطان نیفتد  وهمچنین اگر انسان خداوند را شاهد اعمال خود ببیند تمام اعمالش برای خداوند می شود .

ایشان در ادامه با اشاره به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها  از هیئات مذهبی و مبلغین عزیز و مداحان تشکر و قدر دانی کردند که در هر چه باشکوه برگزار کردن مراسمات بی بی دو عالم  ، زحمات زیادی کشیدند وفرهنگ فاطمی را در این منطقه پیاده کردند. ودر ادامه اشاره ای به سیره مبارز وانقلابی حضرت زهراسلام الله علیها  کردند که با توجه به فضای خفقان زده مدینه به تکلیف خودشان عمل کردند و  امروز هم با توجه به پیروزی انقلاب اسلامی و فتنه های علیه  اسلام و ایران و انقلاب  باید بصیرت خود را حفظ کنیم و شمع انقلاب را روشن نگه داریم و با پشتیبانی از  ولایت فقیه تمام مشکلات جامعه را پشت سر بگذاریم  و از مکتب فاطمه زهرا  سلام الله علیها درس بگیریم و تا پای جان نگهبان آرمان های اسلامی باشیم.

رئیس شورای زکات بخش ششده وقره بلاغ در ادامه گفتند که مواظب فتنه های زمان باشیم و از زندگی سیاسی  حضرت زهرا سلام الله علیها عبرت بگیریم وبصیرت خود را افزایش بدهیم  تا  تاریخ آن روز برای ما تکرار نشود .

ایشان در پایان فرازی از روضه صدیقه طاهره سلام الله علیها را بیان کردند و نماز گزاران روز جمعه را به فیض کامل رساندند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه