دوشنبه 1396/7/3 - 23 : 22
مشخصات امام جمعه
محمدحسن مرادی
محمدحسن مرادی
شهرك گلستان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
خطبه های نماز جمعه شمال غرب شیراز 96/6/31

چکیده خطبه های نمازجمعه شمال غرب شیراز در تاریخ 31/6/96

بسم الله الرحمن الرحیم
مصادف با روز اول ماه محرم الحرام و ایام سوگواری سالار شهیدان در سالروز هفته دفاع مقدس،  در سال 1359 در آغازین سال پیروزی انقلاب اسلامی صدام دیکتاتور حاکم بر عراق با تحریک و حمایت آمریکا، انگلیس و اسرائیل و حمایت کشورهای منطقه خلیج فارس و سایر دولت های غربی و حکومت کمونیست شوروی در روز 31/6/59 با 12 لشکر زرهی و پیاده، دریا و هوا به ایران حمله نمودند و ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) و ایمان و رشادت هشت سال دفاع نمودند و دشمن با شکست مواجه نمودند.

خطبه اول

امام جمعه محترم شمال غرب شیراز در آغاز خطبه اول، خود و تمامی نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی الهی سفارش نمودند و فرارسیدن ماه محرم الحرام را تسلیت گفتند.

حجت الاسلام مرادی در ابتدای سخنان خود در رابطه با ماه محرم توصیه هایی به نمازگرازان داشتند و فرمودند نماز اول ماه قمری که دو رکعت است با نیت اول ماه بخوانید و سپس صدقه بدهید. در دهه اول ماه محرم خواندن زیارت عاشورا و شرکت در مراسم های امام حسین(ع) و دادن صدقه را جزو وظایف خود بدانید. پیامبر (ص) فرمودند عشق امام حسین چنان شعله ای در دل مومنین ایجاد می کند که تا قیامت پایانی ندارد. امام حسین(ع) در راه اصلاح دین اسلام وامر به معروف و نهی از منکر و زیر بار ظلم وجور نرفتند و به شهادت رسیدند.

خطیب نماز جمعه شمال غرب شیراز فرمودند یک دنیا عرفان و معرفت در پیام های امام حسین(ع) وجود دارد مومنین باید علاوه بر شرکت در مراسم های سوگواری امام حسین(ع) به پیام های عاشورا هم توجه نمایند.

امام رضا(ع) می فرمایند هرکس در مجلس اهل بیت و امام حسین(ع) شرکت نماید فردای قیامت مضطرب و ذل مرده و ناامید محشور نمی شود همچنین آن امام بزرگوار می فرمایند هرکس یک بند شعر در مورد ائمه بگوید خداوند یک خانه مجلل در بهشت برای او در نظر میگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادی فرمودند یک هیات مذهبی انقلابی باید امور زیر را در سرلوحه خود قرار دهد:

  1. حامی ولایت و ائمه اطهار
  2. رعایت شئونات اسلامی
  3. ایجاد ارتباط بین شرایط اول اسلام و دنیای امروز اسلام
  4. عزت طلبی
  5. غیرت ملی
  6. خرافات زدایی
  7. گرامی داشتن یاد امام و شهدا

اصل و هویت اقدام امام حسین(ع) براساس شرایط زیر است:

  1. بیعت نکردن با یزید و حاکم جبار زمان خود
  2. دعوت: بدلیل دعوت مردم کوفه از امام حسین(ع) جهت مبارزه با یزید
  3. امربه معروف و نهی از منکر، قیام امام حسن(ع) براساس اصل امر به معروف و نهی از منکر بر علیه حاکم فاسق و جور و و بدعت گذار، یزید بن معاویه قیام نمودند.

امام جمعه محترم فرمئدند: امروز در مملکت ما بالاترین منکرات فقر و بیکاری مردم است.

مساله بی بندوباری و مساله مواد مخدر از دیگر منکرات در کشور است.

خطبه دوم

امام جمعه محترم در آغاز خطبه های دوم نیز خود و تمامی نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه نمودند.

مناسبت ها

امروز جمعه 31/6/96روز اول محرم الحرام، آغاز هفته دفاع مقدس

1/7/96 آغاز سال تحصیلی جدید سال 1396- روز دوم محرم سالروز ورود امام حسین(ع) به کربلا

3/7/96 آغاز حمله آمریکا به افغانستان

5/7/96 شکست حصر آبادان در سال 1360

امام جمعه محترم ضمن تشکر از جناب سرهنگ حسینی سخنران قبل از نمازجمعه از مراسم شیرخوارگان حسینی که در مصلی نماز جمعه برگزار گردید از هیات امنا ، مداحان، مسئولین ستاد نماز جمعه تشکر و قدردانی کردند.

حجت الاسلام مرادی در مورد سخنان اخیر ترامپ فرمودند ترامپ به مردم ایران، مسئولین ایران و به جبهه مقاومت توهین نمودند و به مردم کره ، کوبا، ونزوئلا و حکومت روسیه و چین توهین کردند.

مجبوبیت ترامپ به خاطر این سخنرانی از 36% در آمریکا کمتر شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: در برابر سخنان ترامپ محکم ایستادند و فرمودند که مردم و مسولین با عزت و شرافت با دنیا ارتباط داشته باشید ولی بطور محکم روی پای خود بایستید.

مساله آغاز جنگ 8 سال برابرایران چه بود:

تجزیه ایران

شکست انقلاب اسلامی

گرفتن اروند رود

صدام میخواست خود را رهبر کشورهای عربی معرفی کند.

صدام با تحریک و حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی و شرقی در تاریخ 31/6/96 از زمین، دریا وهوا به ایران حمله کردند.

سخنان امام خمینی در شب 31/6/96 فرمودند: دزدی سنگ انداخته و ارتش و سپاه و مردم با روحیه قوی به این دشمن حمله و دفاع نمایند. این دفاع هشت سال طول کشید و نهایت دشمن شکست خورد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه