پنج شنبه 1396/9/2 - 44 : 8
مشخصات امام جمعه
محمدحسن مرادی
محمدحسن مرادی
شهرك گلستان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
پیاده روی اربعین بعنوان نماد شیعه است.

بسم الله الرحمن الرحیم

چکیده خطبه های نماز جمعه شمال غرب شیراز 19/8/1396به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادی

خطبه اول

امام جمعه محترم در آغاز خطبه ها خود و تمامی نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کردند ایشان ضمن تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) درباره خواص و ارزش عدد چهل(اربعین) صحبت نمودند و فرمودند:1- اگر کسی حاجتی داشته باشد برای چهل نفر دعا کند، دعا برای اجابت حاجت خود پذیرفته می شود.2- امام علی(ع) فرمودند اگر چهل نفر آدم مقاوم بعنوان یاور داشتم، قیام میکردم.

3- قوم بنی اسرائیل به مدت چهل روز خالصانه دعا نمودند مدت 170 سال از تمام بلایای طبیعی نجات یافتند.

4- اگر فردی چهل روز لقمه حرام خورد دعای او پذیرفته نمی شود،نماز او قبول نمی شود.

5- اگر انسان چهل شبانه روز تمام اعمالش برای خدا باشد فضای دلش نورانی می شود و خداوند حکمت به دلش الهام می کند و در زبانش جاری می شود. خداوند به پیامبر اعظم(ص) فرمودند: مردم خداوند مرا به چند چیز توصیه نموده است1- در همه جا اخلاص و تقوا را مراعات کن 3- هرکس نسبت به شما خطا نموده است را عفو کن 3- هروقت به کسی نیازی داشتی ولی نیاز شما برآورده نکردند ولی در زمانی که نیاز پیدا شد شما نیاز او را برطرف کنید. 5- نسبت به اقوامی که به شما رحم کرده است به جا آورید. 6- به هرکس و هرچیز نگاه میکنم برایتان عبرت باشد.

خطبه دوم

 حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادی در آغاز خطبه دوم نیز خود و تمامی نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه نمودند. در ابتدای خطبه دوم ابتدا به مناسبت های پیش رو اشاره کردند و فرمودند: امروز 19 آبان ماه 21 صفر؛ روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نامگذاری شده است ولی امروز از علم در خدمت صلح و توسعه استفاده نمی شود زیرا امروز در کنار علم یا دین و تقوا و اخلاق وجود ندارد.

23 آبان مصادف با 25 صفر ؛ روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی دیابت نامگذاری شده است در جهان 450 میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد. در ایران نیز 5/4 میلیون نفر دیابتی وجود دارد.

24 آبان ماه سالروز وفات علامه طباطبایی صاحب المیزان می باشدو این روز به عنوان روز کتاب نامگذاری شده است.

25 آبان روز وقف نامگذاری شده است و در مورد وقف و اهمیت آن بیایاناتی داشتند.

در ادامه خطبه ها خطیب نماز جمعه شمال غرب شیراز با توجه به پیاده روی اربعین حسینی فرمودند بیش از بیست میلیون نفر از 60 کشور جهان در راهپیمایی اربعین در عراق شرکت نمودند که بعنوان نماد شیعه و خاری در چشم سعودی ها و داعش بود. ایشان فرمودند کربلا مرکز قدرت تولید نرم شیعه است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه