دوشنبه 1396/7/3 - 28 : 22
مشخصات امام جمعه
غلامعلی حسین نژادیان
غلامعلی حسین نژادیان
صدرا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
اقامه نماز جمعه شهریور به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین نژادیان

به گرازش روابط عمومی دفتر امام جمعۀ شهر صدرا خطیب جمعۀ محترم این شهر در ابتدای خطبه های نماز جمعه ضمن بیان حدیثی ، با توجه به فرا رسیدن ماه محرّم از امام راحل چنین نقل فرمودند : قضیۀ سیّد الشهداء مذهب را بیمه کرد ، اسلام را بیمه کرد.

امام جمعۀ صدرا سپس اضافه کرد : امام حسین (ع)  با نهضت کربلایی خودش به همۀ مسلمانان و آزادی خواهان فهماند که باید در مقابل ظلمِ ظالمان و ستمِ ستمگران ایستاد ، هرچند آنها از نظر امکانات و نیرو برتر باشند . در هر روزی مثل عاشورا و هر جایی مثل کربلا باید در مقابل ستمگران مبارزه کرد و آنها را رسوا نمود . اگر همۀ ملّت های مستضعف در مقابل قدرت های مستکبر می ایستادند و با آنها مبارزه می کردند ، هم اکنون ما شاهد این همه جنایت و خیانتِ غارتگران به کشور های اسلامی نبودیم .

حسین نژادیان در ادامه با توجه به آغاز هفتۀ احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان نمود : امام حسین (ع) یکی از اهداف قیام خونین خودش را چنین فرمود : « می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و به سیرۀ جدّ و پدرم که سلام خدا بر آنها باد عمل نمایم .» اینکه می بینیم دشمنان شیعه از ما عصبانی اند ، به این دلیل است که می بینند علی رغم همۀ تهدید ها و تحریم ها و صرف هزینه های هنگفت ، ما نه تنها عقب نشینی نکرده ایم بلکه پیشرفت های چشمگیری در زمینه های گوناگون داشته ایم . امر به معروف و نهی از منکر که از واجباب مهم فراموش شده می باشد و مایۀ قوام و استحکام احکام الهی است . امام حسین (ع) با قیام عاشورایی اش ، جلوی بسیاری از بدعت ها و خرافات را گرفت و درس های فراوانی به همۀ آزادگان جهان یاد داد .

خطیب جمعۀ شهر صدرا به دلیل پیش رو داشتن آغاز سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس اظهار نمود : توجه جدّی به امور فرهنگی جامعه و آموزش مسائل دینی به دانش آموزان از موارد مهمّی است که باید جدّی گرفته شود . رسیدگی و پیگیری مشکلات روحی ، فکری و مالی بچه های مسئله دار مانند خشونت در خانه ، طلاق پدر و مادر ، بی سرپرستی ، اعتیاد والدین و ... از موادری هستند که باید مدّ نظر قرار گیرند .

ایشان سپس در توصیه به والدین گفتند : نقش والدین در تربیت فرزندان بسیار مؤثر می باشد لذا اولیاء باید نسبت به وظایف خود و نیاز های فرزندان آگاهی لازم را داشته باشند . در خانه به اندازۀ کافی برای آنها وقت بگذارند . همدم و همراز و همبازی و رفیق فرزندان خود باشند .

حجت الاسلام و المسلمین حسین نژادیان در پایان در رابطه با سخنرانی رئیس جمهور آمریکا این سخنرانی را بسیار زشت و سخیف ، جاهلانه و دروغین توصیف کردند که این نشانۀ عصبانیّت ، درماندگی و سبک مغزی آنهاست . امام جمعۀ شهر صدرا علّت عصبانیّت آنها را شکست خوردن طرح خاور میانۀ جدید بیان کردند . ایشان اظهار نمودند خوشبختانه داعش به پایان راه خود رسیده است و همچنین بسیاری از مسئولان کشور های اسلامی و غیر اسلامی سخنان سخیف ترامپ را محکوم کرده اند .

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه