پنج شنبه 1396/12/3 - 56 : 11
مشخصات امام جمعه
احمد باقری نیا
احمد باقری نیا
علامرودشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/8
9 دی یک حرکت عاشورایی است که مربوط به جناح و حزب خاصی نیست. مردم در روز 9 دیماه 88 آمدند و در مقابل فتنه گرها و عواملی که از بیرون خط می گرفتند و آشوب می کردند بپا خواستند.

نمازجمعه این هفته علامرودشت با حضور عموم اقشار امت حزب الله و شهیدپرور علامرودشت در مصلای جمعه این شهر برگزار گردید.

در ابتدای خطبه ها حجه الاسلام والمسلمین باقری نیا امام جمعه علامرودشت همگان را به رعایت تقوای الهی، انجام واجبات و ترک محرمات سفارش و توصیه نمودند.

حجه الاسلام باقری نیا در ادامه موضوع هفته گذشته یعنی آرامش خاطر انسان را یادآور شدند و افزودند: همه ما آرزومند آن هستیم که آرامش خاطر داشته باشیم و ما باید برای رسیدن به این آرامش به قرآن، رهنمودها و روایات اهلبیت علیهم السلام رجوع کنیم.

ایشان در ادامه گفتند: اساس و ریشه آرامش ایمان به خداست. انس به ایمان و انس به مومن اصل ذکر خدای متعال است. خدای متعال برای ما انسان ها سرنوشتی را مقدر فرموده است. همه چیز با حساب و کتاب است. جهان هستی بر اساس نظم و قانون برنامه ریزی شده است. پس اگر ما در مسیر درست حرکت کنیم به مقصد میرسیم و اگر خلاف جهت حرکت کنیم به مقصد نخواهیم رسید.

امام جمعه علامرودشت در ابتدای خطبه دوم ضمن دعوت مجدد همگان به رعایت تقوای الهی، انجام واجبات و ترک محرمات به وفات حضرت کریمه معصومه (س) اشاره کردند و رحلت آن بانوی مکرمه را خدمت عموم مردم تسلیت گفتند.

ایشان درخصوص ویژگی های آن حضرت به روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام از جمله سخن امام صادق (ع) اشاره نمودند که میفرماید: همه شیعیان من به شفاعت حضرت معصومه (س) وارد بهشت می شوند.

حجه الاسلام باقری نیا در ادامه افزوند: حضرت فاطمه معصومه (س) برای همه خصوصاً برای زنان یک الگوی نمونه و شایسته در همه ابعاد و زمینه ها بویژه در زمینه حجاب، عفاف و پاکدامنی می باشد.

امام جمعه علامرودشت در ادامه به سالروز اتفاق مهم، بزرگ و حماسی 9 دی اشاره نمودند و ضمن گرامیداشت آن واقعه مهم فرمودند: برخی می خواهند مردم ایران را با وجهه بد و خراب معرفی کنند، اما روز 9 دیماه روز معرفی ایران است. کسانی که علیه نظام و اهلبیت علیهم السلام بپا خواستند اصحاب فتنه بودند. 9 دی یک حرکت عاشورایی است که مربوط به جناح و حزب خاصی نیست. مردم در روز 9 دیماه 88 آمدند و در مقابل فتنه گرها و عواملی که از بیرون خط می گرفتند و آشوب می کردند بپا خواستند.

خوب است که ما به این حادثه مهم فارغ از هرگونه نگاه سیاسی توجه کنیم و دین را معیار حق و باطل قرار دهیم. حق روشن و واضح است.

ایشان در ادامه با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب فرمودند: انقلاب گری با انقلابی نمایی فرق دارد.

اگر روشنگری های مقام معظم رهبری نبود معلوم نبود چه اتفاقی می افتاد. دشمن می خواهد بین ما و اهلبیت علیهم السلام تفرقه بیندازد. ما باید هوشیار باشیم و بصیرت داشته باشیم.

روز 9 دی تجلی ولایتمداری مردم بود و روز 9 دی برخلاف میل آمریکا و دشمنان زنده است.

امام جمعه علامرودشت در پایان خطبه های این هفته در مورد سند ننگین 2030 فرمودند: این سند، سندی است که دشمنان برای ما ترسیم کرده اند. همچنین ایشان افزودند: علی رغم بیانات مقام معظم رهبری و مراجع عظام در خصوص ابطال این سند و اینکه این سند، سندی باطل است و نباید اجرایی شود، اما خبرهایی می رسد که این سند تحت عنوان های دیگری در حال اجراست.

حجه السلام باقری نیا در بخش پایانی خطبه ها به حادثه تلخ و ناگواری که برای فرزندان فرماندار شهرستان اتفاق افتاده بود اشاره کردند و مصیبت وارده را به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت گفتند.

ارتباط با امام جمعه