دوشنبه 1396/7/3 - 22 : 22
مشخصات امام جمعه
هادی ابراهیمی
هادی ابراهیمی
فراشبند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
تقدیرامام جمعه فراشبند از مواضع انقلابی اخیر رییس جمهور/ با مواضع انقلابی، امید و آرزوهای دشمن را برای همیشه ابتر سازید

 

حجت الاسلام هادی ابراهیمی: امیدواریم که مسوولان از امروز با امریکاییها، صهیونیست ها و دشمنان این نظام برخوردی انقلابی داشنه باشند و تمام همت خود را مصروف ظرفیت های داخلی و استفاده از نیروهای مومن و انقلابی کنند که ساختن این مملکت فقط و فقط به دست نیروهای بسیجی و انقلابی میسر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، ماه محرم الحرام را فرصت مناسبی برای بازخوانی نظرات صریح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خصوص مجالس عزاداری، روضه خوانی و دسته‌جات سینه زنی سید و سالار شهیدان دانست و گفت: امام راحل در باب عزاداری برای سید الشهدا، فرمودند: دسته جاتی که در ایام عاشورا راه می افتد حرکت این دسته جات از یک نقطه به نقطه دیگر نباید صرفا یک راهپیمایی باشد بلکه باید محتوای سیاسی هم داشته باشد.

حجت الاسلام هادی ابراهیمی ادامه داد: مروری گذرا بر نظرات حضرت امام(ره) کافی است تا به حساسیت بالای امام خمینی(ره) نسبت به مسئله اقامه عزا پی برد. شاید کمتر موضوعی به توان یافت همانند موضوع روضه و اشک برای سید الشهدا علیه السلام که این چنین رهبر فقید انقلاب اسلامی با منتقدینش عتاب آلود سخن گفته باشد.

وی افزود: حضرت امام(ره) اقامه عزا برای امام حسین علیه السلام را یکی از شعائر الهی و سیاسی می‌داند که باید حفظ شود و آنها که با تمسخر ملت ایران را ملت گریه می‌خوانند، خیانتکار معرفی میکند.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: اشک و گریه بر سید الشهدا علیه السلام از جمله نکاتی است که حضرت امام(ره) به تبیین ضرورت آن پرداخته و با تاکید بر اینکه ملت ما ملت گريه سياسي است، خطاب به دشمنان می‌گوید "با همين اشك‌ها سيل جريان مي‌دهيم و سدهايي كه در مقابل اسلام ايستاده است را خرد مي‌كنيم."

او، جنبه سیاسی عزاداری را از جمله مواردی دانست که از دیدگاه امام راحل(ره) نه تنها حائزاهمیت بلکه اصل آن است که به تعبیر ایشان نقشه عزاداری را ائمه اطهار علیهم السلام برای ما ترسیم کرده‌اند.

 

خطیب نماز جمعه فراشبند گفت: حضرت امام(ره) تاکید داشتند اينهايي كه به شما "ملت گريه" می‌گویند خیانتکارند، ارباب‌هاي‌شان از اين گريه ها مي‌ترسند

وی به قول حضرت امام این گریه ها را گریه ی بر مظلوم و فریاد مقابل ظالم دانست وگفت: این ها شعار سیاسی است که باید حفظ شود.

امام جمعه فراشبند، با تاکید براینکه اگر این مجالس وعظ، خطابه و عزاداری و اجتماعات سوگواری نبود کشور ما پیروز نمی شد، گفت: همین گریه‌ها و نوحه‌ها ما را زنده نگه داشته است و این را باید بدانیم که هر مكتبي، تا پايش گريه كن و توي سر و سينه زن نباشد، حفظ نمي‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مجالس روضه و عزاداری هماهنگ تر چیزی هست چه کسی ان را هماهنگ کرده است حسین بن علی این هماهنگی بزرگترین امر سیاسی است در دنیا و بزرگترین امر روانز است در دنیا.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در باب اسلام سیاسی گفت: هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنى علاقه‌‌مند به اسلام سیاسى است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معناى اعتقاد به امام حسین این است.

او، از دیگر بیانات رهبر عزیز در این خصوص، گفت: اینکه آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزادارى مراقب باشد که نبادا وارد مباحث اسلام سیاسى بشود، این غلط است. البتّه معناى این حرف این نیست که هر حادثه‌‌ى سیاسى در کشور اتّفاق مى‌‌افتد، ما باید حتماً در مجلس روضه آن را با یک گرایش خاصّى - حالا یا این طرف، یا آن طرف - بیان کنیم و احیاناً با یک چیزهایى هم همراه باشد؛ نه، امّا فکر انقلاب، فکر اسلام، خطّ مبارکى که امام (رضوان الله علیه) در این مملکت ترسیم کردند و باقى گذاشتند، اینها بایستى در مجموعه‌‌ها و مانند اینها حضور داشته باشد.

 حجت الاسلام ابراهیمی درخطبه های دوم نماز جمعه فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت:31 شهریورآغاز یک جنگ هشت ساله به وسوسه خناسان عالم آمریکای جنایتکار، توسط مزدور منحوس و جلاد عراق، صدا م کثیف است. جنگی که بیش از 46 کشور از کشورهای غرب و شرق گرفته تا کشورهای نامسلمان به جرم انقلابی گری،عدالتخواهی و اسلام خواهی به صدام حسین ملعون کمکهای مالی و معنوی کردند.

او ادامه داد: در درون کشور نیز دو جبهه مزدور، پست و خیانتکار مثل جبهه منافقین و جبهه نهضت آزادی،عمله آمریکا و صدام حسین شدند و باعث شهادت بیش از 240 هزار شهید، هزاران جانباز و هزاران اسیر و تخریب تعداد زیادی از شهرها و روستاها و امکانات مادی و معنوی این مملکت شدند.

او خاطر نشان کرد: نسل جوان ما اطلاعات زیادی از دوران پس از پیروزی انقلاب و مخصوصاَ در هشت سال دفاع مقدس ندارند که بر این نظام مقدس چه گذشته است و این خائنان به نظام و مملکت چه خدماتی به اربابان خود کرده اند.

او در این خصوص گفت: از یک طرف مدارک به دست آمده از برخی خانه های تیمی سازمان در آبان 59 نشان می دهد که آنها اطلاعات مهمی درباره نیروهای ارتش و مقر سلاح های سنگین ارتش و مناطق عملیات جنگی و از این قبیل جمع آوری کرده و در اختیار دشمنان این نظام قرار داده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی از طرفی دیگر، سازمان منافقین در عرصه داخلی یک عامل اصلی تشدید تنش ها و درگیری های داخلی در شهرهای مختلف کشور بود که با مسلح شدن به ترور شخصیت های سیاسی- دینی و مذهبی پرداختند و تا امروز بیش از 17 هزار نفر از فرزندان برومند این انقلاب را به شهادت رسانده اند و از طرفی دیگر سازمان به کمک ارتش بسیار مسلح و سازمان یافته صدام حسین بارها و بارها دست به عملیات چریکی و سازمانی علیه رزمندگان اسلام زدند.

وی، اجرای عملیات موسوم به آفتاب منطقه فکه به کمک ارتش عراق که موجب وارد شدن ضربه سختی به لشکر 77 خراسان شد، عملیلت چلچراغ در منطقه عمومی مهران که منجر به تصرف شهر مهران و به اسارت گرفتن 1500 نفر از نیروهای ما شد، عملیات فروغ جاویدان و فتح تهران در منطقه غربی کشور را از جمله عملیات های سازمان منافقین با همکاری ارتش صدام حسین دانست.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند، با اشاره به سخنان اهانت آمیز اخیر ترامپ، گفت: در مورد سخنان اهانت آمیز رییس جمهور خبیث و نانجیب آمریکا همین بس که رهبر انقلاب فرمودند: "نطق ابلهانه و بسیار زشت و سخیف و با ادبیات گانگستری و کابویی و سراسر دروغ محض و با آشفتگی رییس جمهور آمریکا به علت عصبانیت ، درماندگی و سبک مغزی آنهاست" و یا بقول وزیر امور خارجه، سخنان وی ارزش پاسخ دادن ندارد و رییس جمهور محترم نیز، با درشتی جواب ترامپ را داد.

وی گفت: همین جواب ها برای اگر برای این مرد ابله تفهیم شود تا آخر عمر، برای او کافی است، اما انسانهای بی خرد و نادان فکر می کنند که از خودشان عالمتر کسی نیست.

امام جمعه فراشبند، اینگونه افراد را مصداق آیه "صم بکم فهم لایعقلون" دانست و گفت: امروز برای آدم و عالم روشن شده که دولتمردان آمریکا عهد شکن، ناجوانمرد، دروغگو، ستمگر و بد ذات هستند و به هیچ قانون و عهدنامه ای پایبند نیستند، پس باید با آنها شجاعانه و انقلابی برخورد کرد و از موضع قدرت در مقابل آنها ایستاد.

وی افزود: کسانی که فکر می کردند با دیپلماسی لبخند می توان حق خود را از آمریکا گرفت امروز متوجه شده اند که آمریکایی ها، نامرد ترین افراد روزگار هستند و در نتیجه می بینیم که امروز با مواضع شجاعانه تر به دنبال جبران گذشته هستند.

خطیب نماز جمعه فراشبند، افزود: امیدواریم که مسوولان از امروز با امریکاییها، صهیونیست ها و دشمنان این نظام کاملاَ انقلابی برخورد کنند و تمام همت خود را مصروف ظرفیت های داخلی و استفاده از نیروهای مومن و انقلابی کنند که ساختن این مملکت فقط و فقط به دست نیروهای بسیجی و انقلابی میسر است.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رییس جمهور در مراسم 31 شهریور در تهران که فرمودند: "شما چه بخواهید و چه نخواهید ما از سوریه، یمن و فلسطین دفاع و موشک های خود را تقویت خواهیم کرد" ، از مواضع وی تشکر کرد و از او خواست به این مواضع انقلابی ادامه دهند و امید و آرزوهای دشمن را برای همیشه ابتر سازند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه فرا رسیدن ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و شهادت سرور شهیدان حسین بن علی را تسلیت گفت و نکاتی چند را خطاب به مردم عزیز و عزادار، هیئات مذهبی و دستجات عزاداری بیان کرد.

وی  با تاکید براینکه عزاداری ها باید با شور و شعور برگزار شود، گفت:برای اینکه شعور و فهم و درک ما روز به روز بیشتر شود باید در مجالس عزاداری از منبر و موعظه و همچنین از روحانیون استفاده شود.

امام جمعه فراشبند در ادامه افزود: هیئت ها باید مقید به وقت باشند و رعایت حال همسایگان و بیماران و اطفال را داشته باشند و برای عبور و مرور رانندگان وسایل نقلیه مزاحمت ایجاد نکنند .بنای وحدت و انسجام با سایر هیئات داشته باشند. به دور از هرگونه رقابت و با اخلاص عزاداری کنند و از افرادی که خواننده مجالس لهو لعب هستند، به عنوان مداح استفاده نکنند.

پایان خبر

اخبار
ارتباط با امام جمعه