پنج شنبه 1396/12/3 - 52 : 11
مشخصات امام جمعه
عنایت ا... اکبری
عنایت ا... اکبری
قير و كارزين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/20
انقلاب اسلامی بزرگترین معجزه قرن

نماز جمعه 20 بهمن به امامت امام جمعه شهرستان حجت الاسلام اکبری برگزار گردید

در ابتدا ضمن تشکر و قدردانی از مدیر کل سازمان تبلیغات الامی که به عنوان سخران پیش از خطبه به ایراد سخن پرداختند به ادامه بحث هفته قبل که موضوع تقوای گوش بود پرداختند.

شخصیت انسان به تقئاو پرهیزگاری است .تقوای گوش در ایات متعدد قران تاکید شده است و اگر کسی برعایت نکند طبق ایه فت بقره خداوند بر گوش و قلب و چشم فرد بی تقوا مهر خواهد زد.نکات بسیلر ارزنده ای در این ایه نهفته است .در چندین ایه دیگر نیز امده است که اگر فرد بر اساس هوای نفس عمل کند خداوند (23)جاثیه ) بر او مهر می زنند.دلیل مهر کردن این گوش و چشم نیز در قران بیان شده است .مهر کردن یعنی چه ؟ ختم الله .... مهر کردن دل و گوش توسط خداوند اعماال می شود.در قالب مثالی : وقتی نامه ای نوشته شود پایان نامه مهر می زنند یعنی پایان نامه است و دیگر بعد از این مهر چیزی موشته شود جز نامه نیست و دیگر جایی برای نوشتن نیست .وقتی نامه مهر زده شود و تمام شود. اگر انسان بر اثر گناه راه توبه و هدایت بسته شود و نفوذ کلام خدا در فرد اثر نکند یعنی دل و  چشم او مهر خورده و این فرد دیگر جایی بر ای هدایت ندارد و صیفه هرد جایی برای نوشتن حسنات ندارد و طرف مهر شده و کرام الکاتبین دیگر چیز برای نوشتن ندارد و کسی که جان خود را مهر کرد دیگر هدایت نمی شود . تعجب نکنیم که فردی از ایت خداوند سخره بگیرند این فرد دیگر جانشان و گوش چشمشان مهر شده و دیگر هدایت نمی شوند. کم نیستند افرادی که در جامعه امروز نیز کلام حق را نمی شنود و مسیر هدایت را نمی پذیرد .باید به خداپناه برد از مهر زدن خدا و بستن راه توبه . نه گوش و  چشم ظاهری بلکه گوش و چشم باطنی مهر می شود . امام صادق فرمودند (ع) ظاهر فرد دو گوش و چشم دارد قلب باطن نیز گوش و چشم دارد و گوش و چشم باطنی مهر می شود.

چه کاری باعث مهر زدن قلب می شود ؟ قبول نکردن معارف حیاتی و حیات بخش اسلام را قبول نداشته باشی مهر زده خواهی شد.

در روایات امده است که اگر فرد این همه اثار الهی و سخن حق را نشنود دل و گوش او مهر زده خواهد شد

شش عمل است باعث مهر شده می شود .که در هفته اینده ان شاالله توضیح داده خواهد شد.

 

خطبه دوم

در خطبه دوم پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی در رابطه با مناسبت های این هفته که کهمترین انها 22 بهمن و فجر انقلاب خواهد بود به ایراد سخن پرداختند.

مناسبتهایی است که به اختصار توضیح داده خواهد شد.امروز جمعه 20 بهمن مصادف است با روز حفاظت سپاه انقلاب اسامی

بسیاری از اطلاعات هست که از نظر ما دور است چه بسیار توطیه های یکه توسط اطلاعات سپاه رفع می شود و  پنهانی است و ما از انها اطلاعی نداریم

اینها همه صدقات پنهانی است .همه کسانی که به صورت خاموش برای حفظ انقلاب و دین تلاش می کنند قابل تقدیر است .

از روزی که حفاظت هواپیمایی به سپاه سپرده شده یک هواپیما ربوده مشده است . درود خدا ب راین مجاهدتها .

یکشنبه22 بهمن  روز انقلاب اسلامی بزرگترین معجزه قرن .در باره این معجزه حرفهای زیادی است صحیفه های زیادی باید نوشته شود .راهپیمایی 22 بهمن که رهبر عزیز فرمودند 22 امسال تماشایی خواهد بود مردم نشان خواهند داد که این کشود به خاطر حضور مردم سیلی سنگینی بر صورت دشمن خواهد بود و حرکتی که مردم  در سارسر کشور انجام خواهند داد یک حقیقت زنده است .

انقلاب در 39 سال چه مسیری را طی کرد .ایثارگران ، انقلابیون  همه و همه

1 ایجاد نظام معنوی و اخلاقی در جهان . تنها نظامی که بر اساس معنویت در جهان در حرکت است .

2- نظام سازی بر اساس مردم سالاری دینی .اگر مسئولی کوتاهی کند این مشکل از نظام نیست .نظام سازی معطوف بر مردم سالاری دینی یکی از بزرگترین دستاورد های انقلاب است .

3.استقلال و هویت ملی . ما به استقلال نرسیدیم ؛ ما به عزت نرسیدیم ، وقتی چند هزار مستشار امریکایی کارهای ایران را انجام می دادند  امروز کار به جایی رسیده که رئیس سازمان اطلاعاتی امریکا نامه می نویسد و سردار عزیز سپاه ما ان نامه را اصلا باز نمی کند . عزت از این بالاتر.

اهل بیت امام حسین علیه السلام در ظاهر شکست خوردند اما عزیز بودند

4- امنیت کامل در منطقه ای کاملا ناپایدار. امنیت پایدار مرهون این انقلاب و حضور مردم پای این انقلاب است .

5-دستاوردهای خیره کننده علمی در سالهای سخت تحریم

6-

اسیب هایی که انقلاب را تهدید کی کند نفی کامل دستاورهای نظام است و سیاه جلوه دادن وضعیت موجود و سیاه نمایی و بزرگنمایی مشکلات .این بزرگترین گناه و خیانت به انقلاب است .

شرکت در راهپیمایی موجب استحکام اسلام و انقلاب است .

امام خامنه ای فرمودند . انقلابیون امروز اگاه تر بینااتر و بصیرتر از انقلابیون دیروزند .

برخی مکرر اسم مردم می اورند این اسم مردم را اوردن خوب است اما باید مردم را شناخت . مردم کسانی هستند که حماسه 22 بهمن هر سال را می افر ینند . مردم همان کسانی هستند کمه در 9 دی حضور یافتند. مردم را بشناسید و خالصانه برای انها کارکنید و به انها خدمت کنید.

حرف مردم چیست ؟ شکایت از فساد و تبعیض . وای بر حال مسئولی که بعد از 39 سال به فکر پر کردن جیب خود است . مرده مشکلات را تحمل می کنند ولی تبعیض و فساد قابل پذیرش نیست . مردم جان و مال خود را برای اسلام داده و می دهند ولی تبعیض را بر نمی تابند.

برخی مسئولین گویی مسئول نیستند و با مردم به مثابه ارباب رئیت برخورد می کنند نباید چنین باشد برخی مسئولین کوتاهی می کنند.مگر می توان مردم را از نظام و انقلاب بدبین کرد هر پایه میز و صندلی هر مسئولی بر خوش هدا استوار است .

ان شالله همه در روز 22 بهمن کنار هم قرار خواهیم گرفت و حماسه ای خواهیم افرید. و با رهبر و امام و پیامبر و انقلاب و اسلام بیعت دوباره خواهیم بست و راهی که در پیش گرفته ایم که به عدالت خواهد رسید خواهیم رسید .ان شاالله

 

ارتباط با امام جمعه