پنج شنبه 1396/12/3 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
مهدی آقائی
مهدی آقائی
مرودشت
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
گزارش تصویری مراسم شهادت حضرت زهرا (س) وتجمع بزرگ فاطمیون شهرستان مرودشت با حضور امام جمعه این شهرستان
 

اجتماع بزرگ فاطمیون مرودشت با حضور آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویر احمد و جمعی از محبان اهل بیت در مرودشت برگزار شد.

 

مردم مرودشت مسیر میدان امام خمینی(ره) تا مسجد ولیعصر (عج) را با عزاداری و سوگواری طی کردند.

مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
مراسم شهادت حضرت زهرا در مرودشت
اجتماع فاطمیون مرودشت
گزارش تصویری نمایشگاه کتاب وویژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س) به مناسبت ایام فاطمیه در محل مصلی نماز جمعه مرودشت با حضور امام جمعه این شهرستان
تصویر خبر
نمایشگاه کتاب وویژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س) در محل مصلی نماز جمعه مرودشت برگزار گردید.

نمایشگاه کتاب وویژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س) در محل مصلی نماز جمعه مرودشت برگزار گردید.

 

(سید بهنام موسوی-روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ): هم زمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه به همت ستاد نماز جمعه مرودشت نمایشگاه کتاب وصنایع دستی و ویژه برنامه های شهادت حضرت زهرا (س) در محل مصلی نماز جمعه مرودشت برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای زکات شهرستان مرودشت برگزار گردید.
جلسه شورای زکات شهرستان مرودشت با حضور حجت الاالسلام والمسلمین سید علی اکبر جعفری رئیس اداره زکات استان فارس وامام جمعه مرودشت واعضای ان برگزار گردید.

 

در این مراسم که در محل دفتر امام جمعه مرودشت برگزار گردید در ابتدا پس از تلاوتی چند از ایات کلام الله قران مجید حجت الالسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری امام جمعه موقت مرودشت به مدیحه سرایی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) پرداخت.

 

در ادامه نیز مسلم دمیری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مرودشت از جمع اوری نزدیک به 3میلیارد و700میلیون تومان زکات در سطح شهرستان مرودشت در10ماهه نخست  سال 1396 خبر داد که نسبت به ده ماهه سال قبل حدود 105درصد افزایش داشته است.

 

دمیری رتبه شهرستان مرودشت را در جمع اوری زکات مردم در سطح استان فارس رتبه اول قلمداد نمود وافزود:از مبلغ 3میلیارد و700میلیون تومان زکات جمع اوری شده از مردم این شهرستان حدود یک میلیاردو130میلیون تومان ان در بین فقراء هزینه شده است ومابقی 2میلیارد و600میلیون دیگر نیز صرف کارهای عام المنفعه شده است .

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مرودشت ازکارهای عام المنفعه صورت گرفته در سطح شهرستان به  احداث 25 مسکن وتهیه هزینه 6جهیزیه وهزینه درمان 3نفر به همراه کمک هزینه تحصیل 20نفر در سطح شهرستان را به همراه کمک معیشت 700نفر از مددجویان وفقراء با کمک وجوهات دیگری که از محل اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوده است اشاره نمود.

 

دمیری همچنین عاملین روستایی وشهری  جمع اوری زکات شهرستان را 84نفر عنوان کرد وافزود: در سال گذشته مبلغ 83میلیون تومان فطریه از مردم جمع اوری گردید که این مبلغ در سال 96به حدود 230میلیون تومان افزایش پیدا کرد که همگی با تعامل وهم افزایی بین اعضای شورای زکات شهرستان وبکارگیری ظرفیت های انان رقم خورده است.

 

در ادامه نیز هرکدام از اعضای شورای زکات شهرستان به ایراد سخنانی پیرامون هرچه بهتر جمع شدن زکات اموال مردم شهرستان پرداختند.

 

حجت الاالسلام والمسلمین سید علی اکبر جعفری رئیس اداره اجرائی زکات استان فارس در ادامه  ظرفیت زکات کشور را در سال گذشته بیش از 17هزار میلیاردتومان ذکر نمود که از این مبلغ تنها 300میلیاردتومان در سال گذشته جمع اوری شده است.

 

رئیس اداره اجرایی زکات استان فارس خاطرنشان کرد: در 29 شهرستان استان فارس اداره‌های کمیته امداد طبق قانون وظیفه دارند علاوه دارند بر جمع آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان برای جمع آوری زکات کشاورزان نیز برنامه‌ریزی کنند.

 

جعفری با قدردانی از همکاری نماینده ولی فقیه در استان فارس، ائمه جمعه و جماعات شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس در موضوع توصیه مردم به فرهنگ زکات و نهادینه کردن این مهم خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 23 میلیارد و 600 میلیون تومان زکات از مردم استان فارس جمع آوری و این استان مقام نخست کشور را به خود اختصاص دادند که این نشان می‌دهد فارسی‌ها در قله هستند و برای فقرا و نیازمندان از مال و خود دریغ نمی‌کنند.

 

رئیس اداره اجرایی زکات استان فارس گفت: براساس احکام شرع مقدس اسلام کشاورزانی که 847 کیلوگرم برداشت گندم و جو دارند مشمول پرداخت زکات می‌شوند.

 

وی افزود: در صورتی که محصول آنان به صورت آبی کشت شده باشد یک بیستم و در صورت دیم بودن محصول نیز یک دهم آن را صرف زکات می‌کنند.

 

جعفری از تمام کشاورزان نسبت به پرداخت زکات دعوت کرد و گفت: بخش زیادی از این زکات صرف کمک به نیازمندان منطقه و عمران و آبادانی روستاها می‌شود.

 

جعفری همچنین در ادامه از مروجین جمع اوری زکات شهرستان تقاضا داشت که نسبت به بازنمودن یک حساب در بانک کشاورزی (ویژه جمع اوری زکات کشاورزان) وتوزیع دفترچه های بین انان نسبت به منظم تر شده این مقوله اقدام نمایند.

 

وی همچنین از تشو.یق عاملین جمع اوری زکات در بین الصلاتین نماز جمعه توسط ائمه جمعه با همکاری دبیر خانه شورای زکات استان فارس نیز خبر داد .

 

در پایان مراسم نیز حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرای مرضیه (س) به ایراد سخنانی پیرامون ترویج فریضه امر زکات از شیوه های نوین در سال اینده به همت ستاد شورای زکات شهرستان وهم افزایی با دبیر خانه زکات استان فارس نسبت به بالا بردن این مبلغ در سال اینده پرداخت.

 

 

 

 

 

 

وظیفه مداحان درک واقعی رسالت اهل بیت عصمت وطهارت وایفای ان در جامعه می باشد
هم زمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) ودهه اول فاطمیه مراسم عزاداری ویژه بانوان توسط اداره تبلیغات اسلامی و کانون مداحان خواهر شهرستان مرودشت برگزار گردید.

 

در این مراسم که با حضور اقائی امام جمعه و زارع ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرودشت در محل پایگاه شهید تندگویان برگزار گردید در ابتدا حجت الاالسلام والمسلمین محمد اسماعیل زارع ریس اداره تبلیغات اسلامی مرودشت ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) به تشریح و وظایف کانون مداحان شهرستان وکانون های فرهنگی موجود در سطح شهرستان پرداخت .

 

در ادامه حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت یکی از بزرگترین وظیفه های پیامبران الهی را تبین وابلاغ ایات نورانی قران کریم در بین مردم دانست .

 

اقائی در ادامه ضمن برشمردن فرهنگ ایثارو شهادت  در جهت حفظ دین که همواره بین ائمه معصومین تا پای جان مرسوم بوده است پرداخت وافزود: همواره یکی از وظایف خطیر مداحان درک واقعی رسالت اهل بیت عصمت وطهارت وایفای نقش ان در سطح جامعه بین مردم می باشد.

 

خطیب جمعه مرودشت در ادامه نیز شاخصه های معرفت واحساس وانگیزش درونی را از دیگر ویژگی های مداحان اهل بیت توصیف نمود وعرضه داشت :مداحان اهل بیت همواره باید در کنار مطالعه های فراوان خود اشعار ومطالب جدید واموزنده دینی را فرا گرفته تا بتواند با هنر نمایی خود در جهت انگیزش درونی جامعه ومردم گام بردارد.

 

اقائی جامعه مداحان را بهترین مبلغان دینی در جهت ترویج فریضه مهم امربه معروف ونهی از منکر در کنار سایر واجبات دینی قلمداد نمود که می توانند در شرایط امروزی جامعه وبا توجه به حربه ها ونفوذ فرهنگی دشمنان نظام اسلامی خنثی کننده دسیسه های فراوان انان باشند.   

 

 

 

 

 

 

 

اعضای ستاد خواهران نماز جمعه مرودشت با امام جمعه این شهرستان دیدار وگفتگو داشتند.

اعضای ستاد خواهران نماز جمعه شهرستان مرودشت با حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت دیدار وگفتگو داشتند .

 

در این دیدار که در محل دفتر امام جمعه شهرستان مرودشت برگزار گردید در ابتدا اعضای خواهران ستاد نماز جمعه مرودشت ضمن بیان عملکرد ووظایف صورت گرفته در این مدت به شرح وظایف هر کدام نیز پرداختند

 

در ادامه نیز حجت محمدی مسول ستاد نماز جمعه مرودشت نیز به ایراد باحثی در خصوص کارهای صورت گرفته در این مدت توسط ستاد خواهران ستاد نماز جمعه پرداخت.

 

در ادامه مراسم نیز حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرای مرضیه (س)از عملکرد صورت گرفته ستاد خواهران تشکر وقدردانی نمود.

جلسه اعضای هیات امنای حوزه علمیه خواهران شهرستان مرودشت با امام جمعه این شهرستان

عضای هیات امنای حوزه علمیه خواهران شهرستان مرودشت با حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت دیدار وگفتگو داشتند.

 

 

 

 

دیدار اعضای هیات امنای سمینار بقیه الله شهرستان مرودشت با امام جمعه این شهرستان

جمعی از اعضای هیات امنای سمینار بقیه الله شهرستان مرودشت با حجت الاالسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه این شهرستان دیدار وگفتگو داشتند.

 

 

 

 

 

 

دیدار شهردار ومعاونین شهرداری مرودشت با امام جمعه این شهرستان
  •  

  • در این دیدار در ابتدا چراغی شهردار مرودشت ضمن معرفی اجمالی از حوزه شهری شهرستان به ایراد سخنانی در خصوص بافت شهر وموارد صورت گرفته در مدت زمان تصدی ایشان در سمت شهرداری در جهت پیشرفت وابادانی شهر پرداخت.

  • در ادامه نیز حجت الاسالسلام والمسلمین مهدی اقایی امام جمعه مرودشت نیز شهرداری را بعنوان یکی از مهم ترین نهادی انقلابی در جهت پیشرفت وشکوفایی حوزه شهری دانست که با وجود اینکه بصورت نیمه دولتی اداره می گردد ولی نقش بسیار مهمی را در جهت شکوفایی وپیشرفت شهرستان دارد.

  • اقایی همچنین خطاب به شهردار ومعاونین ایشان ضمن تشکر از فعالیت های صورذت گرفغته توسط انان تقاضا داشت که با توجه به شرایط اوضاع اقتصادی وخشکسالی وکاهش ساخت وسازها در زمینه پرونده های کمیسیون های مختلف نهایت همکاری ومدارا را بامردم شهرستان داشته باشند.

ارتباط با امام جمعه